Шановна громадо історичного факультету! Вельмишановні колеги!

Дозвольте привітати Вас з початком нового навчального 2018-2019 року, побажати вагомих успіхів у навчальній, науковій і виховній роботі, у почесній і необхідній справі підготовки освітянських кадрів для Незалежної України.

Вітаючи Вас з найпочеснішим святом нашої держави ДНЕМ НЕЗАЛЕЖНОСТІ, хочеться в чергове подякувати всім, хто був задіяний у цьогорічній приймальній комісії і виконав всі поставлені ректоратом завдання перед колективом факультету. Саме тому ми спромоглися прийняти до колективу 290 студентів заочної і денної форми навчання, що значно більше (205), ніж у минулому році.

Перед факультетом у новому навчальному році є ряд питань, які потребують професійного і якісного виконання. Це і перегляд навчальних програм у руслі часу, пошуки нових спеціалізацій і напрямків та їх можливості ліцензування (заступник декана з навчальної роботи професор Зінаїда Священко), підготовка монографій і навчальних посібників, участь у конференціях різного рівня, круглих столах і семінарах (заступник декана з наукової роботи доцент Анатолій Бержанір), долучення студенської молоді до національних і культурних святинь нашої держави (заступник декана з виховної роботи кандидат історичних наук Анна Шауренко), пошуки нових методів і форм в реалізації профорієнтаційної роботи на факультеті (заступник декана з профорієнтаційної роботи Ігор Опацький), пошуки більш реальних спроб відшукати вікно до країн Європейського Союзу (заступник декана з міжнародного співробітництва Альона Устенко), проведення різноманітних педагогічних практик та втілення у життя цікавих історико-пізнавальних проектів (заступник декана з педагогічної практики доцент Зоя Возна), цікаві професійні зустрічі у форматі філософського полігону «Вихід» (доцент Володимир Фуркало), формування правознавчого світогляду студенської молоді (депутат Уманської міської ради Черкаської області, голова Уманської регіональної організації Асоціації українських правників, доцент Вадим Цимбал), пошуки талановитих виконавців та юних поетів у руслі проведення засідань поетичного «КЛІО» (голова Ольга Чумак) та активізація у названих напрямках роботи студенської ради факультету (голова – Мирослава Пересунько).

Отож, всім Вам, дорогі друзі, зичу здоров’я і наснаги у виконанні найпочеснішої місії – служінню нашій Україні у справі підготовки державотворчих кадрів і вчителів для нової національної школи.

ІСТОРИЧНИЙ ФАКУЛЬТЕТ СВЯТКУЄ ДЕНЬ МІСТА

Святкування Дня нашого міста Умані традиційно припадає на першу суботу жовтня. 25 вересня на сайті виконавчого комітету Уманської міської ради було опубліковано детальну програму святкування Дня міста. Уже вкотре були визначені місця учасників виставкового дійства. Другий рік, у зв’язку з виконанням ремонтних робіт на центральній площі міста, основні події відбувалися біля центрального входу до Дендропарку «Софіївка».

У цьому році історичний факультет знову обновив індивідуальну виставку і запропонував шановним глядачам фотомонтаж дослідження мегаполісів Кам’яного віку, відкритих на Уманщині за останні роки під час пошукових археологічних експедицій студентами факультету на чолі з завідувачем археологічним музеєм ОЛЕГОМ БОЙКОМ. Помічником і духовним наставником  був ВОЛОДИМИР ЛОПУШАН.  Але найцікавішим і найбільш несподіваним на виставці була демонстрація бойових сокир з Черняхівської культури та козацької епохи. Розглядаючи козацьку холодну зброю, один із відвідувачів виставки, студент історичного факультету 1946-1947 рр., ветеран Другої світової війни з нацизмом, заявив: «Одна справа стріляти у ворога з гвинтівки, що робили мої бойові побратими. І то, це не завжди було просто зробити вперше. А коли йти на ворога із бойовою сокирою, то потрібно мати насамперед сильну волю і сміливість. Адже у цьому двобої визначається, хто сильніший і фізично й психологічно. Тому сьогодні слід віддати дань мужності нашим предкам».

43372276 671905563191751 6630142496598917120 n

Організатором факультетського дійства, різноманітних сценок і проведення індивідуальних екскурсій був декан, професор, Заслужений працівник освіти України АНАТОЛІЙ КАРАСЕВИЧ.

Виставку відвідали чимало людей різного віку. Насамперед, на виставку завітав ректор Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини, професор, Заслужений працівник освіти України, ОЛЕКСАНДР БЕЗЛЮДНИЙ, проректор НАТАЛІЯ РЕВНЮК, представники громадських організацій міста. Були школярі і студенти, викладачі вузів та вчителі міста, району і області. Виставку відвідала багаточисельна делегація керівництва міста на чолі з міським головою  ОЛЕКСАНДРОМ ЦЕБРІЄМ.

Вцілому свято вдалося. Історичний факультет вчергове показав свою єдність і організованість. Дуже приємно, що в центрі уваги його активними учасниками  були студенти факультету на чолі з головою студентської ради МИРОСЛАВОЮ ПЕРЕСУНЬКО.

Дякуємо всім учасникам дійства, його організаторам і натхненникам.