Шановна громадо історичного факультету! Вельмишановні колеги!

Дозвольте привітати Вас з початком нового навчального 2018-2019 року, побажати вагомих успіхів у навчальній, науковій і виховній роботі, у почесній і необхідній справі підготовки освітянських кадрів для Незалежної України.

Вітаючи Вас з найпочеснішим святом нашої держави ДНЕМ НЕЗАЛЕЖНОСТІ, хочеться в чергове подякувати всім, хто був задіяний у цьогорічній приймальній комісії і виконав всі поставлені ректоратом завдання перед колективом факультету. Саме тому ми спромоглися прийняти до колективу 290 студентів заочної і денної форми навчання, що значно більше (205), ніж у минулому році.

Перед факультетом у новому навчальному році є ряд питань, які потребують професійного і якісного виконання. Це і перегляд навчальних програм у руслі часу, пошуки нових спеціалізацій і напрямків та їх можливості ліцензування (заступник декана з навчальної роботи професор Зінаїда Священко), підготовка монографій і навчальних посібників, участь у конференціях різного рівня, круглих столах і семінарах (заступник декана з наукової роботи доцент Анатолій Бержанір), долучення студенської молоді до національних і культурних святинь нашої держави (заступник декана з виховної роботи кандидат історичних наук Анна Шауренко), пошуки нових методів і форм в реалізації профорієнтаційної роботи на факультеті (заступник декана з профорієнтаційної роботи Ігор Опацький), пошуки більш реальних спроб відшукати вікно до країн Європейського Союзу (заступник декана з міжнародного співробітництва Альона Устенко), проведення різноманітних педагогічних практик та втілення у життя цікавих історико-пізнавальних проектів (заступник декана з педагогічної практики доцент Зоя Возна), цікаві професійні зустрічі у форматі філософського полігону «Вихід» (доцент Володимир Фуркало), формування правознавчого світогляду студенської молоді (депутат Уманської міської ради Черкаської області, голова Уманської регіональної організації Асоціації українських правників, доцент Вадим Цимбал), пошуки талановитих виконавців та юних поетів у руслі проведення засідань поетичного «КЛІО» (голова Ольга Чумак) та активізація у названих напрямках роботи студенської ради факультету (голова – Мирослава Пересунько).

Отож, всім Вам, дорогі друзі, зичу здоров’я і наснаги у виконанні найпочеснішої місії – служінню нашій Україні у справі підготовки державотворчих кадрів і вчителів для нової національної школи.

СПІВРОБІТНИКИ УДПУ ПРОВЕЛИ СЕМІНАР-ПРАКТИКУМ ДЛЯ ВИКЛАДАЧІВ ЗАКЛАДІВ ПРОФЕСІЙНОЇ (ПРОФЕСІЙНО-ТЕХНІЧНОЇ) ОСВІТИ

4 грудня робоча група Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини за ініціативи Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Черкаській області провела семінар-практикум для викладачів закладів професійно-технічної освіти «Ефективні методики підготовки учнів до ДПА у формі ЗНО».

Метою проведення стало забезпечення методичної підтримки якісної підготовки учнів закладів професійної (професійно-технічної) освіти області до участі у зовнішньому незалежному оцінюванні. Кандидат педагогічних наук, доцент Світлана Цимбал-Слатвінська презентувала методику підготовки учнів з мінімальним рівнем знань до ДПА у формі ЗНО.

Для викладачів професійних (професійно-технічних) закладів освіти проведено серію майстер-класів підготовки учнів до ЗНО: Світлана Січкар (українська мова), Віталій Дубовик (математика) та Ігор Опацький (історія України).

У своєму виступі викладач кафедри історії України Ігор Опацький презентував методичні напрацювання викладачів історичного факультету УДПУ імені Павла Тичини у роботі з абітурієнтами під час підготовки до ЗНО з історії України. Зокрема особливу увагу було приурочено роботі із завданнями які містять картосхеми, історичні плакати та карикатури, цитати з історичних документів тощо.

Захід проведено на базі ДНЗ «Черкаський професійний автодорожній ліцей», під час якого викладачі отримали вичерпні відповіді щодо особливостей якісної підготовки учнів до ЗНО.