DSC 8295ШАНОВНА ГРОМАДО ІСТОРИЧНОГО ФАКУЛЬТЕТУ!

Навчальний 2017-2018 рік невблаганно тікає в історію! Залишилися лише літні сесії і випуски бакалаврів всіх форм навчання, і студентська когорта піде на канікули.
Але уже сьогодні можна зробити попередні підсумки нашого життя у минулому році, зробити вагомі акценти на позитивних миттєвостях студентських буднів і навіть просіяти крізь сито принципового і об'єктивного журі наші спільні спроби зробити студентське життя цікавим і незабутнім.
А це, насамперед, навчальний процес (заступник декана професор Священко З.В.). Впродовж року вирішено низку актуальних питань, які є вагомими чинниками навчального процесу – від складання навчальних програм до затвердження нових навчальних планів.
Іншим вагомим чинником, що нагадує студентському і викладацькому загалу, що ми – ВУЗ, є наукова робота (заступник декана з наукової роботи доцент Бержанір А.Л.). Ми досить пристойно завершуємо минулий навчальний рік. Історичний факультет упродовж навчального року відвідали відомі на Україні та за її межами люди.
Третім китом на якому тримається слава факультету є виховна і спортивна робота. Мабуть не лишилося поза увагою студентської ради (голова Пересунько Мирослава) жодної історичної події, яка б не стала предметом обговорення у студентській сім'ї факультету за керівництва заступника декана з виховної роботи кандидата історичних наук Шауренко А.В. Слід згадати хоча б деякі: День студента, День збройних сил України, новорічно-різдвяні дійства, День Соборності України і трагедії Крут, 100-річчя УНР і Центральної Ради, Дні науки в університеті, конкурс «Оскар», день Чорнобильської трагедії і чужої війни в Афганістані, Всесвітній День вишиванки. А як зустрічала громада факультету тих воїнів, яких обпалила на Сході війна, тих матерів, діти яких віддали життя за Україну!
Сподіваємося, що новий навчальний рік стане ще насиченішим у названих номінаціях. Тому всім абітурієнтам у 2018 р., які ще вагаються, куди піти навчатися, ми пропонуємо наш історичний факультет, колектив патріотичний і дружній, факультет з іменами і традиціями, де кожен зможе знайти себе як патріот і громадянин України.

Науково-методичний семінар учителів історії Христинівського району

1 березня 2018 року у приміщенні Христинівської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 1 ім. О.Є. Корнійчука відбувся науково-методичний семінар ,,СУЧАСНІ ПРОБЛЕМИ ІСТОРІЇ УКРАЇНИ І МЕТОДИКИ ЇЇ НАВЧАННЯ”, у якому взяли участь вчителі історії закладів загальної середньої освіти району та викладачі історичного факультету Уманського державного педагогічного університету імені Павла Григоровича Тичини.

З доповіддю на тему «До 125 річниці відкриття Трипільської культури і особливості її вивчення у школі» виступив Горохівський Петро Іванович, кандидат педагогічних наук, доцент, завідувач кафедри всесвітньої історії та методик навчання. У своєму виступі він розкрив феномен цієї культури, показав стан її дослідженості на території району, внесок вчених і краєзнавців у процес вивчення цієї культури, особливості її матеріальної і духовної сфери, накреслив перспективні напрямки роботи вчителів-краєзнавців, відповів на запитання присутніх.

З питання роботи з обдарованими дітьми виступили старший учитель, учитель історії Горохівська Ярослава Михайлівна та інші учителі історії шкіл району. В обговоренні проблем семінару взяли участь: учитель історії Шельпахівської ЗОШ І-ІІІ Страдецький Роман Вікторович, Івангородського НВК Максимчук Лариса Миколаївна, учителі Христинівської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 1 ім. О.Є. Корнійчука Вітюгова Наталія Василівна, Коваль Наталія Арсентіївна, Шукайводського НВК Белім Олена Вікторівна. Методист відділу освіти Павлишина Людмила Іванівна донесла до присутніх інформацію про сучасні вимоги у царині роботи з обдарованими дітьми.

По завершенню роботи семінару всі учасники отримали сертифікати.