Шановна громадо історичного факультету! Вельмишановні колеги!

Дозвольте привітати Вас з початком нового навчального 2018-2019 року, побажати вагомих успіхів у навчальній, науковій і виховній роботі, у почесній і необхідній справі підготовки освітянських кадрів для Незалежної України.

Вітаючи Вас з найпочеснішим святом нашої держави ДНЕМ НЕЗАЛЕЖНОСТІ, хочеться в чергове подякувати всім, хто був задіяний у цьогорічній приймальній комісії і виконав всі поставлені ректоратом завдання перед колективом факультету. Саме тому ми спромоглися прийняти до колективу 290 студентів заочної і денної форми навчання, що значно більше (205), ніж у минулому році.

Перед факультетом у новому навчальному році є ряд питань, які потребують професійного і якісного виконання. Це і перегляд навчальних програм у руслі часу, пошуки нових спеціалізацій і напрямків та їх можливості ліцензування (заступник декана з навчальної роботи професор Зінаїда Священко), підготовка монографій і навчальних посібників, участь у конференціях різного рівня, круглих столах і семінарах (заступник декана з наукової роботи доцент Анатолій Бержанір), долучення студенської молоді до національних і культурних святинь нашої держави (заступник декана з виховної роботи кандидат історичних наук Анна Шауренко), пошуки нових методів і форм в реалізації профорієнтаційної роботи на факультеті (заступник декана з профорієнтаційної роботи Ігор Опацький), пошуки більш реальних спроб відшукати вікно до країн Європейського Союзу (заступник декана з міжнародного співробітництва Альона Устенко), проведення різноманітних педагогічних практик та втілення у життя цікавих історико-пізнавальних проектів (заступник декана з педагогічної практики доцент Зоя Возна), цікаві професійні зустрічі у форматі філософського полігону «Вихід» (доцент Володимир Фуркало), формування правознавчого світогляду студенської молоді (депутат Уманської міської ради Черкаської області, голова Уманської регіональної організації Асоціації українських правників, доцент Вадим Цимбал), пошуки талановитих виконавців та юних поетів у руслі проведення засідань поетичного «КЛІО» (голова Ольга Чумак) та активізація у названих напрямках роботи студенської ради факультету (голова – Мирослава Пересунько).

Отож, всім Вам, дорогі друзі, зичу здоров’я і наснаги у виконанні найпочеснішої місії – служінню нашій Україні у справі підготовки державотворчих кадрів і вчителів для нової національної школи.

Спорт заради задоволення та покращення самопочуття

Здоров’я – це справжнє багатство, яке ми з вами інколи ігноруємо. Здорові люди здебільшого не часто замислюються над тим, як правильно й розумно влаштувати свій побут і життєдіяльність, щоб їхнє здоров’я залишалося міцним та надійним на тривалу перспективу. Щорічно, 7 квітня відзначається Всесвітній день здоров’я, спрямований на залучення широкої громадської уваги до проблем і питань людського здоров’я. Дата міжнародного свята здоров’я приурочена дню створення Всесвітньої організації охорони здоров’я, відомої нам під абревіатурою «ВООЗ», а точніше дню прийняття статуту цієї організації.

Студенти історичного факультету, за ініціативи голови студентського самоврядування Мирослави Пересунько, напередодні Всесвітнього дня здоров’я замислилися, стосовно того, а що ж вони роблять для покращення свого самопочуття?

Здоров’я – це насамперед здоровий сон, правильне харчування, заняття спортом та позитивні емоції. Якщо перші дві складових автоматично випадають із життя студента, то спорт і позитивні емоції є невід’ємними у житті наших істориків.

Яскравим прикладом є студенти, які не просто займаються різними видами спорту заради задоволення та покращення самопочуття, а й мають певні здобутки у тих чи інших галузях.

Студентка І курсу 11 групи Гонтаренко Яна – красуня гімнастка, яка здійснює надскладні спортивні елементи навіть за відсутності технічного оснащення. Гімнастика – її стихія, тому вона з посмішкою та грацією несе спортивне мистецтво і пропагує залучитися до цього спорту всіх бажаючим. Адже це не лише красиво, а й корисно для здоров’я молодого організму.

30729057 550923691956606 6313564124529279270 n

Спеціальність наших студентів проявляється і у спортивних захопленнях. Студенти Бойчев Борислав (41 гр.) та Злочевський Денис (32 гр.) займаються відродженим давньогрецьким бойовим мистецтвом – панкратіон. Ці заняття принесли успіхи всеукраїнських масштабів, а також дали юнакам змогу стати гордістю історичного факультету.

30122875 1803804023259031 1036929184 o

Не відходять наші хлопці і від популярного сьогодні воркауту. Плюсами цього заняття, як зазначає студент 13 групи Кавецький Влад, є як і розвиток скелетно-м’язової системи, так і те, що воркаут – виконання гімнастичних вправ на вуличних площадках, тобто більше часу проводиться на свіжому повітрі.

30706469 550923625289946 7985119103997167550 n

Ну і звісно, ми не забуваємо про традиційні спортивні захоплення студентів – це розминки, біг та футбол. Немає рівних студенту 34 групи Гуцалу Тимофію на бігових доріжках. А студент 22 групи Подолян Олег не уявляє свого життя без футболу, і як голова спортивного сектору факультету, залучає до свого спортивного хобі й інших студентів.

30707474 550923621956613 7553480695109652539 n

30710245 550923695289939 5393503326287692697 n

Саме фізичною працею та спортивними здобутками історики турбуються про своє здоров’я, адже здорова молодь – запорука сильної та квітучої країни!