New Year 2019

Шановна громадо історичного факультету!
Вельмишановні колеги!
Дорогі студенти!

Лишилась незрима історична миттєвість – 2018 р., яка залишить у наших душах різні для кожного по особистій значимості вагомі сліди. Хтось встиг вирішити ряд проблем і дякує Богу, що це у його житті вдалося. У когось їх зʼявилося більше і він надіється, що у Новому році будуть інші перспективи їх вирішити.
Але, мабуть, переважна більшість українців хочуть, щоб у Новому році в Україні, на багатостраждальній нашій землі нарешті настав мир. Мир, за наближення якого згоріли небесні роти і батальйони на українському Сході, невчасно посивів материнський і вдовиний стрій, пролито ріки сліз за нашу Свободу і Незалежність.
Тому я зичу Вам усім, в першу чергу, миру і душевної теплоти. Тоді з’являться у нашому суспільстві найпочесніші і найблагородніші – Віра, Надія і Любов. І знову в Україні наступить свято Злагоди, а солдати повернуться до маминого подвір’я, будуть плекати рідну землю, продовжувати Рід український.
А ще я бажаю усім знайти себе у цьому незвичайно красивому і чарівному українському світі. Бо ми – Українці, нація з древніми традиціями на європейському подіумі. І за усіма Божими рейтингами ми того варті.
Нехай Вас усіх оберігає на цьому шляху Божа ласка і благодать. Здоров’я Вам і особистого щастя. Мені хочеться, щоб у Новому році Вам пощастило у вирішенні задуманого. А головне, щоб Ви завжди відчували гордість, що народилися в Україні!

З НОВИМ РОКОМ І РІЗДВОМ ХРИСТОВИМ!

Знов Новий рік нам традиційно стукає в вікно,
І Дід Мороз дарує у дорогу найщиріші побажання.
І новорічний сніг за звично ніжно білим полотном,
Приносить в дім, від світу щирих друзів, привітання.

І я вітаю Вас усіх, шановні друзі, з Новим роком!
Хай принесе він у майбутньому Вам миру і тепла!
Щоб все задумане напередодні не минуло Україну боком,
А головне, щоб птиця мудра й щедра Вас усіх знайшла.

Отож, у Новім році живіть у злагоді, а головне усі здорові,
В дарунок Бог Вам у дорогу зичить в душах доброти.
Щоб Новий рік знов воскресив забуті будні наші нові,
В яких нам спільно в новім вимірі до перемоги йти.

Право війни і миру

11 травня 2018 року об 11:00 год. Уманською регіональною організацією ВГО «Асоціація Українських Правників» на базі історичного факультету УДПУ імені Павла Тичини було проведено науково-виховний захід «Право війни і миру».

Метою заходу були ознайомлення з розвитком концепції війни і процесом її закріплення у міжнародному праві, а також обговорення викликів і проблем, що виникають перед громадянським суспільством у зв’язку зі збройними конфліктами. Для участі у заході були запрошені спікери зі значним досвідом роботи у академічній, воєнній та гуманітарній сферах. Слухачі змогли не лише з перших уст дізнатися маловідомі аспекти волонтерської діяльності, професійної підготовки військових, соціального захисту учасників бойових дій та внутрішньо переміщених осіб, а й взяти участь у обговоренні цих проблем з професіоналами.

dsc 7295

З доповідями виступили: Вадим Цимбал – депутат Уманської міської ради Черкаської області, доцент кафедри філософії та суспільних дисциплін УДПУ імені Павла Тичини, голова Уманської регіональної організацій «Асоціації українських правників»;

Цві Аріелі – експерт з військової підготовки, політолог; Хайм Хазін – підприємець, громадський діяч;

Інна Тітаренко – представник Уманської міськрайонної волонтерської організації  «Разом»;

Представники Управління праці та соціального захисту Уманської міської ради – Світлана Мельник та Оксана Гайдай

DSC 7303DSC 7283

А також студенти ІІ курсу УДПУ ім. Павла Тичини, члени Уманської регіональної організацій «Асоціації українських правників» - Вікторія Афоніна, Вікторія Гомонюк та Вікторія Юрченко.

dsc 7288

Особливої подяки заслуговують кафедра філософії та суспільних дисциплін УДПУ ім. Павла Тичини та Україно-Ізраїльський центр освіти, науки і культури UkrIs, які своєю допомогою зробили цей захід можливим.