Шановна громадо історичного факультету! Вельмишановні колеги!

Дозвольте привітати Вас з початком нового навчального 2018-2019 року, побажати вагомих успіхів у навчальній, науковій і виховній роботі, у почесній і необхідній справі підготовки освітянських кадрів для Незалежної України.

Вітаючи Вас з найпочеснішим святом нашої держави ДНЕМ НЕЗАЛЕЖНОСТІ, хочеться в чергове подякувати всім, хто був задіяний у цьогорічній приймальній комісії і виконав всі поставлені ректоратом завдання перед колективом факультету. Саме тому ми спромоглися прийняти до колективу 290 студентів заочної і денної форми навчання, що значно більше (205), ніж у минулому році.

Перед факультетом у новому навчальному році є ряд питань, які потребують професійного і якісного виконання. Це і перегляд навчальних програм у руслі часу, пошуки нових спеціалізацій і напрямків та їх можливості ліцензування (заступник декана з навчальної роботи професор Зінаїда Священко), підготовка монографій і навчальних посібників, участь у конференціях різного рівня, круглих столах і семінарах (заступник декана з наукової роботи доцент Анатолій Бержанір), долучення студенської молоді до національних і культурних святинь нашої держави (заступник декана з виховної роботи кандидат історичних наук Анна Шауренко), пошуки нових методів і форм в реалізації профорієнтаційної роботи на факультеті (заступник декана з профорієнтаційної роботи Ігор Опацький), пошуки більш реальних спроб відшукати вікно до країн Європейського Союзу (заступник декана з міжнародного співробітництва Альона Устенко), проведення різноманітних педагогічних практик та втілення у життя цікавих історико-пізнавальних проектів (заступник декана з педагогічної практики доцент Зоя Возна), цікаві професійні зустрічі у форматі філософського полігону «Вихід» (доцент Володимир Фуркало), формування правознавчого світогляду студенської молоді (депутат Уманської міської ради Черкаської області, голова Уманської регіональної організації Асоціації українських правників, доцент Вадим Цимбал), пошуки талановитих виконавців та юних поетів у руслі проведення засідань поетичного «КЛІО» (голова Ольга Чумак) та активізація у названих напрямках роботи студенської ради факультету (голова – Мирослава Пересунько).

Отож, всім Вам, дорогі друзі, зичу здоров’я і наснаги у виконанні найпочеснішої місії – служінню нашій Україні у справі підготовки державотворчих кадрів і вчителів для нової національної школи.

Історичний факультет бере участь у проекті "Захист історичної спадщини України та Литви на території Херсонської області"

Професор кафедри всесвітньої історії та методик навчання, доктор історичних наук Світлана Олександрівна Біляєва  очолить виконання археологічної частини міжнародного проекту  "Захист історичної спадщини України та Литви на території Херсонської області" за сприяння та фінансової підтримки Литовської Республіки у липні-серпні 2018 р.
vs1522054406
     Проект  репрезентований Херсонським культурним центром "Україна-Литва" за результатами археологічних досліджень під керівництвом С.О.Біляєвої. Знайдені під час роботи експедиції у 2017 р. металеві аксесуари від шкіряних гаманців є першими подібними знахідками в Україні. Артефакти  було виявлено на території  пам'ятки національного значення - фортеці Тягин (Херсонська область)  XIV- XVст., котру було побудовано  Литовським князем Вітовтом на південному кордоні Київського князівства часів Великого князівства Литовського і Руського. Дані артефакти литовського походження є свідченням перебування представників князівства на південному кордоні із Золотою Ордою. Знайдені також свідоцтва жвавого функціонування Тягинської митниці на  Дніпровській переправі - золотоординські монети із генуезською контрамаркою чекану Кафи та польська монета  першої половини XV ст.. Комплекс знахідок Тягинської фортеці має велике значення для нового бачення  історії Литви та України. Виконання проекту сприятиме подальшому розвитку наукового і культурного співробітництва наших країн. Також, передбачається,  що у  роботі експедиції  візьмуть участь кращі студенти історичного факультету Уманського Державного Педагогічного університету ім. Павла Тичини.
ter10