З 17 лютого до 29 березня 2025 року здобувачі першого (бакалаврського) рівня вищої освіти, які навчаються за спеціальністю 032 Історія та археологія проходили практичну підготовку. Базами виробничої практики (історичних досліджень) були науково-дослідні лабораторії «Історичне краєзнавство Уманщини» та «Археологія Уманщини», виробничої історичної – Державний історико-архітектурний заповідник «Стара Умань».
Під час проходження практики здобувачі вищої освіти, які навчаються за освітніми програмами Історія та археологія (Краєзнавчо-туристична робота) та Історія та археологія (Європеїстика) ознайомилися із завданнями та функціями, порядком роботи визначених баз практик, здійснювали пошуково-дослідницьку роботу, займалися популяризацією пам’яток культурної спадщини в рамках науково-дослідної, екскурсійної і культурно-просвітницької діяльності, долучалися до проведення екскурсій і організації художніх виставок, вивчали правила обліку, тимчасового і постійного зберігання документів та історичних матеріалів та ін.
Одним з індивідуальних завдань практичної підготовки студентів 42 групи було проходження курсу «Спадщина для соціальної згуртованості під час війни: кейси українських культурних дієвців», розміщеного на онлайн платформі «Prometheus». Курс став цікавим доповнення теоретичного та практичного рівнів студентів, сприяв переосмисленню важливості збереження і популяризації нашої матеріальної та духовної спадщини, звернув увагу на нові підходи та інструменти роботи з місцевими громадами для підтримки ідентичності в умовах війни.
На звітній конференції здобувачі вищої освіти ділилися враженнями та представили звітну документацію. Результати практики обговорили присутні на захисті декан історичного факультету, професор Ольга Скус, заступник декана з організації практик, старший викладач Тетяна Родік, керівник науково-дослідної лабораторії «Історичне краєзнавство Уманщини», професор Тетяна Кузнець, керівник науково-дослідної лабораторії «Археологія Уманщини», доцент Сергій Куценко та керівники практик – доцент Наталія Тацієнко та доцент Катерина Яковенко.
Бажаємо здобувачам вищої освіти подальшого особистісного та професійного зростання!