New Year 2019

Шановна громадо історичного факультету!
Вельмишановні колеги!
Дорогі студенти!

Лишилась незрима історична миттєвість – 2018 р., яка залишить у наших душах різні для кожного по особистій значимості вагомі сліди. Хтось встиг вирішити ряд проблем і дякує Богу, що це у його житті вдалося. У когось їх зʼявилося більше і він надіється, що у Новому році будуть інші перспективи їх вирішити.
Але, мабуть, переважна більшість українців хочуть, щоб у Новому році в Україні, на багатостраждальній нашій землі нарешті настав мир. Мир, за наближення якого згоріли небесні роти і батальйони на українському Сході, невчасно посивів материнський і вдовиний стрій, пролито ріки сліз за нашу Свободу і Незалежність.
Тому я зичу Вам усім, в першу чергу, миру і душевної теплоти. Тоді з’являться у нашому суспільстві найпочесніші і найблагородніші – Віра, Надія і Любов. І знову в Україні наступить свято Злагоди, а солдати повернуться до маминого подвір’я, будуть плекати рідну землю, продовжувати Рід український.
А ще я бажаю усім знайти себе у цьому незвичайно красивому і чарівному українському світі. Бо ми – Українці, нація з древніми традиціями на європейському подіумі. І за усіма Божими рейтингами ми того варті.
Нехай Вас усіх оберігає на цьому шляху Божа ласка і благодать. Здоров’я Вам і особистого щастя. Мені хочеться, щоб у Новому році Вам пощастило у вирішенні задуманого. А головне, щоб Ви завжди відчували гордість, що народилися в Україні!

З НОВИМ РОКОМ І РІЗДВОМ ХРИСТОВИМ!

Знов Новий рік нам традиційно стукає в вікно,
І Дід Мороз дарує у дорогу найщиріші побажання.
І новорічний сніг за звично ніжно білим полотном,
Приносить в дім, від світу щирих друзів, привітання.

І я вітаю Вас усіх, шановні друзі, з Новим роком!
Хай принесе він у майбутньому Вам миру і тепла!
Щоб все задумане напередодні не минуло Україну боком,
А головне, щоб птиця мудра й щедра Вас усіх знайшла.

Отож, у Новім році живіть у злагоді, а головне усі здорові,
В дарунок Бог Вам у дорогу зичить в душах доброти.
Щоб Новий рік знов воскресив забуті будні наші нові,
В яких нам спільно в новім вимірі до перемоги йти.

ІСТОРИЧНИЙ ФАКУЛЬТЕТ СВЯТКУЄ ДЕНЬ МІСТА

Святкування Дня нашого міста Умані традиційно припадає на першу суботу жовтня. 25 вересня на сайті виконавчого комітету Уманської міської ради було опубліковано детальну програму святкування Дня міста. Уже вкотре були визначені місця учасників виставкового дійства. Другий рік, у зв’язку з виконанням ремонтних робіт на центральній площі міста, основні події відбувалися біля центрального входу до Дендропарку «Софіївка».

У цьому році історичний факультет знову обновив індивідуальну виставку і запропонував шановним глядачам фотомонтаж дослідження мегаполісів Кам’яного віку, відкритих на Уманщині за останні роки під час пошукових археологічних експедицій студентами факультету на чолі з завідувачем археологічним музеєм ОЛЕГОМ БОЙКОМ. Помічником і духовним наставником  був ВОЛОДИМИР ЛОПУШАН.  Але найцікавішим і найбільш несподіваним на виставці була демонстрація бойових сокир з Черняхівської культури та козацької епохи. Розглядаючи козацьку холодну зброю, один із відвідувачів виставки, студент історичного факультету 1946-1947 рр., ветеран Другої світової війни з нацизмом, заявив: «Одна справа стріляти у ворога з гвинтівки, що робили мої бойові побратими. І то, це не завжди було просто зробити вперше. А коли йти на ворога із бойовою сокирою, то потрібно мати насамперед сильну волю і сміливість. Адже у цьому двобої визначається, хто сильніший і фізично й психологічно. Тому сьогодні слід віддати дань мужності нашим предкам».

43372276 671905563191751 6630142496598917120 n

Організатором факультетського дійства, різноманітних сценок і проведення індивідуальних екскурсій був декан, професор, Заслужений працівник освіти України АНАТОЛІЙ КАРАСЕВИЧ.

Виставку відвідали чимало людей різного віку. Насамперед, на виставку завітав ректор Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини, професор, Заслужений працівник освіти України, ОЛЕКСАНДР БЕЗЛЮДНИЙ, проректор НАТАЛІЯ РЕВНЮК, представники громадських організацій міста. Були школярі і студенти, викладачі вузів та вчителі міста, району і області. Виставку відвідала багаточисельна делегація керівництва міста на чолі з міським головою  ОЛЕКСАНДРОМ ЦЕБРІЄМ.

Вцілому свято вдалося. Історичний факультет вчергове показав свою єдність і організованість. Дуже приємно, що в центрі уваги його активними учасниками  були студенти факультету на чолі з головою студентської ради МИРОСЛАВОЮ ПЕРЕСУНЬКО.

Дякуємо всім учасникам дійства, його організаторам і натхненникам.