DSC 8295ШАНОВНА ГРОМАДО ІСТОРИЧНОГО ФАКУЛЬТЕТУ!

Навчальний 2017-2018 рік невблаганно тікає в історію! Залишилися лише літні сесії і випуски бакалаврів всіх форм навчання, і студентська когорта піде на канікули.
Але уже сьогодні можна зробити попередні підсумки нашого життя у минулому році, зробити вагомі акценти на позитивних миттєвостях студентських буднів і навіть просіяти крізь сито принципового і об'єктивного журі наші спільні спроби зробити студентське життя цікавим і незабутнім.
А це, насамперед, навчальний процес (заступник декана професор Священко З.В.). Впродовж року вирішено низку актуальних питань, які є вагомими чинниками навчального процесу – від складання навчальних програм до затвердження нових навчальних планів.
Іншим вагомим чинником, що нагадує студентському і викладацькому загалу, що ми – ВУЗ, є наукова робота (заступник декана з наукової роботи доцент Бержанір А.Л.). Ми досить пристойно завершуємо минулий навчальний рік. Історичний факультет упродовж навчального року відвідали відомі на Україні та за її межами люди.
Третім китом на якому тримається слава факультету є виховна і спортивна робота. Мабуть не лишилося поза увагою студентської ради (голова Пересунько Мирослава) жодної історичної події, яка б не стала предметом обговорення у студентській сім'ї факультету за керівництва заступника декана з виховної роботи кандидата історичних наук Шауренко А.В. Слід згадати хоча б деякі: День Української Армії, День студента, День Збройних сил України, новорічно-різдвяні дійства, День Соборності України і трагедії Крут, Дні науки в університеті, конкурс «Оскар», день Чорнобильської трагедії і чужої війни в Афганістані, Всесвітній День вишиванки. А як зустрічала громада факультету тих воїнів, яких обпалила на Сході війна, тих матерів, діти яких віддали життя за Україну!
Сподіваємося, що новий навчальний рік стане ще насиченішим у названих номінаціях. Тому всім абітурієнтам у 2018 р., які ще вагаються, куди піти навчатися, ми пропонуємо наш історичний факультет, колектив патріотичний і дружній, факультет з іменами і традиціями, де кожен зможе знайти себе як патріот і громадянин України.

ДЕНЬ ПЕРЕМОГИ НАД НАЦИЗМОМ У ДРУГІЙ СВІТОВІЙ ВІЙНІ

День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні або День перемоги – державне свято та вихідний день в Україні, який офіційно відзначають українці 9 травня з 2016 р. на заміну радянському святу «День Перемоги», яке відзначали у СРСР, а потім в Україні до 2015 р. включно.

«День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні» ухвалено як державне свято 9 квітня 2015 р. Верховною Радою України – проект закону № 2539 «Про увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939 – 1945 рр.» у рамках голосування за пакет законів про декомунізацію.

Історичний факультет УДПУ імені Павла Тичини проявив напередодні й у саме свято активну патріотичну активність і громадянську позицію.

У День пам'яті та примирення, присвяченого пам'яті жертв Другої світової війни, що відзначається щорічно згідно Резолюції Генеральної Асамблеї ООН, викладачі і студенти взяли активну участь у покладанні квітів і проведенню роз’яснювальних бесід  у містях, де нацисти залишили у пам’яті уманчан найбільше незгладимого лиха і невтамованого болю за воїнами загиблими в Уманській Ямі і ростріляними у Сухому яру. Бо люди завжди залишаються такими тільки при одній святій умові – коли вони залишають у  своїй пам’яті всіх, хто сказав «Ні!» нацизму. І як солдат залишився на своєму почесному посту захисника Вітчизни згідно присяги, яку склав не за політичним та ідеологічним замовленням, а відповідно найвищого вияву людськості – своїй солдатській совісті.

Вчинити по-іншому в Україні не можуть тому, що кожен день проходять біля символів тієї Великої війни – обелісків і памятників, схиляють голови до вічного вогню. На полях Великої війни, у партизанських загонах і підпільних організаціях, в формуваннях УПА віддали своє життя більше 10 мільйонів українців за очікуваний день Перемоги. І він прийшов у кожну оселю переможців, які з гідністю захищали свою землю 1418 днів і ночей, кували перемогу у тилу і на фронтах ціною свого власного життя й здоров’я. Прийшов 73 роки тому зі слізьми на очах і з великою вдячністю Солдатам Свободи.

А 9 травня викладачі і студенти факультету були на покладанні квітів на Алеї Слави, де покояться визволителі Уманщини. Прийшли, щоб віддати шану тим воїнам, відгуки солдатської доблесті яких сьогодні продовжили на Сході їхні внуки і правнуки.

ВІЧНИЙ ПОКЛИК

Вчергове травень в квіті величавім,

Для мене він завжди монументальний.

Вже стільки літ я промовляю «Славім!»,

Й спішу до тебе, Переможцю, славний.

Щоб Вам за подвиг поклонитись в ноги,

І мовить вдячно «Умань всіх Вас пам’ятає!».

Я переконаний, що Ви були не Боги,

І бій останній, був для всіх не раєм.

Для Вас ми діти – у постійнім звіті,

В подяку квітнуть постаменти в травні.

А Ви завмерли в камені й граніті,

Як символ ратний за побіди славні.

Велика Перемога – Ваш був сенс життя,

А нині воїни на Сході відгук Вашій славі.

Ви повернули мир у світ із небуття,

Вам слава й пам'ять в сонячній Варшаві.

І в Златі Празі, і Софїї й вдячний Рим,

І Трептов Парк Вас славить в обелісках.

Бо знає світ – не буде той більше чужим,

Хто рідним став у пожовтілих списках.

Роки втекли в історію – відгомоніли весни,

Прибралась Умань знову у бузковий цвіт.

Я вкотре біля Вас, щоб в пам'яті принести,

Пошану й вдячність за спасенний Вами світ.