DSC 8295Дорогі першокурсники!
День посвяти в студентську сім'ю історичного факультету УДПУ імені Павла Тичини з приємністю згадується зі словами привітання ректора університету професора Безлюдного О.І. і гостей учасників урочистої церемонії, а змістовно насичені аудиторії вже зустрічають своїх господарів.
Перша лекція була на актуальну тему дня «Європейський вибір України». Ціла низка питань до професорсько-викладацького складу приємно здивувала і ще раз підкреслила, що перший курс прийшов на історичний факультет особливий – допитливий і невгамовний, цікавий своєю індивідуальністю, непричесаний під якусь ідеологію чи чуже бачення проблем, а зі своєю визначеною життєвою позицією. Студенти цікавилися глибинними процесами, які проходять нині в нашій Україні. В їх запитаннях відчувалася рішучість і патріотизм, шана тим героям, які віддали своє життя за їх відносний спокій. Складалося іноді таке враження, що вони, ці недавні школярі, збираються вчитися за себе і за того воїна, що не зміг стати студентом, а навіки залишився на священних кордонах України під Дебальцево, Іловайськом, Широкіним, Авдіївкою і в іншій січі російсько-української війни ХХІ століття.
Ми завжди на факультеті та університеті чекали саме таких студентів – майбутніх учителів для національної школи України. Їх на першому курсі історичного факультету в цьому році – 60 несхожих і небайдужих особистостей. А ще у цьому році на історичний факультет на заочну форму навчання вступив особливий контингент – 32 воїни-учасники АТО. Гарна прикмета – солдати повертаються з війни!
Громада історичного факультету – професорсько-викладацький склад і студентство, – щиро вітає першокурсників з їх новим статусом і запрошує в таємничо-прекрасне студентське буття. В добру путь!

Фотовиставка «ВІЙНА НЕ РОБИТЬ ВИНЯТКІВ»

8 травня, до Дня пам’яті та примирення і 73-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні в Музеї історії університету, розпочала свою роботу фотовиставка «ВІЙНА НЕ РОБИТЬ ВИНЯТКІВ. КОЛИШНІ ВИКЛАДАЧІ, СПІВРОБІТНИКИ ТА СТУДЕНТИ УМАНСЬКОГО ДЕРЖАВНОГО ПЕДАГОГІЧНОГО УНІВЕРСИТЕТУ УЧАСНИКИ ДРУГОЇ СВІТОВОЇ ВІЙНИ».

IMG 20180510 114534

22 червня 1941 р. … День, коли почалася війна. Він відкрив лік тим неймовірно довгим 1418 дням і ночам, через які країна прийшла до Перемоги.

IMG afb5b549e0f7171c0c6a5a9204c4e018 V

Однак історія – це не лише сухі цифри і факти. Це біографії сотень тисяч безпосередніх учасників тих подій, яким війна змінила усе життя, трагедії, це долі «маленьких» людей, яких спіткало лихоліття війни.

Завідувач музею Олена Джагунова зі студентами історичного факультету під керівництвом доцента кафедри історії України Ольги Скус, за сприяння декана історичного факультету проф. Карасевича Анатолія Олександровича, створили фотоколажі із фотографій та інформації про колишніх викладачів, співробітників та студентів університету – учасників Другої світової війни.

IMG ec3b3d7291068ef07dc1ae7718451694 VIMG 91c0cd54fbb612a63cc914c0005dd8b9 V

Інститут в умовах війни ще деякий час продовжував працювати: закінчували складання державних екзаменів випускники, прибули на сесію заочники. Щоправда, їм так часто приходили з військкоматів повістки, що зрештою, вирішено було заочників відпустити за місцем їхнього проживання.

IMG 20180510 115120

В місті був створений батальйон народного ополчення, до його складу ввійшла й частина викладачів та студентів інституту. Міські школи були перетворені в шпиталі. Там теж працювали студенти інституту.

IMG 20180510 115043

Студент Уманського учительського інституту Паланський Олександр за мужність і героїзм, проявлені при форсуванні Дніпра і в бою за плацдарм отримав звання Героя Радянського Союз. Ще один студент Романщак Андрій був одним із керівників Уманського комсомольського підпілля.

Слайд1Слайд11Слайд6Слайд2

Подяка і шана людям, завдяки яким ми маємо мирне небо. Пам’ятаємо! Перемагаємо! 1939-1945!