Шановна громадо історичного факультету! Вельмишановні колеги!

Дозвольте привітати Вас з початком нового навчального 2018-2019 року, побажати вагомих успіхів у навчальній, науковій і виховній роботі, у почесній і необхідній справі підготовки освітянських кадрів для Незалежної України.

Вітаючи Вас з найпочеснішим святом нашої держави ДНЕМ НЕЗАЛЕЖНОСТІ, хочеться в чергове подякувати всім, хто був задіяний у цьогорічній приймальній комісії і виконав всі поставлені ректоратом завдання перед колективом факультету. Саме тому ми спромоглися прийняти до колективу 290 студентів заочної і денної форми навчання, що значно більше (205), ніж у минулому році.

Перед факультетом у новому навчальному році є ряд питань, які потребують професійного і якісного виконання. Це і перегляд навчальних програм у руслі часу, пошуки нових спеціалізацій і напрямків та їх можливості ліцензування (заступник декана з навчальної роботи професор Зінаїда Священко), підготовка монографій і навчальних посібників, участь у конференціях різного рівня, круглих столах і семінарах (заступник декана з наукової роботи доцент Анатолій Бержанір), долучення студенської молоді до національних і культурних святинь нашої держави (заступник декана з виховної роботи кандидат історичних наук Анна Шауренко), пошуки нових методів і форм в реалізації профорієнтаційної роботи на факультеті (заступник декана з профорієнтаційної роботи Ігор Опацький), пошуки більш реальних спроб відшукати вікно до країн Європейського Союзу (заступник декана з міжнародного співробітництва Альона Устенко), проведення різноманітних педагогічних практик та втілення у життя цікавих історико-пізнавальних проектів (заступник декана з педагогічної практики доцент Зоя Возна), цікаві професійні зустрічі у форматі філософського полігону «Вихід» (доцент Володимир Фуркало), формування правознавчого світогляду студенської молоді (депутат Уманської міської ради Черкаської області, голова Уманської регіональної організації Асоціації українських правників, доцент Вадим Цимбал), пошуки талановитих виконавців та юних поетів у руслі проведення засідань поетичного «КЛІО» (голова Ольга Чумак) та активізація у названих напрямках роботи студенської ради факультету (голова – Мирослава Пересунько).

Отож, всім Вам, дорогі друзі, зичу здоров’я і наснаги у виконанні найпочеснішої місії – служінню нашій Україні у справі підготовки державотворчих кадрів і вчителів для нової національної школи.

СЕМІНАР-ПРАКТИКУМ У ЛЬВОВІ

Львів та Умань – міста з неповторним колоритом, багатою польською, єврейською та українською історичною спадщиною, що актуалізує необхідність збереження та популяризації їхнього культурного потенціалу.

25-26 жовтня 2018 р. у Центрі міської історії у Львові за участі дослідників, експертів та представників проекту ReHerit відбувся семінар «Збереження, управління та актуалізація спільної спадщини у Львові та Умані». Його метою було обговорення та вироблення підходів до опрацювання 150 обʼєктів спадщини Умані, відбору 50 головних історичних обʼєктів для підготовки публікації, вироблення структури розширених описів до них.

45178826 684270255288615 4751256237750878208 n

У семінарі взяли участь викладачі історичного факультету Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини професор кафедри всесвітньої історії та методик навчання Ігор Кривошея і доцент кафедри Ольга Барвінок як представники дослідницької команди активності «Дослідження місць і обʼєктів спільної спадщини в Умані».

45206483 684270405288600 5960922695653654528 n

Проект «ReHerit: спільна відповідальність за спільну спадщину» має на меті розробити нові підходи в осмисленні спадщини в минулому багатоетнічних міст Львова та Умані, а також нові методики та інструменти в роботі стосовно популяризації культурної спадщини. ReHerit спільно реалізується Управлінням охорони історичного середовища Львівської міської ради, Центром міської історії, Лабораторією міського простору та Відділом культури Уманської міської ради. Проект фінансується Європейським Союзом.

45235076 684270258621948 2800414119755251712 n