Блог декана

DSC 8295ШАНОВНА ГРОМАДО ІСТОРИЧНОГО ФАКУЛЬТЕТУ!


Навчальний 2017-2018 рік невблаганно тікає в історію! Залишилися лише літні сесії і випуски бакалаврів всіх форм навчання, і студентська когорта піде на канікули.
Але уже сьогодні можна зробити попередні підсумки нашого життя у минулому році, зробити вагомі акценти на позитивних миттєвостях студентських буднів і навіть просіяти крізь сито принципового і об'єктивного журі наші спільні спроби зробити студентське життя цікавим і незабутнім.
А це, насамперед, навчальний процес (заступник декана професор Священко З.В.). Впродовж року вирішено низку актуальних питань, які є вагомими чинниками навчального процесу – від складання навчальних програм до затвердження нових навчальних планів.
Іншим вагомим чинником, що нагадує студентському і викладацькому загалу, що ми – ВУЗ, є наукова робота (заступник декана з наукової роботи доцент Бержанір А.Л.). Ми досить пристойно завершуємо минулий навчальний рік. Історичний факультет упродовж навчального року відвідали відомі на Україні та за її межами люди.
Третім китом на якому тримається слава факультету є виховна і спортивна робота. Мабуть не лишилося поза увагою студентської ради (голова Пересунько Мирослава) жодної історичної події, яка б не стала предметом обговорення у студентській сім'ї факультету за керівництва заступника декана з виховної роботи кандидата історичних наук Шауренко А.В. Слід згадати хоча б деякі: День Української Армії, День студента, День Збройних сил України, новорічно-різдвяні дійства, День Соборності України і трагедії Крут, Дні науки в університеті, конкурс «Оскар», день Чорнобильської трагедії і чужої війни в Афганістані, Всесвітній День вишиванки. А як зустрічала громада факультету тих воїнів, яких обпалила на Сході війна, тих матерів, діти яких віддали життя за Україну!
Сподіваємося, що новий навчальний рік стане ще насиченішим у названих номінаціях. Тому всім абітурієнтам у 2018 р., які ще вагаються, куди піти навчатися, ми пропонуємо наш історичний факультет, колектив патріотичний і дружній, факультет з іменами і традиціями, де кожен зможе знайти себе як патріот і громадянин України.

СЛАВА УКРАЇНІ!

Віртуальний тур

tUDPU

Наші переваги:

- Сучасна якісна історична освіта;
- Практика у складі академічної археологічної експедиції;
- Педагогічна практика у кращих методистів шкіл м. Умані;
- Участь у міжнародних програмах навчання за кордоном;
- Навчання на військовій кафедрі;
- Аспірантура з історії України;

- Найнижчі в регіоні ціни за контрактну форму навчання


50

ІСТОРИЧНИЙ ФАКУЛЬТЕТ НА СВЯТКУВАННІ 401-ї РІЧНИЦІ УМАНІ

  У цьому році День міста проходив не як у минулі роки. У зв’язку з реконструкцією центральної площі Умані традиційної ходи не відбулося. Зате в інших заходах було досягнуто значно більше цікавого і несподіваного. В цілому свято вдалося, і низка заходів, які були запропоновані, також відбулися на славу.
 
2
 

    Історичний факультет запропонував в університетському сценарії свою власну програму присвячену святкуванню Дня міста. Почалася вона ще у п’ятницю в аудиторії 407, де об 11 годині відбулася зустріч з директором Благовіщенського НВК №2 Олександром Чучаєвим, істориком за фахом, який поділився з майбутніми учителями своїм власним досвідом викладання історичних дисциплін в умовах формування нової національної школи. Тому і не випадково учасниками зустрічі стали студенти 3 курсу, що напередодні повернулися з пасивної тижневої практики у школах міста і студенти 4 курсу, яких чекає перша педагогічна практика у лютому 2018 р. Паралельно у вестибюлі нового корпусу університету була розгорнута виставка досягнень нашої alma mater з нагоди Дня міста.

6
 
  Далі о 14 годині розпочався відбірковий турнір з історії між трьома командами студентів історичного факультету. За його результатами буде сформована за рішенням журі команда історичного факультету для участі у Всеукраїнському турнірі з історії, що традиційно відбуватиметься у листопаді 2017 р. у Київському університеті імені Бориса Грінченка. Дуже приємно було бачити в аудиторії учнів Уманських шкіл №3 і №14 зі своїми учителями. Адже незабаром, у грудні 2017 р., ми станемо свідками чергового турніру з історії серед учнів шкіл міста.
 
12
 
  Але головні події святкування Дня міста відбулися у суботу на місці проведення основних складових дійства. Історичний факультет традиційно обновив свою виставку. Вона була представлена двома стендами з Кам’яного віку і Трипільської культури, де були розміщені артефакти епохи Трипілля і Черняхівської культури. Виставка зацікавила дуже багатьох – і гостей, і традиційних прихильників історичного факультету. В оглядовій делегації були поважні гості міста, керівники міських структур, представники громадських організацій.
 
 
14
 
 
16
 
 
7
 
  Зокрема, виставку відвідали керівництво міста на чолі з міським головою Олександром Володимировичем Цебрієм. Він допоміг організувати першу пошукову експедицію до знайденого Святилища доби Кам’яного віку. Міський голова, підтримуючи молодь у всьому, побажав нашим студентам успіхів у археологічних практиках та інших наукових дослідженнях.
 
5
 
   Відвідав виставку Народний депутат Верховної ради України VІІІ скликання Максим Анатолійович Поляков, один із шанувальників Трипільської культури. Він побажав нових відкриттів студентам-історикам у дослідженнях найбільших поселень наших предків у районах сіл Доброводи і Легедзине.
 
 
8
 
3
   
    Ознайомилися із досягненнями історичного факультету у вивченні найбільших Трипільських поселень на Уманщині також і ветерани Другої світової війни, підтримавши його майбутні ініціативи побажаннями студентам плідної праці.
 
9
 
    Досить високо оцінив виставку гість з Сполучених Штатів Америки John S. Chiles (Девіс, Каліфорнія), який перебуває у Університеті садівництва по лінії міжнародного стипендіального фонду. Розповідав про можливості археологічних розкопок у США і підтримав ініціативу декана факультету проф. Анатолія Олександровича Карасевича про проведення Міжнародної конференції з археології у 2018 р., у якій заявив і про свою участь.
 
15
 
     Захоплюючою на виставці стала участь одного із представників Рицарського турніру і фото з ним на добру згадку.
 
17
 
18
 
    Святкова виставка до 401-ї річниці першої літописної згадки про місто Умань цілком вдалася. Її відвідали більшість викладачів і студентів історичного факультету – справжніх його патріотів.
 
1
 

    Досить добре спрацювала Студентська рада на чолі з її головою Мирославою Пересунько. Хочеться подякувати усім тим, хто брав безпосередню участь у підготовці експонатів виставки, особливо Олегу Бойку і Володимиру Лопушану, які щороку вносять нову завжди доречну тему у сценарій, а також усім студентам, які були задіяні у її встановленні та оснащенні.
     Всіх вітаємо зі святом, зичимо усім добра! І – до нових зустрічей!

4
 
6
 
11
 
13