Шановна громадо історичного факультету! Вельмишановні колеги!

Дозвольте привітати Вас з початком нового навчального 2018-2019 року, побажати вагомих успіхів у навчальній, науковій і виховній роботі, у почесній і необхідній справі підготовки освітянських кадрів для Незалежної України.

Вітаючи Вас з найпочеснішим святом нашої держави ДНЕМ НЕЗАЛЕЖНОСТІ, хочеться в чергове подякувати всім, хто був задіяний у цьогорічній приймальній комісії і виконав всі поставлені ректоратом завдання перед колективом факультету. Саме тому ми спромоглися прийняти до колективу 290 студентів заочної і денної форми навчання, що значно більше (205), ніж у минулому році.

Перед факультетом у новому навчальному році є ряд питань, які потребують професійного і якісного виконання. Це і перегляд навчальних програм у руслі часу, пошуки нових спеціалізацій і напрямків та їх можливості ліцензування (заступник декана з навчальної роботи професор Зінаїда Священко), підготовка монографій і навчальних посібників, участь у конференціях різного рівня, круглих столах і семінарах (заступник декана з наукової роботи доцент Анатолій Бержанір), долучення студенської молоді до національних і культурних святинь нашої держави (заступник декана з виховної роботи кандидат історичних наук Анна Шауренко), пошуки нових методів і форм в реалізації профорієнтаційної роботи на факультеті (заступник декана з профорієнтаційної роботи Ігор Опацький), пошуки більш реальних спроб відшукати вікно до країн Європейського Союзу (заступник декана з міжнародного співробітництва Альона Устенко), проведення різноманітних педагогічних практик та втілення у життя цікавих історико-пізнавальних проектів (заступник декана з педагогічної практики доцент Зоя Возна), цікаві професійні зустрічі у форматі філософського полігону «Вихід» (доцент Володимир Фуркало), формування правознавчого світогляду студенської молоді (депутат Уманської міської ради Черкаської області, голова Уманської регіональної організації Асоціації українських правників, доцент Вадим Цимбал), пошуки талановитих виконавців та юних поетів у руслі проведення засідань поетичного «КЛІО» (голова Ольга Чумак) та активізація у названих напрямках роботи студенської ради факультету (голова – Мирослава Пересунько).

Отож, всім Вам, дорогі друзі, зичу здоров’я і наснаги у виконанні найпочеснішої місії – служінню нашій Україні у справі підготовки державотворчих кадрів і вчителів для нової національної школи.

ВИННІ ЗА ЛЮБОВ ДО УКРАЇНИ

31 жовтня на історичному факультеті Студентське наукове товариство і актив 42 групи під керівництвом кандидата історичних наук, доцента кафедри історії України Дудник О. В. організували захід пам’яті жертв «червоного терору».

Доба Розстріляного відродження – особлива сторінка в історії України. Цей короткий період (1920-ті – початок 1930-х років) умістив таку кількість талановитих митців, зухвалих новаторських експериментів та безкомпромісних шедеврів, якої вистачило б на ціле сторіччя.

viber image1

Кожен із визначних діячів Розстріляного відродження відчув на собі репресивну машину тоталітарної системи. Біографія майже всіх митців цього покоління завершується словами «розстріляний», «загинув у засланні», «наклав на себе руки». А ті, кому вдалося вціліти, вже ніколи не змогли творити так само сміливо й самобутньо, як під час цих буремних років.

viber image2

До дійства були залучені студентки історичного факультету – Балабай А., Федорова М.,  Шевченко І., Гончарук І., Кіріченко Д., Ціліцінська Л. та Ягольніцька А. За мультимедійний супровід відповідав Білокінь А.

viber image3

Було підготовлено ряд доповідей, в яких лунали імена геніальних людей: П. Христюк, М. Яловий, М. Зеров, М. Рильський, М. Хвильовий, О. Вишня, М. Куліш, Л. Курбас, О. Довженко та багато інших, що пожертвували життям в ім’я власної творчості, гідності і любові до України.

Особливим було тематичне оформлення конференції: знаковим став білий колір трауру, білі кульки, що символізували нещадно вбитих та їхню творчість, що досі серед нас і у наших серцях.

viber image

Із заключним словом виступив декан історичного факультету, кандидат філософських наук, професор, Заслужений працівник освіти України Карасевич А. О., висловивши скорботу за загиблими і гордість за нескорену українську націю.

viber image4

У підсумку варто сказати, що українська творча інтелігенція 20-х рр. вперше за останні 300 років зробила героїчну спробу підвестися з колін, випростатися і гідно явити перед світом свою творчість. І сьогодні ми пам’ятаємо й цінуємо кожне написане слово, кожну створену картину, кінострічку, музику, що доноситься до нас з глибин окропленого кров’ю Відродження 20-х – 30-х років ХХ ст.