DSC 8295ШАНОВНА ГРОМАДО ІСТОРИЧНОГО ФАКУЛЬТЕТУ!

Навчальний 2017-2018 рік невблаганно тікає в історію! Залишилися лише літні сесії і випуски бакалаврів всіх форм навчання, і студентська когорта піде на канікули.
Але уже сьогодні можна зробити попередні підсумки нашого життя у минулому році, зробити вагомі акценти на позитивних миттєвостях студентських буднів і навіть просіяти крізь сито принципового і об'єктивного журі наші спільні спроби зробити студентське життя цікавим і незабутнім.
А це, насамперед, навчальний процес (заступник декана професор Священко З.В.). Впродовж року вирішено низку актуальних питань, які є вагомими чинниками навчального процесу – від складання навчальних програм до затвердження нових навчальних планів.
Іншим вагомим чинником, що нагадує студентському і викладацькому загалу, що ми – ВУЗ, є наукова робота (заступник декана з наукової роботи доцент Бержанір А.Л.). Ми досить пристойно завершуємо минулий навчальний рік. Історичний факультет упродовж навчального року відвідали відомі на Україні та за її межами люди.
Третім китом на якому тримається слава факультету є виховна і спортивна робота. Мабуть не лишилося поза увагою студентської ради (голова Пересунько Мирослава) жодної історичної події, яка б не стала предметом обговорення у студентській сім'ї факультету за керівництва заступника декана з виховної роботи кандидата історичних наук Шауренко А.В. Слід згадати хоча б деякі: День Української Армії, День студента, День Збройних сил України, новорічно-різдвяні дійства, День Соборності України і трагедії Крут, Дні науки в університеті, конкурс «Оскар», день Чорнобильської трагедії і чужої війни в Афганістані, Всесвітній День вишиванки. А як зустрічала громада факультету тих воїнів, яких обпалила на Сході війна, тих матерів, діти яких віддали життя за Україну!
Сподіваємося, що новий навчальний рік стане ще насиченішим у названих номінаціях. Тому всім абітурієнтам у 2018 р., які ще вагаються, куди піти навчатися, ми пропонуємо наш історичний факультет, колектив патріотичний і дружній, факультет з іменами і традиціями, де кожен зможе знайти себе як патріот і громадянин України.

"Найрозумніший 2018" історичного факультету

10 травня на історичному факультеті відбулось інтелектуальне шоу «Найрозумніший»! За звання «Найрозумнішого»  змагались 10 студентів нашого факультету, а саме: Продан Сергій, Поправка Оксана, Яшин Владислав, Шиньковий Олег, Лукієнко Артем, Будаловський Віктор, Кіріченко Даяна, Гуменюк Євгеній, Жуковський Богдан та Цегельнюк Володимир.

На початку дійства учасники привітались з публікою та коротко розповіли про свої хоббі й улюблені історичні періоди. Оцінювали учасників та визначали хто пройдедо фіналу члени поважного журі: кандидат історичних наук, доцент Лісовська Ольга Василівна, доктор історичних наук, професор Кривошея Ірина Іванівна, кандидат історичних наук, доцент Барвінок Ольга Володимирівна та кандидат соціологічних наук, доцент Бержанір Анатолій Леонідович.

Головою журі було обрано декана історичного факультету, кандидата філософських наук, професора,  заслуженого працівника освіти України Карасевича Анатолія Олександровича.

Конкурс складався з трьох етапів. У першому турі 10 конкурсантів відповідали на 20 обов’язкових та 5 додаткових питань, в результаті відповідей на які, журі визначило 6 учасників другого туру. У півфінал пройшли: Яшин Владислав, Будаловський Віктор, Кіріченко Даяна, Лукієнко Артем, Жуковський Богдан та Шиньковий Олег.

Після вирішення завдання дешифратора було визначено послідовність участі студентів у другому турі. Другий тур передбачав відповідь учасників за 1 хвилину на питання представлені у 12 категоріях з найрізноманітніших історичних дисциплін.

За результатами другого туру до фіналу інтелект-шоу потравили Кіріченко Даяна, Будаловський Віктор та Лукієнко Артем.

Підсумком третього туру стали такі результати:

1 місце – Кіріченко Даяна з кількістю балів – 16.

2 місце – Будаловський Віктор з кількістю балів – 13.

3 місце – Лукієнко Артем з кількістю балів – 11.

Таким чином, змагаючись у рівному «поєдинку» перемогу здобула тендітна та скромна студентка 32 групи Кіріченко Даяна, яка набрала найбільшу кількість балів.

Декан історичного факультету, професор Карасевич Анатолій Олександрович подякував учасникам конкурсу за гідний рівень підготовки та цікаву гру. Слова вдячності лунали і на адресу організаторів заходу – членів Студентського наукового товариства історичного факультету і звісно ж голови товариства Балабай Аліни. Ведучою заходу виступила студентка 32 групи Федорова Марина, за технічне обладнання дійства відповідальним був студент 41 групи Пуля Михайло. Учасники та переможці конкурсу були нагороджені пам’ятними подарунками та сертифікатами для отримання бонусних балів з історичних дисциплін.