dec

ШАНОВНІ АБІТУРІЄНТИ!
ДОРОГІ НАШІ ДІТИ – МАЙБУТНІ ДЕРЖАВОТВОРЦІ УКРАЇНИ!

Наступила найважливіша і найвідповідальніша пора у Вашому житті – куди піти навчатися далі, щоб у майбутньому зайняти достойне місце у розбудові нашої України. Це той вирішальний крок у Вашому житті коли потрібно розпочинати писати повість свого майбутнього з чистого аркуша. Мені б хотілося, щоб Ваш вибір вдався, щоб Ви знайшли себе у цьому не простому світі вже з юних років. Я буду молитися за Вас і просити в Бога бути милосердним.
Але є ще одна свята стезя, яка завжди боліла у нашого народу і болить сьогодні. На ній за нашу Волю і Незалежність згоріли Небесні роти і батальйони у російсько-українській війні на Сході, віддали своє життя наші брати і сестри. Цю горду і незрадливу даму кликали у всі віки КЛІО (Історія). Вона настільки цікава і різноманітна, несподівана і всебічна, що доторкнувшись хоч раз до її святих ІСТИН, Ви закохаєтесь у неї на все життя. І потім вже не зможете зрадити її ніколи, бо Вона мудро допоможе зрозуміти Вам сенс і майбутні перспективи долі нашої рідної неньки України. Людина, яка знає справжню історію своєї держави не з позиції політичного чи ідеологічного замовлення, а згідно об’єктивного тлумачення істин і історичної правди, нездоланна.
Саме тому, я запрошую Вас, майбутню еліту України, пізнати перлини історичної мудрості у нас на історичному факультеті Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини. До Ваших послуг дві спеціальності – Історія та археологія і Середня освіта (Історія), чотири спеціалізації – європеїстика, краєзнавчо-туристична робота, правознавство та географія. Вперше цього року запрошуємо на навчання абітурієнтів, які склали два предмети ЗНО (українську мови і літературу  та Історію України або географію) на навчання за спеціальністю 081 "Право" освітньо-професійного ступеня "Молодший бакалавр" (термін навчання - 2 роки).

ДО ЗУСТРІЧІ НА ІСТОРИЧНОМУ ФАКУЛЬТЕТІ!

Під час практики студентів-істориків було знайдено посуд, якому понад 6 тисяч років

Під час археологічної практики студентів історичного факультету УДПУ імені Павла Тичини, яка відбувалася на базі Державного історико-культурного заповідника «Трипільська культура» під керівництвом науковців Інституту археології НАН України та викладачів історичного факультету УДПУ імені Павла Тичини, було знайдено трипільський посуд, якому майже 6 тисяч років.

«Цьому посуду шалено повезло! Після того, як його купкою залишили край хати, хто лише не ріс чи жив у ньому та над ним на протязі майже шести тисяч років. Чиї лише воли та коні не втоптували землю над ним.
І ось - знак! Зверху поповзли залізні плуги, провіщаючи йому Новий День нового Воскресіння. Він вірив у це сотню років, і День настав!
Горщики знову побачили сонячне світло, і купальський сьогоднішній вітер обдув їхні порепані боки. Попереду життя нове: купання в кислоті і життя вічне в картонних коробках від Roschen:) (вибраним - експозиційна вітрина).
О! Забув... Вони уже знімаються головними героями нашого проморолика по гранту від Українського Культурного Фонду:)», - повідомив у дописі на facebook директор Державного історико-культурного заповідника «Трипільська культура» Владислав Чабанюк.

Цього сезону археологам також вдалося знайти помешкання із унікальною обробкою стін не схожою на інші, які ними раніше були досліджені. «Одним із варіантів пояснення нетипової обробки стін, можливо, є те, що будувала цей будинок людина, яка не належала до трипільської спільноти цієї місцевості і очевидно прийшла із іншої, але про це ми можемо дати чітку відповідь лише після ґрунтовних досліджень», – зазначив керівник експедиції старший науковий співробітник відділу археології енеоліту – бронзової доби, учений секретар ІА НАНУ О. Г. Корвін-Піотровський.