DSC 8295ШАНОВНА ГРОМАДО ІСТОРИЧНОГО ФАКУЛЬТЕТУ!

Навчальний 2017-2018 рік невблаганно тікає в історію! Залишилися лише літні сесії і випуски бакалаврів всіх форм навчання, і студентська когорта піде на канікули.
Але уже сьогодні можна зробити попередні підсумки нашого життя у минулому році, зробити вагомі акценти на позитивних миттєвостях студентських буднів і навіть просіяти крізь сито принципового і об'єктивного журі наші спільні спроби зробити студентське життя цікавим і незабутнім.
А це, насамперед, навчальний процес (заступник декана професор Священко З.В.). Впродовж року вирішено низку актуальних питань, які є вагомими чинниками навчального процесу – від складання навчальних програм до затвердження нових навчальних планів.
Іншим вагомим чинником, що нагадує студентському і викладацькому загалу, що ми – ВУЗ, є наукова робота (заступник декана з наукової роботи доцент Бержанір А.Л.). Ми досить пристойно завершуємо минулий навчальний рік. Історичний факультет упродовж навчального року відвідали відомі на Україні та за її межами люди.
Третім китом на якому тримається слава факультету є виховна і спортивна робота. Мабуть не лишилося поза увагою студентської ради (голова Пересунько Мирослава) жодної історичної події, яка б не стала предметом обговорення у студентській сім'ї факультету за керівництва заступника декана з виховної роботи кандидата історичних наук Шауренко А.В. Слід згадати хоча б деякі: День Української Армії, День студента, День Збройних сил України, новорічно-різдвяні дійства, День Соборності України і трагедії Крут, Дні науки в університеті, конкурс «Оскар», день Чорнобильської трагедії і чужої війни в Афганістані, Всесвітній День вишиванки. А як зустрічала громада факультету тих воїнів, яких обпалила на Сході війна, тих матерів, діти яких віддали життя за Україну!
Сподіваємося, що новий навчальний рік стане ще насиченішим у названих номінаціях. Тому всім абітурієнтам у 2018 р., які ще вагаються, куди піти навчатися, ми пропонуємо наш історичний факультет, колектив патріотичний і дружній, факультет з іменами і традиціями, де кожен зможе знайти себе як патріот і громадянин України.

ВІДБІРКОВИЙ ЕТАП ВСЕУКРАЇНСЬКОГО СТУДЕНТСЬКОГО ТУРНІРУ З ІСТОРІЇ

Традиційно в листопаді у стінах Київського університету імені Бориса Грінченка відбуватиметься VI Всеукраїнський студентський турнір з історії.

Команда історичного факультету бере участь у турнірі від самого початку його історії: двічі історики-уманці займали ІІІ місце, двічі грали у фіналах і виборювали ІІ місце, поступаючись командам Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка та Національного університету імені Тараса Шевченка.

6 жовтня 2017 року на історичному факультеті відбувся відбірковий «бій» між командами «Доктор МОМ» (Михайло Пуля – капітан, Олеся Караман, Максим Стангріт), «1+2» (Наталія Вершигора – капітан, Володимир Цегельнюк, Артем Лукієнко) та «Немезида» (Рябоконь Дар’я – капітан, Вероніка Бойцун, Дмитро Безверхній), який став кваліфікаційним етапом до Всеукраїнського студентського турніру з історії.

Враженнями про дійство поділився фіналіст конкурсу Global Teacher Prize Ukraine, вчитель історії директор Благовіщенського НВК №2 Олександр Чучаєв, який написав на своїй сторінці у FACEBOOK про студентський турнір з історії : «Вершиною емоційного сплеску стала участь у ролі журі в турнірі істориків серед студентських команд історичного факультету. Цікаві питання, змістовні доповіді, гідні опоненти... 3 години турніру пролетіли, мов мить, і я просив ще... Але сказали, наступного разу! Студенти здивували своїми уміннями виступати, вступати у дискусію та доводити власну позицію. Нова українська школо, чекай на гідних продовжувачів педагогічних традицій!»

У запеклій інтелектуальній боротьбі перемогла «Немезида», учасники якої складуть основу команди історичного факультету. Друге й третє місця посіли відповідно – «Доктор МОМ» та «1+2». Переможців та призерів нагородив голова журі – декан історичного факультету професор Анатолій Карасевич.