УКРАЇНА І ПОЛЬЩА: МИНУЛЕ, СУЧАСНЕ, МАЙБУТНЄ. Засідання історико-гуманітарної студії історичного факультету.

User Rating: 5 / 5

Star ActiveStar ActiveStar ActiveStar ActiveStar Active

Саме такій проблемі і була присвячена міжнародна наукова конференція, пленарне засідання якої розпочало роботу 22 травня о 10 годині у конференц-залі корпусу №1 Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини.

0120180522 145043

Після привітання учасників коференції ректором університету професором Безлюдним Олександром Івановичем і вступних слів радника посла Республіка Польща у місті Києві пані Емілії Ясюк, проректора з наукової роботи та міжнародного співробітництва університету професора Сокирської Владилени Володимирівни було заслухано ряд доповідей про історію та практику розвитку стосунків впродовж ХХ – ХХІ століття у різноманітних сферах життєдіяльності двох народів. Різна то була практика, але виступаючі в одному були одностайними – потрібно об’єктивно проаналізувати минуле, засудити геноцид проти людськості й взяти у майбутню спільну дорогу позитивні сторони добросусідства.

Історичний факультет досить активно відгукнувся на цю подію у науковому освітянському світі саме у роботі історико-гуманітарної студії, яка продовжила розгляд теми історії українсько-польських відносин.

20180522 15141920180522 152451

Модератором роботи студії був декан історичного факультету професор Карасевич Анатолій Олександрович. Були заслухані повідомлення доц. Фицика Ігоря Дмитровича – «Правобережна шляхта в освітньому просторі російської імперії (перша третина ХІХ ст.)», професора Священко Зінаїди Василівни – «Суспільне життя поляків в Україні в умовах тоталітарного режиму (1917 – 1939 рр.)», професора Київського національного університету імені Тараса Шевченка Короля Віктора Юхимовича – «Визвольний похід» Червоної Армії у вересні 1939 р. у контексті україно-польських відносин», доцента Балановського Ярослава Михайловича – «Українсько-польські конфлікти нової доби: етносоціальний аспект».

В обговоренні історичних, політичних і життєйських проблем між двома країнами і дружніми народами взяли участь науковці Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова – завідувач кафедри етнології та краєзнавства, професор Чернега Павло Макарович і доцент Телегуз Андрій Володимирович, доцент УДПУ імені Павла Тичини Рогожа Марія Миколаївна, доктор історії Інституту європейської культури Познанського Університету імені Адама Міцкевича у Гнєзно Катажина Єндращик та інші.

А на завершення – дружнє фото на пам'ять.