DSC 8295ШАНОВНА ГРОМАДО ІСТОРИЧНОГО ФАКУЛЬТЕТУ!

Навчальний 2017-2018 рік невблаганно тікає в історію! Залишилися лише літні сесії і випуски бакалаврів всіх форм навчання, і студентська когорта піде на канікули.
Але уже сьогодні можна зробити попередні підсумки нашого життя у минулому році, зробити вагомі акценти на позитивних миттєвостях студентських буднів і навіть просіяти крізь сито принципового і об'єктивного журі наші спільні спроби зробити студентське життя цікавим і незабутнім.
А це, насамперед, навчальний процес (заступник декана професор Священко З.В.). Впродовж року вирішено низку актуальних питань, які є вагомими чинниками навчального процесу – від складання навчальних програм до затвердження нових навчальних планів.
Іншим вагомим чинником, що нагадує студентському і викладацькому загалу, що ми – ВУЗ, є наукова робота (заступник декана з наукової роботи доцент Бержанір А.Л.). Ми досить пристойно завершуємо минулий навчальний рік. Історичний факультет упродовж навчального року відвідали відомі на Україні та за її межами люди.
Третім китом на якому тримається слава факультету є виховна і спортивна робота. Мабуть не лишилося поза увагою студентської ради (голова Пересунько Мирослава) жодної історичної події, яка б не стала предметом обговорення у студентській сім'ї факультету за керівництва заступника декана з виховної роботи кандидата історичних наук Шауренко А.В. Слід згадати хоча б деякі: День Української Армії, День студента, День Збройних сил України, новорічно-різдвяні дійства, День Соборності України і трагедії Крут, Дні науки в університеті, конкурс «Оскар», день Чорнобильської трагедії і чужої війни в Афганістані, Всесвітній День вишиванки. А як зустрічала громада факультету тих воїнів, яких обпалила на Сході війна, тих матерів, діти яких віддали життя за Україну!
Сподіваємося, що новий навчальний рік стане ще насиченішим у названих номінаціях. Тому всім абітурієнтам у 2018 р., які ще вагаються, куди піти навчатися, ми пропонуємо наш історичний факультет, колектив патріотичний і дружній, факультет з іменами і традиціями, де кожен зможе знайти себе як патріот і громадянин України.

Право війни і миру

11 травня 2018 року об 11:00 год. Уманською регіональною організацією ВГО «Асоціація Українських Правників» на базі історичного факультету УДПУ імені Павла Тичини було проведено науково-виховний захід «Право війни і миру».

Метою заходу були ознайомлення з розвитком концепції війни і процесом її закріплення у міжнародному праві, а також обговорення викликів і проблем, що виникають перед громадянським суспільством у зв’язку зі збройними конфліктами. Для участі у заході були запрошені спікери зі значним досвідом роботи у академічній, воєнній та гуманітарній сферах. Слухачі змогли не лише з перших уст дізнатися маловідомі аспекти волонтерської діяльності, професійної підготовки військових, соціального захисту учасників бойових дій та внутрішньо переміщених осіб, а й взяти участь у обговоренні цих проблем з професіоналами.

dsc 7295

З доповідями виступили: Вадим Цимбал – депутат Уманської міської ради Черкаської області, доцент кафедри філософії та суспільних дисциплін УДПУ імені Павла Тичини, голова Уманської регіональної організацій «Асоціації українських правників»;

Цві Аріелі – експерт з військової підготовки, політолог; Хайм Хазін – підприємець, громадський діяч;

Інна Тітаренко – представник Уманської міськрайонної волонтерської організації  «Разом»;

Представники Управління праці та соціального захисту Уманської міської ради – Світлана Мельник та Оксана Гайдай

DSC 7303DSC 7283

А також студенти ІІ курсу УДПУ ім. Павла Тичини, члени Уманської регіональної організацій «Асоціації українських правників» - Вікторія Афоніна, Вікторія Гомонюк та Вікторія Юрченко.

dsc 7288

Особливої подяки заслуговують кафедра філософії та суспільних дисциплін УДПУ ім. Павла Тичини та Україно-Ізраїльський центр освіти, науки і культури UkrIs, які своєю допомогою зробили цей захід можливим.