Шановна громадо історичного факультету! Вельмишановні колеги!

Дозвольте привітати Вас з початком нового навчального 2018-2019 року, побажати вагомих успіхів у навчальній, науковій і виховній роботі, у почесній і необхідній справі підготовки освітянських кадрів для Незалежної України.

Вітаючи Вас з найпочеснішим святом нашої держави ДНЕМ НЕЗАЛЕЖНОСТІ, хочеться в чергове подякувати всім, хто був задіяний у цьогорічній приймальній комісії і виконав всі поставлені ректоратом завдання перед колективом факультету. Саме тому ми спромоглися прийняти до колективу 290 студентів заочної і денної форми навчання, що значно більше (205), ніж у минулому році.

Перед факультетом у новому навчальному році є ряд питань, які потребують професійного і якісного виконання. Це і перегляд навчальних програм у руслі часу, пошуки нових спеціалізацій і напрямків та їх можливості ліцензування (заступник декана з навчальної роботи професор Зінаїда Священко), підготовка монографій і навчальних посібників, участь у конференціях різного рівня, круглих столах і семінарах (заступник декана з наукової роботи доцент Анатолій Бержанір), долучення студенської молоді до національних і культурних святинь нашої держави (заступник декана з виховної роботи кандидат історичних наук Анна Шауренко), пошуки нових методів і форм в реалізації профорієнтаційної роботи на факультеті (заступник декана з профорієнтаційної роботи Ігор Опацький), пошуки більш реальних спроб відшукати вікно до країн Європейського Союзу (заступник декана з міжнародного співробітництва Альона Устенко), проведення різноманітних педагогічних практик та втілення у життя цікавих історико-пізнавальних проектів (заступник декана з педагогічної практики доцент Зоя Возна), цікаві професійні зустрічі у форматі філософського полігону «Вихід» (доцент Володимир Фуркало), формування правознавчого світогляду студенської молоді (депутат Уманської міської ради Черкаської області, голова Уманської регіональної організації Асоціації українських правників, доцент Вадим Цимбал), пошуки талановитих виконавців та юних поетів у руслі проведення засідань поетичного «КЛІО» (голова Ольга Чумак) та активізація у названих напрямках роботи студенської ради факультету (голова – Мирослава Пересунько).

Отож, всім Вам, дорогі друзі, зичу здоров’я і наснаги у виконанні найпочеснішої місії – служінню нашій Україні у справі підготовки державотворчих кадрів і вчителів для нової національної школи.

Фотовиставка «ВІЙНА НЕ РОБИТЬ ВИНЯТКІВ»

8 травня, до Дня пам’яті та примирення і 73-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні в Музеї історії університету, розпочала свою роботу фотовиставка «ВІЙНА НЕ РОБИТЬ ВИНЯТКІВ. КОЛИШНІ ВИКЛАДАЧІ, СПІВРОБІТНИКИ ТА СТУДЕНТИ УМАНСЬКОГО ДЕРЖАВНОГО ПЕДАГОГІЧНОГО УНІВЕРСИТЕТУ УЧАСНИКИ ДРУГОЇ СВІТОВОЇ ВІЙНИ».

IMG 20180510 114534

22 червня 1941 р. … День, коли почалася війна. Він відкрив лік тим неймовірно довгим 1418 дням і ночам, через які країна прийшла до Перемоги.

IMG afb5b549e0f7171c0c6a5a9204c4e018 V

Однак історія – це не лише сухі цифри і факти. Це біографії сотень тисяч безпосередніх учасників тих подій, яким війна змінила усе життя, трагедії, це долі «маленьких» людей, яких спіткало лихоліття війни.

Завідувач музею Олена Джагунова зі студентами історичного факультету під керівництвом доцента кафедри історії України Ольги Скус, за сприяння декана історичного факультету проф. Карасевича Анатолія Олександровича, створили фотоколажі із фотографій та інформації про колишніх викладачів, співробітників та студентів університету – учасників Другої світової війни.

IMG ec3b3d7291068ef07dc1ae7718451694 VIMG 91c0cd54fbb612a63cc914c0005dd8b9 V

Інститут в умовах війни ще деякий час продовжував працювати: закінчували складання державних екзаменів випускники, прибули на сесію заочники. Щоправда, їм так часто приходили з військкоматів повістки, що зрештою, вирішено було заочників відпустити за місцем їхнього проживання.

IMG 20180510 115120

В місті був створений батальйон народного ополчення, до його складу ввійшла й частина викладачів та студентів інституту. Міські школи були перетворені в шпиталі. Там теж працювали студенти інституту.

IMG 20180510 115043

Студент Уманського учительського інституту Паланський Олександр за мужність і героїзм, проявлені при форсуванні Дніпра і в бою за плацдарм отримав звання Героя Радянського Союз. Ще один студент Романщак Андрій був одним із керівників Уманського комсомольського підпілля.

Слайд1Слайд11Слайд6Слайд2

Подяка і шана людям, завдяки яким ми маємо мирне небо. Пам’ятаємо! Перемагаємо! 1939-1945!