АРХЕОЛОГІЧНИЙ ПАРНАС У БАРСЕЛОНІ

5-6 ВЕРЕСНЯ 2018 р. у місті Барселона (Іспанія) відбувся ХХІУ щорічний Конгрес Європейської археологічної Асоціації.

Археологічне дійство зібрало більше 3000 учасників, які в різних регіонах світу зробили посильний внесок в археологічну науку і культуру, дивували світ новими сенсаційними відкриттями і науковими доробками. Приємним є і той факт, що у цьогорічній археологічній експедиції під час проведення розкопок у районі найбільших у світі місць проживання трипільців села Легедзине, що у районі Тальнівщини, було розкопано вперше досить цікаве поховання більш ранньої пори, яке безперечно має сенсаційну цінність. Принаймні, для історичного факультету УДПУ імені Павла Тичини, так як ця подія відбулася під час проходження студентами названого факультету археологічної практики.

Історичний факультет Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини у Барселоні представляла доктор історичний наук, професор кафедри всесвітньої історії та методик навчання СВІТЛАНА ОЛЕКСАНДРІВНА БІЛЯЄВА, член Європейської Асоціації Археології. Вона взяла активну участь у роботі секції «Ісламська археологія у Європі: минуле, сучасне та майбутнє». Світлана Олександрівна, як відомий знавець і вчений в галузі європейської археологічної культури запропонувала шанованій аудиторії доповідь: «Культурна спадщина ХІУ-ХУ ст. у археології Північного Причорномор’я».