Шановна громадо історичного факультету! Вельмишановні колеги!

Дозвольте привітати Вас з початком нового навчального 2018-2019 року, побажати вагомих успіхів у навчальній, науковій і виховній роботі, у почесній і необхідній справі підготовки освітянських кадрів для Незалежної України.

Вітаючи Вас з найпочеснішим святом нашої держави ДНЕМ НЕЗАЛЕЖНОСТІ, хочеться в чергове подякувати всім, хто був задіяний у цьогорічній приймальній комісії і виконав всі поставлені ректоратом завдання перед колективом факультету. Саме тому ми спромоглися прийняти до колективу 290 студентів заочної і денної форми навчання, що значно більше (205), ніж у минулому році.

Перед факультетом у новому навчальному році є ряд питань, які потребують професійного і якісного виконання. Це і перегляд навчальних програм у руслі часу, пошуки нових спеціалізацій і напрямків та їх можливості ліцензування (заступник декана з навчальної роботи професор Зінаїда Священко), підготовка монографій і навчальних посібників, участь у конференціях різного рівня, круглих столах і семінарах (заступник декана з наукової роботи доцент Анатолій Бержанір), долучення студенської молоді до національних і культурних святинь нашої держави (заступник декана з виховної роботи кандидат історичних наук Анна Шауренко), пошуки нових методів і форм в реалізації профорієнтаційної роботи на факультеті (заступник декана з профорієнтаційної роботи Ігор Опацький), пошуки більш реальних спроб відшукати вікно до країн Європейського Союзу (заступник декана з міжнародного співробітництва Альона Устенко), проведення різноманітних педагогічних практик та втілення у життя цікавих історико-пізнавальних проектів (заступник декана з педагогічної практики доцент Зоя Возна), цікаві професійні зустрічі у форматі філософського полігону «Вихід» (доцент Володимир Фуркало), формування правознавчого світогляду студенської молоді (депутат Уманської міської ради Черкаської області, голова Уманської регіональної організації Асоціації українських правників, доцент Вадим Цимбал), пошуки талановитих виконавців та юних поетів у руслі проведення засідань поетичного «КЛІО» (голова Ольга Чумак) та активізація у названих напрямках роботи студенської ради факультету (голова – Мирослава Пересунько).

Отож, всім Вам, дорогі друзі, зичу здоров’я і наснаги у виконанні найпочеснішої місії – служінню нашій Україні у справі підготовки державотворчих кадрів і вчителів для нової національної школи.

НА ІСТОРИЧНОМУ ФАКУЛЬТЕТІ ВІДБУЛАСЯ ЗУСТРІЧ З МАЙОРОМ ЗСУ ТАРАСОМ ПЕЧІНКО

День Збройних Сил України — святковий день на честь ЗСУ. Встановлений постановою ВРУ у 1993 р. Відзначається щорічно 6 грудня — в день ухвалення 1991 р. Закону України «Про Збройні Сили України».

Історичний факультет вітає всіх викладачів і студентів з цим днем, бажає фізичного здоров’я і незламності в боротьбі за нашу Україну українським воїнам на всіх фронтах російсько-української війни ХХІ століття!

Традиційно на історичному факультеті відбуваються зустрічі військовиків з студентами і викладачами нашого колективу. Професорсько-викладацький склад факультету на лекціях і семінарських заняттях вчергове торкається героїчних сторінок формування Збройних Сил нашої держави. Це важливо знати всім сьогодні, коли за вікном війна. Могутність ЗСУ потрібна для того, щоб захистити кордони України. Нам не потрібні чужі території. Ми хочемо жити у мирному світі і бажаємо цього всім однодумцям у світовому просторі.

48333191 707067656342208 7018619767376314368 n

І сьогоднішній день став не винятком. Гостем історичного факультету став майор Збройних Сил України, учасник російсько-української війни, працівник Уманського Військкомату, Печінко Тарас Дмитрович. Він професійно дав оцінку стану ЗСУ на сьогоднішній день в порівняні з 2014 роком, доніс до аудиторії основні положення і вимоги щодо воєнного стану у 10 областях України і передбачувані наслідки на майбутнє, особливості призивної компанії  в Україні у цьому році. Тарас Дмитрович відповів на поставлені аудиторією запитання від студентів 1-4 курсів історичного факультету.

47686634 707067743008866 7292591650969223168 n

48372404 707067729675534 4860028114178146304 n

Декан факультету, професор Анатолій Карасевич, подякував Тарасу Дмитровичу  за роз’яснювальну бесіду, привітав всіх присутніх з святом Збройних Сил України і побажав нашим воїнам мужності і героїзму при захисті кордонів нашої держави.

47571227 707067639675543 312852281198379008 n

Федорова Марина від імені студентської громади  подякувала майору Тарасу Печінко за гарну бесіду і привітала його і всіх воїнів України з їх професійним святом.