Шановна громадо історичного факультету! Вельмишановні колеги!

Дозвольте привітати Вас з початком нового навчального 2018-2019 року, побажати вагомих успіхів у навчальній, науковій і виховній роботі, у почесній і необхідній справі підготовки освітянських кадрів для Незалежної України.

Вітаючи Вас з найпочеснішим святом нашої держави ДНЕМ НЕЗАЛЕЖНОСТІ, хочеться в чергове подякувати всім, хто був задіяний у цьогорічній приймальній комісії і виконав всі поставлені ректоратом завдання перед колективом факультету. Саме тому ми спромоглися прийняти до колективу 290 студентів заочної і денної форми навчання, що значно більше (205), ніж у минулому році.

Перед факультетом у новому навчальному році є ряд питань, які потребують професійного і якісного виконання. Це і перегляд навчальних програм у руслі часу, пошуки нових спеціалізацій і напрямків та їх можливості ліцензування (заступник декана з навчальної роботи професор Зінаїда Священко), підготовка монографій і навчальних посібників, участь у конференціях різного рівня, круглих столах і семінарах (заступник декана з наукової роботи доцент Анатолій Бержанір), долучення студенської молоді до національних і культурних святинь нашої держави (заступник декана з виховної роботи кандидат історичних наук Анна Шауренко), пошуки нових методів і форм в реалізації профорієнтаційної роботи на факультеті (заступник декана з профорієнтаційної роботи Ігор Опацький), пошуки більш реальних спроб відшукати вікно до країн Європейського Союзу (заступник декана з міжнародного співробітництва Альона Устенко), проведення різноманітних педагогічних практик та втілення у життя цікавих історико-пізнавальних проектів (заступник декана з педагогічної практики доцент Зоя Возна), цікаві професійні зустрічі у форматі філософського полігону «Вихід» (доцент Володимир Фуркало), формування правознавчого світогляду студенської молоді (депутат Уманської міської ради Черкаської області, голова Уманської регіональної організації Асоціації українських правників, доцент Вадим Цимбал), пошуки талановитих виконавців та юних поетів у руслі проведення засідань поетичного «КЛІО» (голова Ольга Чумак) та активізація у названих напрямках роботи студенської ради факультету (голова – Мирослава Пересунько).

Отож, всім Вам, дорогі друзі, зичу здоров’я і наснаги у виконанні найпочеснішої місії – служінню нашій Україні у справі підготовки державотворчих кадрів і вчителів для нової національної школи.

ДЕНЬ ПЕРЕМОГИ НАД НАЦИЗМОМ У ДРУГІЙ СВІТОВІЙ ВІЙНІ

День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні або День перемоги – державне свято та вихідний день в Україні, який офіційно відзначають українці 9 травня з 2016 р. на заміну радянському святу «День Перемоги», яке відзначали у СРСР, а потім в Україні до 2015 р. включно.

«День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні» ухвалено як державне свято 9 квітня 2015 р. Верховною Радою України – проект закону № 2539 «Про увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939 – 1945 рр.» у рамках голосування за пакет законів про декомунізацію.

Історичний факультет УДПУ імені Павла Тичини проявив напередодні й у саме свято активну патріотичну активність і громадянську позицію.

У День пам'яті та примирення, присвяченого пам'яті жертв Другої світової війни, що відзначається щорічно згідно Резолюції Генеральної Асамблеї ООН, викладачі і студенти взяли активну участь у покладанні квітів і проведенню роз’яснювальних бесід  у містях, де нацисти залишили у пам’яті уманчан найбільше незгладимого лиха і невтамованого болю за воїнами загиблими в Уманській Ямі і ростріляними у Сухому яру. Бо люди завжди залишаються такими тільки при одній святій умові – коли вони залишають у  своїй пам’яті всіх, хто сказав «Ні!» нацизму. І як солдат залишився на своєму почесному посту захисника Вітчизни згідно присяги, яку склав не за політичним та ідеологічним замовленням, а відповідно найвищого вияву людськості – своїй солдатській совісті.

Вчинити по-іншому в Україні не можуть тому, що кожен день проходять біля символів тієї Великої війни – обелісків і памятників, схиляють голови до вічного вогню. На полях Великої війни, у партизанських загонах і підпільних організаціях, в формуваннях УПА віддали своє життя більше 10 мільйонів українців за очікуваний день Перемоги. І він прийшов у кожну оселю переможців, які з гідністю захищали свою землю 1418 днів і ночей, кували перемогу у тилу і на фронтах ціною свого власного життя й здоров’я. Прийшов 73 роки тому зі слізьми на очах і з великою вдячністю Солдатам Свободи.

А 9 травня викладачі і студенти факультету були на покладанні квітів на Алеї Слави, де покояться визволителі Уманщини. Прийшли, щоб віддати шану тим воїнам, відгуки солдатської доблесті яких сьогодні продовжили на Сході їхні внуки і правнуки.

ВІЧНИЙ ПОКЛИК

Вчергове травень в квіті величавім,

Для мене він завжди монументальний.

Вже стільки літ я промовляю «Славім!»,

Й спішу до тебе, Переможцю, славний.

Щоб Вам за подвиг поклонитись в ноги,

І мовить вдячно «Умань всіх Вас пам’ятає!».

Я переконаний, що Ви були не Боги,

І бій останній, був для всіх не раєм.

Для Вас ми діти – у постійнім звіті,

В подяку квітнуть постаменти в травні.

А Ви завмерли в камені й граніті,

Як символ ратний за побіди славні.

Велика Перемога – Ваш був сенс життя,

А нині воїни на Сході відгук Вашій славі.

Ви повернули мир у світ із небуття,

Вам слава й пам'ять в сонячній Варшаві.

І в Златі Празі, і Софїї й вдячний Рим,

І Трептов Парк Вас славить в обелісках.

Бо знає світ – не буде той більше чужим,

Хто рідним став у пожовтілих списках.

Роки втекли в історію – відгомоніли весни,

Прибралась Умань знову у бузковий цвіт.

Я вкотре біля Вас, щоб в пам'яті принести,

Пошану й вдячність за спасенний Вами світ.