Блог декана

DSC 8295ШАНОВНА ГРОМАДО ІСТОРИЧНОГО ФАКУЛЬТЕТУ!


Навчальний 2017-2018 рік невблаганно тікає в історію! Залишилися лише літні сесії і випуски бакалаврів всіх форм навчання, і студентська когорта піде на канікули.
Але уже сьогодні можна зробити попередні підсумки нашого життя у минулому році, зробити вагомі акценти на позитивних миттєвостях студентських буднів і навіть просіяти крізь сито принципового і об'єктивного журі наші спільні спроби зробити студентське життя цікавим і незабутнім.
А це, насамперед, навчальний процес (заступник декана професор Священко З.В.). Впродовж року вирішено низку актуальних питань, які є вагомими чинниками навчального процесу – від складання навчальних програм до затвердження нових навчальних планів.
Іншим вагомим чинником, що нагадує студентському і викладацькому загалу, що ми – ВУЗ, є наукова робота (заступник декана з наукової роботи доцент Бержанір А.Л.). Ми досить пристойно завершуємо минулий навчальний рік. Історичний факультет упродовж навчального року відвідали відомі на Україні та за її межами люди.
Третім китом на якому тримається слава факультету є виховна і спортивна робота. Мабуть не лишилося поза увагою студентської ради (голова Пересунько Мирослава) жодної історичної події, яка б не стала предметом обговорення у студентській сім'ї факультету за керівництва заступника декана з виховної роботи кандидата історичних наук Шауренко А.В. Слід згадати хоча б деякі: День Української Армії, День студента, День Збройних сил України, новорічно-різдвяні дійства, День Соборності України і трагедії Крут, Дні науки в університеті, конкурс «Оскар», день Чорнобильської трагедії і чужої війни в Афганістані, Всесвітній День вишиванки. А як зустрічала громада факультету тих воїнів, яких обпалила на Сході війна, тих матерів, діти яких віддали життя за Україну!
Сподіваємося, що новий навчальний рік стане ще насиченішим у названих номінаціях. Тому всім абітурієнтам у 2018 р., які ще вагаються, куди піти навчатися, ми пропонуємо наш історичний факультет, колектив патріотичний і дружній, факультет з іменами і традиціями, де кожен зможе знайти себе як патріот і громадянин України.

СЛАВА УКРАЇНІ!

Віртуальний тур

tUDPU

Наші переваги:

- Сучасна якісна історична освіта;
- Практика у складі академічної археологічної експедиції;
- Педагогічна практика у кращих методистів шкіл м. Умані;
- Участь у міжнародних програмах навчання за кордоном;
- Навчання на військовій кафедрі;
- Аспірантура з історії України;

- Найнижчі в регіоні ціни за контрактну форму навчання


50

Концепція національно-патріотичного виховання студентської молоді у системі історичної освіти на базі навчально-методичної лабораторії «Відродження нації»

   

     

     Саме така проблема піднімалася на Всеукраїнському навчально-методичному семінарі з питань інноваційних форм та методів національно-патріотичного виховання дітей та молоді, на якому були присутні заступники деканів з виховної роботи, голови студентських рад і викладачі університету.

 

1.11

     У своєму виступі декан історичного факультету професор Анатолій Карасевич наголосив, що «у сучасному суспільстві національно-патріотичне виховання молоді набуває важливого значення з декількох причин: по-перше, швидкими темпами зростають процеси інформованості молодого покоління; по-друге, набирають темп процеси демократизації в суспільстві. Це створює ряд дискусій. Сучасна молодь не пройшла тієї школи патріотичного виховання, яке випало на долю старшого покоління. Це стало однією із причин програшу інформаційної війни у Криму і на Сході держави. Це спонукало здійснювати патріотично-національне виховання на якісно новому рівні, яке допоможе зрозуміти сучасній молоді суть проблеми і формування власної життєвої позиції нерозривно з долею України».

 1.14

 

          Тому і не випадково мали місце відповідні документи на всіх владних рівнях – від Указу Президента № 550, Наказу МОН № 582, рішення Вченої ради УДПУ імені Павла Тичини від 25.11.2015 р. до наказу ректора професора Олександра Безлюдного від 1.12.2015 р. «Про створення навчально-методичної лабораторії з національно-патріотично виховним спрямуванням «Відродження нації».

1.13

 

       На семінарі було окреслено шанованій аудиторії зміст завдань, які покладаються до виконання на названу новостворену університетську структуру: по-перше, об’єднання всіх зусиль на історичному факультеті для виконання концепції національно-патріотичного виховання студентської молоді; по-друге, визначення стратегічних і тактичних напрямків виховної роботи з патріотично-національного виховання; по-третє, навчити студентів і викладачів методів проведення патріотичних заходів, визначати їх сутність, структуру й основні завдання; по-четверте, підключити до названого процесу існуючі факультетські структури – «Філософську таверну», поетичний клуб «Кліо», політичний клуб «Архів», історичний кінолекторій, роботу наявних науково-дослідних лабораторій, Інститут усної історії тощо і для вивчення достовірності та ефективності заходів періодично проводити соціологічні дослідження у вигляді анонімних опитувань, анкетування та інтерв’ю; по-п’яте, продовжувати розвивати ініціативи щодо зустрічей з легендарними і цікавими у плані національного і патріотичного виховання людьми, творчими колективами і державними діячами; по-шосте, продовжувати організацію і проведення екскурсій патріотичними маршрутами, до музеїв України, до героїчної минувшини і сьогодення. Вся робота повинна здійснюватися на базі навчально-методичної лабораторії «Відродження нації» (завідувач Оксана Карасевич і лаборант Ольга Макаренко).

1.12

    Модератор семінару, проректор з гуманітарних питань УДПУ імені Павла Тичини Наталія Ревнюк, акцентувала увагу присутніх на основних пріоритетах, напрямках та ідеологічних засадах розвитку національно-патріотичного виховання.

   Стратегію національно-патріотичного виховання виклав у своїх роздумах директор Міжнародної благодійної організації «Центр національного відродження» Тарас Рондзістий. Про особливості організації і проведення Всеукраїнської дитячо-юнацької, військово-юнацької, військово- патріотичної гри «Сокіл» («Джура») наголосив директор Українського державного центру туризму і краєзнавства. Також виступили декан факультету соціальної і психологічної освіти Оксана Кравченко та студентка Ірина Мельничук, начальник Центру культури і дозвілля «Гаудеамус» Людмила Гекалюк. Представник СУМу Святослав Липовецький презентував її діяльність у сфері національно-патріотичного виховання, Микола Бігус розповів про діяльність скаутської організації «Пласт», а завершився семінар презентацією книги Дмитра Мирона «Орлика» «Ідея і Чин України». Бажаючі могли придбати книгу про учасників національно-визвольних перегонів в історії становлення Незалежності України.