New Year 2019

Шановна громадо історичного факультету!
Вельмишановні колеги!
Дорогі студенти!

Лишилась незрима історична миттєвість – 2018 р., яка залишить у наших душах різні для кожного по особистій значимості вагомі сліди. Хтось встиг вирішити ряд проблем і дякує Богу, що це у його житті вдалося. У когось їх зʼявилося більше і він надіється, що у Новому році будуть інші перспективи їх вирішити.
Але, мабуть, переважна більшість українців хочуть, щоб у Новому році в Україні, на багатостраждальній нашій землі нарешті настав мир. Мир, за наближення якого згоріли небесні роти і батальйони на українському Сході, невчасно посивів материнський і вдовиний стрій, пролито ріки сліз за нашу Свободу і Незалежність.
Тому я зичу Вам усім, в першу чергу, миру і душевної теплоти. Тоді з’являться у нашому суспільстві найпочесніші і найблагородніші – Віра, Надія і Любов. І знову в Україні наступить свято Злагоди, а солдати повернуться до маминого подвір’я, будуть плекати рідну землю, продовжувати Рід український.
А ще я бажаю усім знайти себе у цьому незвичайно красивому і чарівному українському світі. Бо ми – Українці, нація з древніми традиціями на європейському подіумі. І за усіма Божими рейтингами ми того варті.
Нехай Вас усіх оберігає на цьому шляху Божа ласка і благодать. Здоров’я Вам і особистого щастя. Мені хочеться, щоб у Новому році Вам пощастило у вирішенні задуманого. А головне, щоб Ви завжди відчували гордість, що народилися в Україні!

З НОВИМ РОКОМ І РІЗДВОМ ХРИСТОВИМ!

Знов Новий рік нам традиційно стукає в вікно,
І Дід Мороз дарує у дорогу найщиріші побажання.
І новорічний сніг за звично ніжно білим полотном,
Приносить в дім, від світу щирих друзів, привітання.

І я вітаю Вас усіх, шановні друзі, з Новим роком!
Хай принесе він у майбутньому Вам миру і тепла!
Щоб все задумане напередодні не минуло Україну боком,
А головне, щоб птиця мудра й щедра Вас усіх знайшла.

Отож, у Новім році живіть у злагоді, а головне усі здорові,
В дарунок Бог Вам у дорогу зичить в душах доброти.
Щоб Новий рік знов воскресив забуті будні наші нові,
В яких нам спільно в новім вимірі до перемоги йти.

СПІВРОБІТНИКИ УДПУ ПРОВЕЛИ СЕМІНАР-ПРАКТИКУМ ДЛЯ ВИКЛАДАЧІВ ЗАКЛАДІВ ПРОФЕСІЙНОЇ (ПРОФЕСІЙНО-ТЕХНІЧНОЇ) ОСВІТИ

4 грудня робоча група Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини за ініціативи Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Черкаській області провела семінар-практикум для викладачів закладів професійно-технічної освіти «Ефективні методики підготовки учнів до ДПА у формі ЗНО».

Метою проведення стало забезпечення методичної підтримки якісної підготовки учнів закладів професійної (професійно-технічної) освіти області до участі у зовнішньому незалежному оцінюванні. Кандидат педагогічних наук, доцент Світлана Цимбал-Слатвінська презентувала методику підготовки учнів з мінімальним рівнем знань до ДПА у формі ЗНО.

Для викладачів професійних (професійно-технічних) закладів освіти проведено серію майстер-класів підготовки учнів до ЗНО: Світлана Січкар (українська мова), Віталій Дубовик (математика) та Ігор Опацький (історія України).

У своєму виступі викладач кафедри історії України Ігор Опацький презентував методичні напрацювання викладачів історичного факультету УДПУ імені Павла Тичини у роботі з абітурієнтами під час підготовки до ЗНО з історії України. Зокрема особливу увагу було приурочено роботі із завданнями які містять картосхеми, історичні плакати та карикатури, цитати з історичних документів тощо.

Захід проведено на базі ДНЗ «Черкаський професійний автодорожній ліцей», під час якого викладачі отримали вичерпні відповіді щодо особливостей якісної підготовки учнів до ЗНО.