Шановна громадо історичного факультету! Вельмишановні колеги!

Дозвольте привітати Вас з початком нового навчального 2018-2019 року, побажати вагомих успіхів у навчальній, науковій і виховній роботі, у почесній і необхідній справі підготовки освітянських кадрів для Незалежної України.

Вітаючи Вас з найпочеснішим святом нашої держави ДНЕМ НЕЗАЛЕЖНОСТІ, хочеться в чергове подякувати всім, хто був задіяний у цьогорічній приймальній комісії і виконав всі поставлені ректоратом завдання перед колективом факультету. Саме тому ми спромоглися прийняти до колективу 290 студентів заочної і денної форми навчання, що значно більше (205), ніж у минулому році.

Перед факультетом у новому навчальному році є ряд питань, які потребують професійного і якісного виконання. Це і перегляд навчальних програм у руслі часу, пошуки нових спеціалізацій і напрямків та їх можливості ліцензування (заступник декана з навчальної роботи професор Зінаїда Священко), підготовка монографій і навчальних посібників, участь у конференціях різного рівня, круглих столах і семінарах (заступник декана з наукової роботи доцент Анатолій Бержанір), долучення студенської молоді до національних і культурних святинь нашої держави (заступник декана з виховної роботи кандидат історичних наук Анна Шауренко), пошуки нових методів і форм в реалізації профорієнтаційної роботи на факультеті (заступник декана з профорієнтаційної роботи Ігор Опацький), пошуки більш реальних спроб відшукати вікно до країн Європейського Союзу (заступник декана з міжнародного співробітництва Альона Устенко), проведення різноманітних педагогічних практик та втілення у життя цікавих історико-пізнавальних проектів (заступник декана з педагогічної практики доцент Зоя Возна), цікаві професійні зустрічі у форматі філософського полігону «Вихід» (доцент Володимир Фуркало), формування правознавчого світогляду студенської молоді (депутат Уманської міської ради Черкаської області, голова Уманської регіональної організації Асоціації українських правників, доцент Вадим Цимбал), пошуки талановитих виконавців та юних поетів у руслі проведення засідань поетичного «КЛІО» (голова Ольга Чумак) та активізація у названих напрямках роботи студенської ради факультету (голова – Мирослава Пересунько).

Отож, всім Вам, дорогі друзі, зичу здоров’я і наснаги у виконанні найпочеснішої місії – служінню нашій Україні у справі підготовки державотворчих кадрів і вчителів для нової національної школи.

Право війни і миру

11 травня 2018 року об 11:00 год. Уманською регіональною організацією ВГО «Асоціація Українських Правників» на базі історичного факультету УДПУ імені Павла Тичини було проведено науково-виховний захід «Право війни і миру».

Метою заходу були ознайомлення з розвитком концепції війни і процесом її закріплення у міжнародному праві, а також обговорення викликів і проблем, що виникають перед громадянським суспільством у зв’язку зі збройними конфліктами. Для участі у заході були запрошені спікери зі значним досвідом роботи у академічній, воєнній та гуманітарній сферах. Слухачі змогли не лише з перших уст дізнатися маловідомі аспекти волонтерської діяльності, професійної підготовки військових, соціального захисту учасників бойових дій та внутрішньо переміщених осіб, а й взяти участь у обговоренні цих проблем з професіоналами.

dsc 7295

З доповідями виступили: Вадим Цимбал – депутат Уманської міської ради Черкаської області, доцент кафедри філософії та суспільних дисциплін УДПУ імені Павла Тичини, голова Уманської регіональної організацій «Асоціації українських правників»;

Цві Аріелі – експерт з військової підготовки, політолог; Хайм Хазін – підприємець, громадський діяч;

Інна Тітаренко – представник Уманської міськрайонної волонтерської організації  «Разом»;

Представники Управління праці та соціального захисту Уманської міської ради – Світлана Мельник та Оксана Гайдай

DSC 7303DSC 7283

А також студенти ІІ курсу УДПУ ім. Павла Тичини, члени Уманської регіональної організацій «Асоціації українських правників» - Вікторія Афоніна, Вікторія Гомонюк та Вікторія Юрченко.

dsc 7288

Особливої подяки заслуговують кафедра філософії та суспільних дисциплін УДПУ ім. Павла Тичини та Україно-Ізраїльський центр освіти, науки і культури UkrIs, які своєю допомогою зробили цей захід можливим.