dec

ШАНОВНІ АБІТУРІЄНТИ!
ДОРОГІ НАШІ ДІТИ – МАЙБУТНІ ДЕРЖАВОТВОРЦІ УКРАЇНИ!

Наступила найважливіша і найвідповідальніша пора у Вашому житті – куди піти навчатися далі, щоб у майбутньому зайняти достойне місце у розбудові нашої України. Це той вирішальний крок у Вашому житті коли потрібно розпочинати писати повість свого майбутнього з чистого аркуша. Мені б хотілося, щоб Ваш вибір вдався, щоб Ви знайшли себе у цьому не простому світі вже з юних років. Я буду молитися за Вас і просити в Бога бути милосердним.
Але є ще одна свята стезя, яка завжди боліла у нашого народу і болить сьогодні. На ній за нашу Волю і Незалежність згоріли Небесні роти і батальйони у російсько-українській війні на Сході, віддали своє життя наші брати і сестри. Цю горду і незрадливу даму кликали у всі віки КЛІО (Історія). Вона настільки цікава і різноманітна, несподівана і всебічна, що доторкнувшись хоч раз до її святих ІСТИН, Ви закохаєтесь у неї на все життя. І потім вже не зможете зрадити її ніколи, бо Вона мудро допоможе зрозуміти Вам сенс і майбутні перспективи долі нашої рідної неньки України. Людина, яка знає справжню історію своєї держави не з позиції політичного чи ідеологічного замовлення, а згідно об’єктивного тлумачення істин і історичної правди, нездоланна.
Саме тому, я запрошую Вас, майбутню еліту України, пізнати перлини історичної мудрості у нас на історичному факультеті Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини. До Ваших послуг дві спеціальності – Історія та археологія і Середня освіта (Історія), чотири спеціалізації – європеїстика, краєзнавчо-туристична робота, правознавство та географія. Вперше цього року запрошуємо на навчання абітурієнтів, які склали два предмети ЗНО (українську мови і літературу  та Історію України або географію) на навчання за спеціальністю 081 "Право" освітньо-професійного ступеня "Молодший бакалавр" (термін навчання - 2 роки).

ДО ЗУСТРІЧІ НА ІСТОРИЧНОМУ ФАКУЛЬТЕТІ!

Вітання з днем народження під час археологічної практики

Історики не тільки навчаються, але й дружньо вітають свого товариша у вільний від розкопок час.
Взагалі Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини знову захоплює та дивує своїх студентів. Легендарне с.Легедзино Тальнівського району Черкаської, оспіване піснями, продовжує відкривати свої таємниці.
Історичний факультет вже який рік поспіль проводить навчальну археологічну практику на базі Трипільської експедиції Інституту археології НАН України та Державного історико-культурного заповідника «Трипільська культура».
Протягом навчального року молодь отримувала теоретичні знання з курсу «Археології України» та «Археології Уманщини». Тепер вони мають змогу закріпити їх на практиці.
Студенти Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини під час розкопок ознайомлені з технікою безпеки, досліджують разом з керівником основні етапи польового археологічного дослідження, вивчають прийоми роботи з інструментами, визначають правила фіксації знайдених об’єктів та вимоги щодо ведення польового щоденника. Під час археологічної практики історики детально розбираються з усіма польовими експедиційними роботами: розбивкою розкопів, шифруванням знайденого матеріалу, сучасними методами вивчення археологічних пам’яток.
Знайдені археологічні знахідки викликають неабиякий інтерес у молоді. Крім роботи на розкопі, студенти відвідують музей с.Легедзино, поєднуючи археологічні та музейні дослідження, активно відпочивають, проводять веселі вечори біля багаття, грають у волейбол, футбол, спілкуються та у дружньому колективі святкують дні народження.
Зокрема 5 липня студенти вітали з днем народження свого друга та однокурсника Якименка Тараса, до вітань приєдналися декан факультету Анатолій Олександрович Карасевич  та керівник практики Катерина Володимирівна Діденко. Декан факультету Анатолій Карасевич урочисто подарував "винуватцю свята" авторську поетичну збірку „Душа”.
Бажаємо імениннику Тарасу щоб доля була щедрою на щастя, здоров’я, перемоги і звершення. Хай здійснюються всі Ваші бажання, успішно звершуються всі починання та ідеї, сильного духу і ясної думки Вам.