Шановна громадо історичного факультету! Вельмишановні колеги!

Дозвольте привітати Вас з початком нового навчального 2018-2019 року, побажати вагомих успіхів у навчальній, науковій і виховній роботі, у почесній і необхідній справі підготовки освітянських кадрів для Незалежної України.

Вітаючи Вас з найпочеснішим святом нашої держави ДНЕМ НЕЗАЛЕЖНОСТІ, хочеться в чергове подякувати всім, хто був задіяний у цьогорічній приймальній комісії і виконав всі поставлені ректоратом завдання перед колективом факультету. Саме тому ми спромоглися прийняти до колективу 290 студентів заочної і денної форми навчання, що значно більше (205), ніж у минулому році.

Перед факультетом у новому навчальному році є ряд питань, які потребують професійного і якісного виконання. Це і перегляд навчальних програм у руслі часу, пошуки нових спеціалізацій і напрямків та їх можливості ліцензування (заступник декана з навчальної роботи професор Зінаїда Священко), підготовка монографій і навчальних посібників, участь у конференціях різного рівня, круглих столах і семінарах (заступник декана з наукової роботи доцент Анатолій Бержанір), долучення студенської молоді до національних і культурних святинь нашої держави (заступник декана з виховної роботи кандидат історичних наук Анна Шауренко), пошуки нових методів і форм в реалізації профорієнтаційної роботи на факультеті (заступник декана з профорієнтаційної роботи Ігор Опацький), пошуки більш реальних спроб відшукати вікно до країн Європейського Союзу (заступник декана з міжнародного співробітництва Альона Устенко), проведення різноманітних педагогічних практик та втілення у життя цікавих історико-пізнавальних проектів (заступник декана з педагогічної практики доцент Зоя Возна), цікаві професійні зустрічі у форматі філософського полігону «Вихід» (доцент Володимир Фуркало), формування правознавчого світогляду студенської молоді (депутат Уманської міської ради Черкаської області, голова Уманської регіональної організації Асоціації українських правників, доцент Вадим Цимбал), пошуки талановитих виконавців та юних поетів у руслі проведення засідань поетичного «КЛІО» (голова Ольга Чумак) та активізація у названих напрямках роботи студенської ради факультету (голова – Мирослава Пересунько).

Отож, всім Вам, дорогі друзі, зичу здоров’я і наснаги у виконанні найпочеснішої місії – служінню нашій Україні у справі підготовки державотворчих кадрів і вчителів для нової національної школи.

СТУДЕНТИ СПЕЦІАЛІЗАЦІЇ «ЄВРОПЕЇСТИКА» НА ВИСТАВЦІ ЖИВОПИСУ «УМАНЬ-САРАГОСА»

Цьогоріч дарунком до Дня Міста став міжнародний проект «Умань-Сарагоса». Він поєднав іспанське та українське міста в культурному та мистецькому контексті, сприяв розвитку міжнародних зв’язків.

viber image

З метою пропаганди сучасного європейського мистецтва в рамках проекту було відкрито іспанський сквер та відбулася прем’єра фестивалю німого кіна. З ініціативи іспанського митця Карлоса Гарсіа Лаоса та уманської художниці Одарки Дьома-Пісної в художньому музеї міста представлено виставку україно-іспанського живопису «Умань-Сарагоса».

Студенти 21 групи спеціалізації «Європеїстика» на чолі з куратором Г. М. Гордієнко відвідали виставку живопису в художньому музеї. В експозиції виставки представлено 12 картин іспанських та українських митців. Зацікавили студентів роботи уманських художників, а саме Віктора Лисинюка; Віталія Якименка; Наталії Семененко; Одарки Дьома-Пісна; Олени Попсуй; Олега Сироти.

viber image4

Картини митців втілюють враження від колізій нашої та європейської історії, складних життєвих ситуації та розмаїття особистих переживань. Студенти затримувались біля кожної картини, намагаючись зрозуміти задум художника, розгадати сюжетну лінію, відчути палітру кольорів.