DSC 8295ШАНОВНА ГРОМАДО ІСТОРИЧНОГО ФАКУЛЬТЕТУ!

Навчальний 2017-2018 рік невблаганно тікає в історію! Залишилися лише літні сесії і випуски бакалаврів всіх форм навчання, і студентська когорта піде на канікули.
Але уже сьогодні можна зробити попередні підсумки нашого життя у минулому році, зробити вагомі акценти на позитивних миттєвостях студентських буднів і навіть просіяти крізь сито принципового і об'єктивного журі наші спільні спроби зробити студентське життя цікавим і незабутнім.
А це, насамперед, навчальний процес (заступник декана професор Священко З.В.). Впродовж року вирішено низку актуальних питань, які є вагомими чинниками навчального процесу – від складання навчальних програм до затвердження нових навчальних планів.
Іншим вагомим чинником, що нагадує студентському і викладацькому загалу, що ми – ВУЗ, є наукова робота (заступник декана з наукової роботи доцент Бержанір А.Л.). Ми досить пристойно завершуємо минулий навчальний рік. Історичний факультет упродовж навчального року відвідали відомі на Україні та за її межами люди.
Третім китом на якому тримається слава факультету є виховна і спортивна робота. Мабуть не лишилося поза увагою студентської ради (голова Пересунько Мирослава) жодної історичної події, яка б не стала предметом обговорення у студентській сім'ї факультету за керівництва заступника декана з виховної роботи кандидата історичних наук Шауренко А.В. Слід згадати хоча б деякі: День Української Армії, День студента, День Збройних сил України, новорічно-різдвяні дійства, День Соборності України і трагедії Крут, Дні науки в університеті, конкурс «Оскар», день Чорнобильської трагедії і чужої війни в Афганістані, Всесвітній День вишиванки. А як зустрічала громада факультету тих воїнів, яких обпалила на Сході війна, тих матерів, діти яких віддали життя за Україну!
Сподіваємося, що новий навчальний рік стане ще насиченішим у названих номінаціях. Тому всім абітурієнтам у 2018 р., які ще вагаються, куди піти навчатися, ми пропонуємо наш історичний факультет, колектив патріотичний і дружній, факультет з іменами і традиціями, де кожен зможе знайти себе як патріот і громадянин України.

ІСТОРИЧНИЙ ФАКУЛЬТЕТ ДЛЯ МІСТ-ПАРТНЕРІВ УМАНІ

На святкування Дня міста Умані завітали офіційні делегації з міст-побратимів: Ромеїй-Сюр-Сена, Девіса, Хаапсалу, Радвілішкіса, Мілдфор-Хейвейна, Гнєзно, Ланьцута і Курніка. Саме для для цих шановних гостей викладачі історичного факультету провели кілька екскурсій.

7 жовтня 2017 р. - про підземелля Уманського василіанського монастиря та навчальний заклад при ньому розповів іноземцям професор кафедри всесвітньої історії та методик навчання, учений секретар Державного історико-архітектурного заповідника «Стара Умань» Ігор Кривошея. Наступного дня, 8 жовтня, у чарівний та маловідомий світ трипільської культури занурив гостей міста викладач всесвітньої історії та методик навчання, директор Державного історико-культурного заповідника «Трипільська культура».