New Year 2019

Шановна громадо історичного факультету!
Вельмишановні колеги!
Дорогі студенти!

Лишилась незрима історична миттєвість – 2018 р., яка залишить у наших душах різні для кожного по особистій значимості вагомі сліди. Хтось встиг вирішити ряд проблем і дякує Богу, що це у його житті вдалося. У когось їх зʼявилося більше і він надіється, що у Новому році будуть інші перспективи їх вирішити.
Але, мабуть, переважна більшість українців хочуть, щоб у Новому році в Україні, на багатостраждальній нашій землі нарешті настав мир. Мир, за наближення якого згоріли небесні роти і батальйони на українському Сході, невчасно посивів материнський і вдовиний стрій, пролито ріки сліз за нашу Свободу і Незалежність.
Тому я зичу Вам усім, в першу чергу, миру і душевної теплоти. Тоді з’являться у нашому суспільстві найпочесніші і найблагородніші – Віра, Надія і Любов. І знову в Україні наступить свято Злагоди, а солдати повернуться до маминого подвір’я, будуть плекати рідну землю, продовжувати Рід український.
А ще я бажаю усім знайти себе у цьому незвичайно красивому і чарівному українському світі. Бо ми – Українці, нація з древніми традиціями на європейському подіумі. І за усіма Божими рейтингами ми того варті.
Нехай Вас усіх оберігає на цьому шляху Божа ласка і благодать. Здоров’я Вам і особистого щастя. Мені хочеться, щоб у Новому році Вам пощастило у вирішенні задуманого. А головне, щоб Ви завжди відчували гордість, що народилися в Україні!

З НОВИМ РОКОМ І РІЗДВОМ ХРИСТОВИМ!

Знов Новий рік нам традиційно стукає в вікно,
І Дід Мороз дарує у дорогу найщиріші побажання.
І новорічний сніг за звично ніжно білим полотном,
Приносить в дім, від світу щирих друзів, привітання.

І я вітаю Вас усіх, шановні друзі, з Новим роком!
Хай принесе він у майбутньому Вам миру і тепла!
Щоб все задумане напередодні не минуло Україну боком,
А головне, щоб птиця мудра й щедра Вас усіх знайшла.

Отож, у Новім році живіть у злагоді, а головне усі здорові,
В дарунок Бог Вам у дорогу зичить в душах доброти.
Щоб Новий рік знов воскресив забуті будні наші нові,
В яких нам спільно в новім вимірі до перемоги йти.

НА ІСТОРИЧНОМУ ФАКУЛЬТЕТІ ВІДБУЛИСЯ "IV АРХЕОЛОГІЧНІ ЧИТАННЯ ПАМ’ЯТІ ВИДАТНОГО ВЧЕНОГО-АРХЕОЛОГА В. П. КРУЦА"

30 листопада 2018 року на базі історичного факультету Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини була проведена всеукраїнська науково-практична конференція «IV Археологічні читання пам’яті видатного вченого-археолога В.П. Круца». Співорганізаторами конференції виступили: науково-дослідна лабораторія «Археологія Уманщини», Інститут археології НАН України, Державний історико-архітектурний заповідник «Трипільська культура».

47489344 702812956767678 6708595296940589056 n

Модератором засідання був кандидат філософських наук, професор, декан історичного факультету Карасевич Анатолій, який на початку роботи конференції виступив з вітальним словом і доповіддю «Пам’яті видатного вченого і непересічної людини».

47185803 702812583434382 4089046055360921600 n

Під час читань були обговорені такі наукові проблеми: археологи-дослідники трипільської культури; підсумки археологічних досліджень 2018 року; сучасні методи міждисциплінарних досліджень в археології; проблеми збереження та використання історичних пам’яток у розвитку історичного туризму.

Під час проведення читань було заслухано та обговорено змістовні та цікаві доповіді кандидата історичних наук, вченого секретаря Інституту археології НАН України Корвін-Піотровського Олексія «До методу реконструкцій жител трипільської культури»; спільне дослідження кандидата історичних наук, старшого наукового співробітника Інституту археології НАН України Овчиннікова Едуарда і Корвін-Піотровського Олексія «Виробничі заглиблені комплекси (котловани) на поселенні-гіганті Тальянки»; директора Державного історико-архітектурного заповідника «Трипільська культура» Чабанюка Владислава «Трипільське поселення Доброводи. Історія дослідження»; молодшого наукового співробітника Інституту археології НАН України Черновола Дмитра «До теорії ритуальної руйнації печей в житлах трипільської культури»; молодшого наукового співробітника Інституту археології НАН України Радомського Івана «Розвиток кремне обробки у трипільського населення в Середньому Подністров’ї (період ВІ‒ВІ‒ІІ)»; молодшого наукового співробітника Інституту археології НАН України Дмитра Желаги «Стилістика орнаментації посуду трипільської культури в Середньому Подністров’ї». З цікавими доповідями виступили наукові співробітники Державного історико-культурного заповідника «Трипільська культура» Людмила Чабанюк та Ніна Сесь, а також викладачі кафедри всесвітньої історії і методик навчання професор Горохівський Петро, професор Біляєва Світлана, професор Священко Зінаїда, доценти Гордієнко Вячеслав, Гордієнко Галина, Скрипник Олена, Возна Зоя, старший викладач Шауренко Анна, викладачі Куценко Сергій, Діденко Катерина, Устенко Альона, Опацький Ігор та інші.

47379618 702812743434366 2714512682186178560 n

47323926 702812763434364 7135433888460963840 n