2 квітня 2025 року в чергове колектив кафедри всесвітньої історії та методик навчання історичного факультету ініціював проведення науково-практичного семінару на тему: «Особливості навчання історії та громадянської освіти в умовах НУШ».
Важливими для усвідомлення змін змісту та завдань освітньої галузі стали виступи гостей заходу – науковців із Львівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти (професора Баханова К.О., ст. викладача Васильків І. Д.);
Інституту педагогіки НАПН України (Кришмарел В. Ю.);
Українського державного університету імені Михайла Драгоманова (Ладиченко Т. В.),
вчителів міста Умані – Опацького І. Ю. Ольховецької Д.О.
Фокусом обговорення стала проблема формування національної та громадянської ідентичності засобами змісту історії та громадянської освіти в умовах змін до викладання предметів ГІО в закладах загальної середньої освіти.
У полі дискусій учасників стали питання реформи шкільної історичної освіти, проблем інтеграції історії та громадянської освіти у змісті підручників; роботи з поняттями, які пов’язані з війною; стратегіями формування ідентичності учнів; практичними проблемами навчання учнів у ліцеях; можливостями саморозвитку вчителів. Семінар підтвердив взаємообумовленість процесів, які відбуваються у закладах загальної середньої та вищої освіти та визначив пріоритетні напрями взаємодії.