Тиждень історика 2024 з посиланнями 1 1

МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ЗАХИСТУ ДІТЕЙ НА ІСТОРИЧНОМУ ФАКУЛЬТЕТІ

«Міжнародний день захисту дітей»— святкується щорічно 1 червня. Був заснований у листопаді 1949 р. у Парижі рішенням сесії Ради Міжнародної демократичної федерації жінок. Вперше «Міжнародний день захисту дітей» відзначався у 1950 р. у 51 країні світу. ООН підтримала цю ініціативу й оголосила захист прав, життя і здоров'я дітей одним з пріоритетних напрямків своєї діяльності.

Відповідно до Женевської декларації про права дітей, ухваленої у 1924 р., була проголошена необхідність соціального захисту прав дитини. Декларація прав дитини була ухвалена 20 листопада 1959 р. і проголошувала рівні права дітей у сфері виховання, освіти, соціального забезпечення, фізичного і духовного розвитку незалежно від кольору шкіри, національної належності, громадського походження, майнового стану та іншого. Декларація закликає батьків, громадські організації, уряди визнати права дітей і сприяти їх здійсненню.

У цей день влаштовуються різні розважальні заходи для дітей. Серед їхнього числа: конкурси з подарунками, концерти, всілякі виставкові та пізнавальні заходи.

В Україні свято встановлено в Україні «…На підтримку ініціативи Міністерства України у справах сім'ї та молоді, Всеукраїнського комітету захисту дітей, Національного фонду соціального захисту матерів і дітей «Україна — дітям» та інших громадських організацій…» відповідно до Указу Президента України від 30 травня 1998 р. № 568/98.

Напередодні свята, 31 травня 2018 р. на історичному факультеті відбулося чергове засідання Вченої ради. Воно розпочалося з нагородження студенської молоді, яка виборювала впродовж року місця переможців під час турнірів, Олімпіад і Всеукраїнських конкурсів. Грамоти і солодкі дарунки отримали – магістри Рябоконь Дарія, Бойцун Вероніка, Безверхній Дмитро, Дабіжа Альона, студенти четвертого курсу – Радчук Анюта, Вершигора Наталія, Караман Леся, студенти другого курсу – Смілянець Олександра і Гомонюк Вікторія. Солодкий приз отримали учасники танцювального марафону «Ми Українці!».

Особлива подяка була оголошена студенській раді факультету – голова Мирослава Пересунько. Крім солодкого дарунку їй вручено волейбольні м’ячі і організовано екскурсію до Бугського канйону.

Пам’ятними почесними грамотами факультету «За особливі заслуги перед історичним факультетом УДПУ імені Павла Тичини» були нагороджені наукові керівники молодих науковців факультету - заступник декана з навчально-методичної роботи, доктор історичних наук, професор Священко Зінаїда Василівна, завідувач кафедри історії України, доктор історичних наук, професор Кузнець Тетяна Володимирівна,  завідувач кафедри всесвітньої історії та методик навчання, кандидат педагогічних наук, доцент Горохівський Петро Іванович,  кандидат філософських наук, доцент Запорожець Микола Олексійович,   кандидат політичних наук, доцент Балановський Ярослав Михайлович,  кандидат історичних наук, доцент Голобородько Валентина Михайлівна.

Продовжено нагородження почесним знаком «Історичний факультет УДПУ». Їх отримали професор Кривошея Ірина Іванівна, доцент Гордієнко Вячеслав Володимирович, заступник декана по профорієнтаційній роботі Опацький Ігор Юрійович.

Деканат, студенська рада факультету щиро вітає всіх з Міжнародним днем захисту дітей. Миру Вам і благополуччя, успіхів у житті в ім’я нашої України.