изображение viber 2020 05 01 10 33 30

ВЕЛЬМИШАНОВНІ  ДРУЗІ  І  КОЛЕГИ!

ДОРОГІ  СТУДЕНТИ  ТА  АСПІРАНТИ!

Ось уже майже промайнув ще один навчальний рік – рік наших найкращих сподівань і надій. Багато здійснено благородних справ в ім’я слави і гордості нашої Альма матер. І сьогодні напередодні найпочеснішої дати в її житті – 90-річчя УДПУ імені Павла Тичини, я хочу привітати вас, вельмишановна громадо, із нашим славним ювілеєм. Майже століття наш університет розвиває українську національну школу, сприяє розвитку освіти і науки України.

Нині, у ці поминальні дні, згадайте всіх тих, які не покладаючи рук, відали своє серце і благородну душу в ім’я нашої Альма матер. Вічна їм пам'ять і низький уклін від багатотисячної університетської громади, викладацького корпусу і студентства.

Травень 2020 р. не буде схожим на попередні роки тому, що тяжкі дні переживає Україна. На Сході продовжується російсько-українська війна, вмирають воїни доблесті і слави за наші миротворчі ідеї, Свободу і державну єдність, а нестабільності в суспільстві сприяє ще й спалах коронавірусної хвороби, що почався у грудні 2019 р.

Шановна громадо історичного факультету! Кому, як не нам з Вами, знати, що уже не вперше в історії народ український об’єднується у скрутні часи. І перемагає. Отож я закликаю Вас як елітну спільноту України до єдності і взаємної підтримки. Цього вимагає час і об’єм всіх тих завдань, які ставить керівництво держави перед колективом – успішне завершення 2019 – 2020 навчального року, проведення на рівні вимог часу вступної компанії 2020 – 2021 рр., а найголовніше – збереження фізичного і морального здоров’я нації. У цьому сила і непереможність України!

Ми схиляємо вдячно голови перед воїнами-захисниками української Незалежності, волонтерськими та громадськими об’єднаннями, лікарями-патріотами, дивовижними особистостями, які героїчно борються з хворобою віку день і ніч в лікарняних палатах. Всім їм миру, здоров’я і добра!

А колективу факультету я бажаю душевного тепла, мудрості, професійного розуміння і козацького здоров’я. І обов’язково до всього сказаного – миру вам, дорога громадо історичного факультету, в кожну українську сім’ю!!!

СЛАВА УКРАЇНІ!!!

Під час практики студентів-істориків було знайдено посуд, якому понад 6 тисяч років

Під час археологічної практики студентів історичного факультету УДПУ імені Павла Тичини, яка відбувалася на базі Державного історико-культурного заповідника «Трипільська культура» під керівництвом науковців Інституту археології НАН України та викладачів історичного факультету УДПУ імені Павла Тичини, було знайдено трипільський посуд, якому майже 6 тисяч років.

«Цьому посуду шалено повезло! Після того, як його купкою залишили край хати, хто лише не ріс чи жив у ньому та над ним на протязі майже шести тисяч років. Чиї лише воли та коні не втоптували землю над ним.
І ось - знак! Зверху поповзли залізні плуги, провіщаючи йому Новий День нового Воскресіння. Він вірив у це сотню років, і День настав!
Горщики знову побачили сонячне світло, і купальський сьогоднішній вітер обдув їхні порепані боки. Попереду життя нове: купання в кислоті і життя вічне в картонних коробках від Roschen:) (вибраним - експозиційна вітрина).
О! Забув... Вони уже знімаються головними героями нашого проморолика по гранту від Українського Культурного Фонду:)», - повідомив у дописі на facebook директор Державного історико-культурного заповідника «Трипільська культура» Владислав Чабанюк.

Цього сезону археологам також вдалося знайти помешкання із унікальною обробкою стін не схожою на інші, які ними раніше були досліджені. «Одним із варіантів пояснення нетипової обробки стін, можливо, є те, що будувала цей будинок людина, яка не належала до трипільської спільноти цієї місцевості і очевидно прийшла із іншої, але про це ми можемо дати чітку відповідь лише після ґрунтовних досліджень», – зазначив керівник експедиції старший науковий співробітник відділу археології енеоліту – бронзової доби, учений секретар ІА НАНУ О. Г. Корвін-Піотровський.