DSC 8295ВЕЛЬМИШАНОВНІ КОЛЕГИ! ДОРОГІ СТУДЕНТИ – МАЙБУТНІ ІСТОРИКИ І ДЕРЖАВОТВОРЦІ УКРАЇНИ!

Вступна компанія 2019-2020 рр. уже стала історією. Оригінально і змістовно пройшла посвята в студенти, поселення в гуртожитки. Відбулися батьківські збори і знайомство з аудиторіями і лабораторіями факультету. Куратори груп організували екскурсії до парку «Софіївка» і до берега річки Уманки. Студентська рада організувала цікаву програму знайомства, під час якої першокурсники продемонстрували свої таланти, вміння і розповіли детальніше про себе. А вже 2 вересня розпочалися навчальні будні. Сьогодні уже можна зробити попередні підсумки вступної компанії. Хочеться подякувати всім, хто був задіяний у профорієнтаційній роботі у минулому році (заступник декана з профорієнтаційної роботи, к. і. н. Ігор Опацький). Ефективно спрацювала приймальна комісія факультету на чолі з Катериною Діденко. Особлива подяка студентам, які допомагали в роботі приймальної комісії. Це дозволило поповнити студентську сім’ю історичного факультету на 270 бакалаврів і магістрів. Деканат і студентська рада, весь колектив факультету щиро вітає Вас, дорогі першокурсники, з початком нового етапу Вашого життя – студентських років. Успіхів Вам у навчанні, нових друзів і цікавих несподіванок та відкриттів. СЛАВА УКРАЇНІ!

Вітання з днем народження під час археологічної практики

Історики не тільки навчаються, але й дружньо вітають свого товариша у вільний від розкопок час.
Взагалі Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини знову захоплює та дивує своїх студентів. Легендарне с.Легедзино Тальнівського району Черкаської, оспіване піснями, продовжує відкривати свої таємниці.
Історичний факультет вже який рік поспіль проводить навчальну археологічну практику на базі Трипільської експедиції Інституту археології НАН України та Державного історико-культурного заповідника «Трипільська культура».
Протягом навчального року молодь отримувала теоретичні знання з курсу «Археології України» та «Археології Уманщини». Тепер вони мають змогу закріпити їх на практиці.
Студенти Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини під час розкопок ознайомлені з технікою безпеки, досліджують разом з керівником основні етапи польового археологічного дослідження, вивчають прийоми роботи з інструментами, визначають правила фіксації знайдених об’єктів та вимоги щодо ведення польового щоденника. Під час археологічної практики історики детально розбираються з усіма польовими експедиційними роботами: розбивкою розкопів, шифруванням знайденого матеріалу, сучасними методами вивчення археологічних пам’яток.
Знайдені археологічні знахідки викликають неабиякий інтерес у молоді. Крім роботи на розкопі, студенти відвідують музей с.Легедзино, поєднуючи археологічні та музейні дослідження, активно відпочивають, проводять веселі вечори біля багаття, грають у волейбол, футбол, спілкуються та у дружньому колективі святкують дні народження.
Зокрема 5 липня студенти вітали з днем народження свого друга та однокурсника Якименка Тараса, до вітань приєдналися декан факультету Анатолій Олександрович Карасевич  та керівник практики Катерина Володимирівна Діденко. Декан факультету Анатолій Карасевич урочисто подарував "винуватцю свята" авторську поетичну збірку „Душа”.
Бажаємо імениннику Тарасу щоб доля була щедрою на щастя, здоров’я, перемоги і звершення. Хай здійснюються всі Ваші бажання, успішно звершуються всі починання та ідеї, сильного духу і ясної думки Вам.