DSC 8295Дорогі першокурсники!
День посвяти в студентську сім'ю історичного факультету УДПУ імені Павла Тичини з приємністю згадується зі словами привітання ректора університету професора Безлюдного О.І. і гостей учасників урочистої церемонії, а змістовно насичені аудиторії вже зустрічають своїх господарів.
Перша лекція була на актуальну тему дня «Європейський вибір України». Ціла низка питань до професорсько-викладацького складу приємно здивувала і ще раз підкреслила, що перший курс прийшов на історичний факультет особливий – допитливий і невгамовний, цікавий своєю індивідуальністю, непричесаний під якусь ідеологію чи чуже бачення проблем, а зі своєю визначеною життєвою позицією. Студенти цікавилися глибинними процесами, які проходять нині в нашій Україні. В їх запитаннях відчувалася рішучість і патріотизм, шана тим героям, які віддали своє життя за їх відносний спокій. Складалося іноді таке враження, що вони, ці недавні школярі, збираються вчитися за себе і за того воїна, що не зміг стати студентом, а навіки залишився на священних кордонах України під Дебальцево, Іловайськом, Широкіним, Авдіївкою і в іншій січі російсько-української війни ХХІ століття.
Ми завжди на факультеті та університеті чекали саме таких студентів – майбутніх учителів для національної школи України. Їх на першому курсі історичного факультету в цьому році – 60 несхожих і небайдужих особистостей. А ще у цьому році на історичний факультет на заочну форму навчання вступив особливий контингент – 32 воїни-учасники АТО. Гарна прикмета – солдати повертаються з війни!
Громада історичного факультету – професорсько-викладацький склад і студентство, – щиро вітає першокурсників з їх новим статусом і запрошує в таємничо-прекрасне студентське буття. В добру путь!

Маки цвітуть там, де була пролита людська кров…

З нагоди вшанування Дня пам’яті та примирення і Дня перемоги над нацизмом у Другій Світовій війні дружня сім’я історичного факультету під керівництвом заступника декана з виховної роботи Анни Шауренко та голови студентського самоврядування Мирослави Пересунько зібралася для виготовлення нової емблеми скорботного свята – квітки червоного маку.

32090025 1898144410244360 8299797237483962368 n

В Україні здавна кажуть, що маки цвітуть там, де була пролита козацька кров. Тому червоний мак не лише європейський, але й український символ скорботи за героями, загиблими у двох кровопролитних світових війнах минулого століття.

Хоча символіку Україна перейняла європейську, проте червоні квіти маку здавна слугували українським оберегом. Червоний мак з давніх-давен є могутнім талісманом українського роду, адже означає красу, молодість та їхню скороминущість.

31959537 1898144086911059 5588394171749629952 n

Нова європейсько-українська символіка із зображенням червоної квітки українських полів – маку, була затверджена в Україні відповідно до Указу Президента, підписаного 24 березня 2015 року. До цієї дати приурочене і святкування Дня пам’яті та примирення, в минулому – Дня перемоги.

32149209 1898144303577704 1370532997685575680 n

Нині червоний мак символізує не тільки спомин за жертвами Першої світової війни, а й за жертвами усіх військових та цивільних збройних конфліктів у світі. Вперше квітка маку замайоріла на українському одязі у 2014 році на заходах, приурочених річниці завершення Другої світової війни.

32169874 1898144573577677 7905950536032059392 n

До травневих Днів перемоги та примирення українцями прийнято виготовляти стилізовані маки переважно із паперу, пластику або тканини. Розміщують саморобну чи придбану квітку маку на одязі на лівій стороні грудей, поближче до серця.