DSC 8295ШАНОВНА ГРОМАДО ІСТОРИЧНОГО ФАКУЛЬТЕТУ!

Навчальний 2017-2018 рік невблаганно тікає в історію! Залишилися лише літні сесії і випуски бакалаврів всіх форм навчання, і студентська когорта піде на канікули.
Але уже сьогодні можна зробити попередні підсумки нашого життя у минулому році, зробити вагомі акценти на позитивних миттєвостях студентських буднів і навіть просіяти крізь сито принципового і об'єктивного журі наші спільні спроби зробити студентське життя цікавим і незабутнім.
А це, насамперед, навчальний процес (заступник декана професор Священко З.В.). Впродовж року вирішено низку актуальних питань, які є вагомими чинниками навчального процесу – від складання навчальних програм до затвердження нових навчальних планів.
Іншим вагомим чинником, що нагадує студентському і викладацькому загалу, що ми – ВУЗ, є наукова робота (заступник декана з наукової роботи доцент Бержанір А.Л.). Ми досить пристойно завершуємо минулий навчальний рік. Історичний факультет упродовж навчального року відвідали відомі на Україні та за її межами люди.
Третім китом на якому тримається слава факультету є виховна і спортивна робота. Мабуть не лишилося поза увагою студентської ради (голова Пересунько Мирослава) жодної історичної події, яка б не стала предметом обговорення у студентській сім'ї факультету за керівництва заступника декана з виховної роботи кандидата історичних наук Шауренко А.В. Слід згадати хоча б деякі: День студента, День збройних сил України, новорічно-різдвяні дійства, День Соборності України і трагедії Крут, 100-річчя УНР і Центральної Ради, Дні науки в університеті, конкурс «Оскар», день Чорнобильської трагедії і чужої війни в Афганістані, Всесвітній День вишиванки. А як зустрічала громада факультету тих воїнів, яких обпалила на Сході війна, тих матерів, діти яких віддали життя за Україну!
Сподіваємося, що новий навчальний рік стане ще насиченішим у названих номінаціях. Тому всім абітурієнтам у 2018 р., які ще вагаються, куди піти навчатися, ми пропонуємо наш історичний факультет, колектив патріотичний і дружній, факультет з іменами і традиціями, де кожен зможе знайти себе як патріот і громадянин України.

Всеукраїнський тиждень права

5 грудня 2017 року у руслі відзначення Всеукраїнського тижня права для студентів ІІ-го та ІІІ-го курсів історичного факультету було проведено науково-виховний захід викладачами кафедри філософії та суспільних дисциплін.
      Студенти ознайомилися з доповідями колег щодо актуальних проблем захисту прав людини в Україні та світі, а саме: проблеми забезпечення інклюзивної освіти, правові гарантії забезпечення соціально-психологічного розвитку дітей трудових мігрантів та дітей-сиріт, загальні засади захисту прав людини та громадянина тощо. У ході обговорення найбільш актуальних проблем учасники заходу активно обмінювалися власними думками.

Друга частина заходу пройшла у формі правової гри «Іммітація судового розгляду кримінальної справи» за участю студентів ІІ курсу, де в умовах, наближених до реальних, студенти могли закріпити набуті у процесі навчання знання матеріального та процесуального права, відчути себе професійними юристами та позмагатися у своїй винахідливості.12  Усі присутні були задоволені заходом та дійшли згоди щодо обов’язковості правової освіти і правового виховання, а також неприпустимості вчинення будь-яких правопорушень у реальному житті. Адже незнання закону не звільняє від відповідальності за його порушення.