DSC 8295Дорогі першокурсники!
День посвяти в студентську сім'ю історичного факультету УДПУ імені Павла Тичини з приємністю згадується зі словами привітання ректора університету професора Безлюдного О.І. і гостей учасників урочистої церемонії, а змістовно насичені аудиторії вже зустрічають своїх господарів.
Перша лекція була на актуальну тему дня «Європейський вибір України». Ціла низка питань до професорсько-викладацького складу приємно здивувала і ще раз підкреслила, що перший курс прийшов на історичний факультет особливий – допитливий і невгамовний, цікавий своєю індивідуальністю, непричесаний під якусь ідеологію чи чуже бачення проблем, а зі своєю визначеною життєвою позицією. Студенти цікавилися глибинними процесами, які проходять нині в нашій Україні. В їх запитаннях відчувалася рішучість і патріотизм, шана тим героям, які віддали своє життя за їх відносний спокій. Складалося іноді таке враження, що вони, ці недавні школярі, збираються вчитися за себе і за того воїна, що не зміг стати студентом, а навіки залишився на священних кордонах України під Дебальцево, Іловайськом, Широкіним, Авдіївкою і в іншій січі російсько-української війни ХХІ століття.
Ми завжди на факультеті та університеті чекали саме таких студентів – майбутніх учителів для національної школи України. Їх на першому курсі історичного факультету в цьому році – 60 несхожих і небайдужих особистостей. А ще у цьому році на історичний факультет на заочну форму навчання вступив особливий контингент – 32 воїни-учасники АТО. Гарна прикмета – солдати повертаються з війни!
Громада історичного факультету – професорсько-викладацький склад і студентство, – щиро вітає першокурсників з їх новим статусом і запрошує в таємничо-прекрасне студентське буття. В добру путь!

Право війни і миру

11 травня 2018 року об 11:00 год. Уманською регіональною організацією ВГО «Асоціація Українських Правників» на базі історичного факультету УДПУ імені Павла Тичини було проведено науково-виховний захід «Право війни і миру».

Метою заходу були ознайомлення з розвитком концепції війни і процесом її закріплення у міжнародному праві, а також обговорення викликів і проблем, що виникають перед громадянським суспільством у зв’язку зі збройними конфліктами. Для участі у заході були запрошені спікери зі значним досвідом роботи у академічній, воєнній та гуманітарній сферах. Слухачі змогли не лише з перших уст дізнатися маловідомі аспекти волонтерської діяльності, професійної підготовки військових, соціального захисту учасників бойових дій та внутрішньо переміщених осіб, а й взяти участь у обговоренні цих проблем з професіоналами.

dsc 7295

З доповідями виступили: Вадим Цимбал – депутат Уманської міської ради Черкаської області, доцент кафедри філософії та суспільних дисциплін УДПУ імені Павла Тичини, голова Уманської регіональної організацій «Асоціації українських правників»;

Цві Аріелі – експерт з військової підготовки, політолог; Хайм Хазін – підприємець, громадський діяч;

Інна Тітаренко – представник Уманської міськрайонної волонтерської організації  «Разом»;

Представники Управління праці та соціального захисту Уманської міської ради – Світлана Мельник та Оксана Гайдай

DSC 7303DSC 7283

А також студенти ІІ курсу УДПУ ім. Павла Тичини, члени Уманської регіональної організацій «Асоціації українських правників» - Вікторія Афоніна, Вікторія Гомонюк та Вікторія Юрченко.

dsc 7288

Особливої подяки заслуговують кафедра філософії та суспільних дисциплін УДПУ ім. Павла Тичини та Україно-Ізраїльський центр освіти, науки і культури UkrIs, які своєю допомогою зробили цей захід можливим.