Шановна громадо історичного факультету! Вельмишановні колеги!

Дозвольте привітати Вас з початком нового навчального 2018-2019 року, побажати вагомих успіхів у навчальній, науковій і виховній роботі, у почесній і необхідній справі підготовки освітянських кадрів для Незалежної України.

Вітаючи Вас з найпочеснішим святом нашої держави ДНЕМ НЕЗАЛЕЖНОСТІ, хочеться в чергове подякувати всім, хто був задіяний у цьогорічній приймальній комісії і виконав всі поставлені ректоратом завдання перед колективом факультету. Саме тому ми спромоглися прийняти до колективу 290 студентів заочної і денної форми навчання, що значно більше (205), ніж у минулому році.

Перед факультетом у новому навчальному році є ряд питань, які потребують професійного і якісного виконання. Це і перегляд навчальних програм у руслі часу, пошуки нових спеціалізацій і напрямків та їх можливості ліцензування (заступник декана з навчальної роботи професор Зінаїда Священко), підготовка монографій і навчальних посібників, участь у конференціях різного рівня, круглих столах і семінарах (заступник декана з наукової роботи доцент Анатолій Бержанір), долучення студенської молоді до національних і культурних святинь нашої держави (заступник декана з виховної роботи кандидат історичних наук Анна Шауренко), пошуки нових методів і форм в реалізації профорієнтаційної роботи на факультеті (заступник декана з профорієнтаційної роботи Ігор Опацький), пошуки більш реальних спроб відшукати вікно до країн Європейського Союзу (заступник декана з міжнародного співробітництва Альона Устенко), проведення різноманітних педагогічних практик та втілення у життя цікавих історико-пізнавальних проектів (заступник декана з педагогічної практики доцент Зоя Возна), цікаві професійні зустрічі у форматі філософського полігону «Вихід» (доцент Володимир Фуркало), формування правознавчого світогляду студенської молоді (депутат Уманської міської ради Черкаської області, голова Уманської регіональної організації Асоціації українських правників, доцент Вадим Цимбал), пошуки талановитих виконавців та юних поетів у руслі проведення засідань поетичного «КЛІО» (голова Ольга Чумак) та активізація у названих напрямках роботи студенської ради факультету (голова – Мирослава Пересунько).

Отож, всім Вам, дорогі друзі, зичу здоров’я і наснаги у виконанні найпочеснішої місії – служінню нашій Україні у справі підготовки державотворчих кадрів і вчителів для нової національної школи.

"Найрозумніший 2018" історичного факультету

10 травня на історичному факультеті відбулось інтелектуальне шоу «Найрозумніший»! За звання «Найрозумнішого»  змагались 10 студентів нашого факультету, а саме: Продан Сергій, Поправка Оксана, Яшин Владислав, Шиньковий Олег, Лукієнко Артем, Будаловський Віктор, Кіріченко Даяна, Гуменюк Євгеній, Жуковський Богдан та Цегельнюк Володимир.

На початку дійства учасники привітались з публікою та коротко розповіли про свої хоббі й улюблені історичні періоди. Оцінювали учасників та визначали хто пройдедо фіналу члени поважного журі: кандидат історичних наук, доцент Лісовська Ольга Василівна, доктор історичних наук, професор Кривошея Ірина Іванівна, кандидат історичних наук, доцент Барвінок Ольга Володимирівна та кандидат соціологічних наук, доцент Бержанір Анатолій Леонідович.

Головою журі було обрано декана історичного факультету, кандидата філософських наук, професора,  заслуженого працівника освіти України Карасевича Анатолія Олександровича.

Конкурс складався з трьох етапів. У першому турі 10 конкурсантів відповідали на 20 обов’язкових та 5 додаткових питань, в результаті відповідей на які, журі визначило 6 учасників другого туру. У півфінал пройшли: Яшин Владислав, Будаловський Віктор, Кіріченко Даяна, Лукієнко Артем, Жуковський Богдан та Шиньковий Олег.

Після вирішення завдання дешифратора було визначено послідовність участі студентів у другому турі. Другий тур передбачав відповідь учасників за 1 хвилину на питання представлені у 12 категоріях з найрізноманітніших історичних дисциплін.

За результатами другого туру до фіналу інтелект-шоу потравили Кіріченко Даяна, Будаловський Віктор та Лукієнко Артем.

Підсумком третього туру стали такі результати:

1 місце – Кіріченко Даяна з кількістю балів – 16.

2 місце – Будаловський Віктор з кількістю балів – 13.

3 місце – Лукієнко Артем з кількістю балів – 11.

Таким чином, змагаючись у рівному «поєдинку» перемогу здобула тендітна та скромна студентка 32 групи Кіріченко Даяна, яка набрала найбільшу кількість балів.

Декан історичного факультету, професор Карасевич Анатолій Олександрович подякував учасникам конкурсу за гідний рівень підготовки та цікаву гру. Слова вдячності лунали і на адресу організаторів заходу – членів Студентського наукового товариства історичного факультету і звісно ж голови товариства Балабай Аліни. Ведучою заходу виступила студентка 32 групи Федорова Марина, за технічне обладнання дійства відповідальним був студент 41 групи Пуля Михайло. Учасники та переможці конкурсу були нагороджені пам’ятними подарунками та сертифікатами для отримання бонусних балів з історичних дисциплін.