DSC 8295ШАНОВНА ГРОМАДО ІСТОРИЧНОГО ФАКУЛЬТЕТУ!

Навчальний 2017-2018 рік невблаганно тікає в історію! Залишилися лише літні сесії і випуски бакалаврів всіх форм навчання, і студентська когорта піде на канікули.
Але уже сьогодні можна зробити попередні підсумки нашого життя у минулому році, зробити вагомі акценти на позитивних миттєвостях студентських буднів і навіть просіяти крізь сито принципового і об'єктивного журі наші спільні спроби зробити студентське життя цікавим і незабутнім.
А це, насамперед, навчальний процес (заступник декана професор Священко З.В.). Впродовж року вирішено низку актуальних питань, які є вагомими чинниками навчального процесу – від складання навчальних програм до затвердження нових навчальних планів.
Іншим вагомим чинником, що нагадує студентському і викладацькому загалу, що ми – ВУЗ, є наукова робота (заступник декана з наукової роботи доцент Бержанір А.Л.). Ми досить пристойно завершуємо минулий навчальний рік. Історичний факультет упродовж навчального року відвідали відомі на Україні та за її межами люди.
Третім китом на якому тримається слава факультету є виховна і спортивна робота. Мабуть не лишилося поза увагою студентської ради (голова Пересунько Мирослава) жодної історичної події, яка б не стала предметом обговорення у студентській сім'ї факультету за керівництва заступника декана з виховної роботи кандидата історичних наук Шауренко А.В. Слід згадати хоча б деякі: День Української Армії, День студента, День Збройних сил України, новорічно-різдвяні дійства, День Соборності України і трагедії Крут, Дні науки в університеті, конкурс «Оскар», день Чорнобильської трагедії і чужої війни в Афганістані, Всесвітній День вишиванки. А як зустрічала громада факультету тих воїнів, яких обпалила на Сході війна, тих матерів, діти яких віддали життя за Україну!
Сподіваємося, що новий навчальний рік стане ще насиченішим у названих номінаціях. Тому всім абітурієнтам у 2018 р., які ще вагаються, куди піти навчатися, ми пропонуємо наш історичний факультет, колектив патріотичний і дружній, факультет з іменами і традиціями, де кожен зможе знайти себе як патріот і громадянин України.

Фотовиставка «ВІЙНА НЕ РОБИТЬ ВИНЯТКІВ»

8 травня, до Дня пам’яті та примирення і 73-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні в Музеї історії університету, розпочала свою роботу фотовиставка «ВІЙНА НЕ РОБИТЬ ВИНЯТКІВ. КОЛИШНІ ВИКЛАДАЧІ, СПІВРОБІТНИКИ ТА СТУДЕНТИ УМАНСЬКОГО ДЕРЖАВНОГО ПЕДАГОГІЧНОГО УНІВЕРСИТЕТУ УЧАСНИКИ ДРУГОЇ СВІТОВОЇ ВІЙНИ».

IMG 20180510 114534

22 червня 1941 р. … День, коли почалася війна. Він відкрив лік тим неймовірно довгим 1418 дням і ночам, через які країна прийшла до Перемоги.

IMG afb5b549e0f7171c0c6a5a9204c4e018 V

Однак історія – це не лише сухі цифри і факти. Це біографії сотень тисяч безпосередніх учасників тих подій, яким війна змінила усе життя, трагедії, це долі «маленьких» людей, яких спіткало лихоліття війни.

Завідувач музею Олена Джагунова зі студентами історичного факультету під керівництвом доцента кафедри історії України Ольги Скус, за сприяння декана історичного факультету проф. Карасевича Анатолія Олександровича, створили фотоколажі із фотографій та інформації про колишніх викладачів, співробітників та студентів університету – учасників Другої світової війни.

IMG ec3b3d7291068ef07dc1ae7718451694 VIMG 91c0cd54fbb612a63cc914c0005dd8b9 V

Інститут в умовах війни ще деякий час продовжував працювати: закінчували складання державних екзаменів випускники, прибули на сесію заочники. Щоправда, їм так часто приходили з військкоматів повістки, що зрештою, вирішено було заочників відпустити за місцем їхнього проживання.

IMG 20180510 115120

В місті був створений батальйон народного ополчення, до його складу ввійшла й частина викладачів та студентів інституту. Міські школи були перетворені в шпиталі. Там теж працювали студенти інституту.

IMG 20180510 115043

Студент Уманського учительського інституту Паланський Олександр за мужність і героїзм, проявлені при форсуванні Дніпра і в бою за плацдарм отримав звання Героя Радянського Союз. Ще один студент Романщак Андрій був одним із керівників Уманського комсомольського підпілля.

Слайд1Слайд11Слайд6Слайд2

Подяка і шана людям, завдяки яким ми маємо мирне небо. Пам’ятаємо! Перемагаємо! 1939-1945!