КОЛОКВІУМ-ПОСВЯТА «ІСТОРІЯ УКРАЇНИ В ОБЛИЧЧЯХ» (ДО 100-РІЧЧЯ УКРАЇНСЬКОЇ ДЕРЖАВИ ПАВЛА СКОРОПАДСЬКОГО)

22 лютого 2018 року на історичному факультеті Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини було проведено колоквіум-посвяту «Історія України в обличчях» (до 100-річчя Української Держави Павла Скоропадського) силами студентського наукового товариства ІІІ-го курсу під керівництвом доцента кафедри історії України Марії Рогожі.

З науковими повідомленнями виступили студенти всіх академічних груп ІІІ-го курсу: Марина Федорова, Віктор Будаловський, Інна Шевченко, Євгеній Гуменюк, Ліана Ціліцінська, Анастасія Неголюк, Аліна Шинкарчук, Даяна Кіріченко, Ірина Гончарук, Анастасія Ягольніцька, Денис Наконечний, Артур Лісовський, Юлія Янковська. Вели колоквіум-посвяту модератори – Аліна Балабай і Ольга Чумак.

У повідомленнях йшлося про один з етапів українського державотрення в період Української національно-демократичної революції 1917 – 1920/21 рр. – Українську Державу Павла Скоропадського.

За сім з половиною місяців державотворення в умовах політичної ізоляції було закладено фундамент багатьох державних інституцій в адміністративній, економічній, військовій, дипломатичній, науковій, культурній царинах. І це в умовах Світової війни. Поряд з розповіддю про гетьмана Павла Скоропадського прозвучали повідомлення про неймовірно цікавих і потужних людей: Генерального писаря Івана Полтавця-Остряницю; посла Української Держави у Відні – В’ячеслава Липинського; директора Української телеграфічної агенції – Дмитра Донцова; Голову Ради міністрів Української Держави – Федора Лизогуба; Сенатора Української Держави, голову української делегації на мирних переговорах з більшовицькою Росією – Сергія Шелухіна; Державного секретаря, міністра внутрішніх справ Української Держави – Ігоря Кістяківського; Голову Державного Сенату Української Держави, міністра освіти – Миколу Василенка; військового міністра Української Держави – Олександра Рогозу; міністра закордонних справ Української Держави – Дмитра Дорошенка; першого голову-президента Української Академії Наук – Володимира Вернадського; автора ескізів, печатки, герба, банкнот Української Держави – Георгія Нарбута; співробітника секретаріату, начальника протокольного відділу міністерства закордонних справ Української Держави, уманчанку, політв’язня радянських таборів протягом 30-ти років, (з них 5 – камера-одиночка) – Надію Суровцову.

На колоквіумі-посвяті були присутні студенти, декан факультету професор Анатолій Карасевич та викладачі.