DSC 8295ШАНОВНА ГРОМАДО ІСТОРИЧНОГО ФАКУЛЬТЕТУ!

Навчальний 2017-2018 рік невблаганно тікає в історію! Залишилися лише літні сесії і випуски бакалаврів всіх форм навчання, і студентська когорта піде на канікули.
Але уже сьогодні можна зробити попередні підсумки нашого життя у минулому році, зробити вагомі акценти на позитивних миттєвостях студентських буднів і навіть просіяти крізь сито принципового і об'єктивного журі наші спільні спроби зробити студентське життя цікавим і незабутнім.
А це, насамперед, навчальний процес (заступник декана професор Священко З.В.). Впродовж року вирішено низку актуальних питань, які є вагомими чинниками навчального процесу – від складання навчальних програм до затвердження нових навчальних планів.
Іншим вагомим чинником, що нагадує студентському і викладацькому загалу, що ми – ВУЗ, є наукова робота (заступник декана з наукової роботи доцент Бержанір А.Л.). Ми досить пристойно завершуємо минулий навчальний рік. Історичний факультет упродовж навчального року відвідали відомі на Україні та за її межами люди.
Третім китом на якому тримається слава факультету є виховна і спортивна робота. Мабуть не лишилося поза увагою студентської ради (голова Пересунько Мирослава) жодної історичної події, яка б не стала предметом обговорення у студентській сім'ї факультету за керівництва заступника декана з виховної роботи кандидата історичних наук Шауренко А.В. Слід згадати хоча б деякі: День Української Армії, День студента, День Збройних сил України, новорічно-різдвяні дійства, День Соборності України і трагедії Крут, Дні науки в університеті, конкурс «Оскар», день Чорнобильської трагедії і чужої війни в Афганістані, Всесвітній День вишиванки. А як зустрічала громада факультету тих воїнів, яких обпалила на Сході війна, тих матерів, діти яких віддали життя за Україну!
Сподіваємося, що новий навчальний рік стане ще насиченішим у названих номінаціях. Тому всім абітурієнтам у 2018 р., які ще вагаються, куди піти навчатися, ми пропонуємо наш історичний факультет, колектив патріотичний і дружній, факультет з іменами і традиціями, де кожен зможе знайти себе як патріот і громадянин України.

Благодійний ярмарок напередодні Дня козацтва

Славна добрими і героїчними традиціями українська земля. Її сини, запорозькі козаки, навіки ввійшли до скарбниці пам’яті українського народу. Ми, їхні нащадки, маємо свято шанувати і примножувати народну славу. Тому вже стало доброю традицією напередодні свята Покрови Пресвятої Богородиці проведення в Уманському державному педагогічному університеті на історичному факультеті щорічного козацького тижня.

9 жовтня впродовж усього дня студенти могли за символічну платню спробувати страви справжніх українських козаків, приготовлені студентами-істориками. Змінивши щоденне вбрання на традиційні святкові українські строї, господарі ярмарку щиро запрошували кожного перехожого приєднатись до забави, співаючи українських народних пісень та всіляко демонструючи справжню українську гостинність. На святі панував настрій козацьких веселощів, щирої радості та справжнього українського духу!

Було чим дивуватись і поласувати: вареники, сирники, страви з сезонних фруктів, деруни, пампухи, узвар тощо. Студенти та викладачі куштували козацькі страви і з захопленням констатували, що саме справжня українська кухня найсмачніша від усього!

Кошти, виручені під час ярмарку, будуть спрямовані на благодійні цілі.