ВЕЛЬМИШАНОВНА ГРОМАДО ІСТОРИЧНОГО ФАКУЛЬТЕТУ!

ДОРОГА НАША МАЙБУТНЯ НАДІЯ І ЗМІНА – СТУДЕНТИ ТА АСПІРАНТИ!

Деканат, профспілка факультету і студентська рада щиро вітає Вас, шановні колеги і друзі, з початком нового 2020-2021 навчального року. Бажаємо Вам фізичного здоров’я  і сімейного благополуччя, нових звитяг в науці і викладацькій роботі, знайти себе в непростому процесі формування вчителя на подіумі незалежної України у формуванні нової української нації.

Минула вступна компанія мабуть була чи не найскладнішою у 15 річній історії історичного факультету. Однак висока відповідальність і професійне розуміння поставлених завдань на вступну компанію допомогли колективу істориків достатньо успішно виконати поставлені керівництвом держави і університету завдання.

Керівництво факультету дякує всім тим викладачам і студентам, хто повсякденно трудився у статусі технічних секретарів по основних напрямках вступної компанії і громадських приймальнях факультету, в екзаменаційних комісіях, інших посадах і з відповідальністю вирішували поставлені завдання відповідальними особами університету.   Особлива подяка організаторам профорієнтаційної роботи по закріплених за факультетом районах, учасникам батьківських зборів, керівників підготовчих курсів, учасників індивідуальних зустрічей і бесід з директорами шкіл міста і районів, областей, директорами ліцеїв і коледжів, їхнє розуміння сумісних проблем.

На всі форми навчання на історичний факультет вступило у цьому році 227 бакалаврів, магістрантів і аспірантів.

Магістратура – 82 (заочна і денна форма навчання);

Бакалаври – 70 – денна форма навчання;

Бакалаври – 70 – заочна форма навчання;

Аспірантура – 5 (денна і заочна форма навчання).

Нехай успіхи у вступній компанії налаштують колектив факультету на виконання всіх завдань на навчальний рік всього університету напередодні його славного 90-річчя!

З 15-тою річницею історичного факультету Вельмишановна історична громадо! СЛАВА УКРАЇНІ!

Під час практики студентів-істориків було знайдено посуд, якому понад 6 тисяч років

Під час археологічної практики студентів історичного факультету УДПУ імені Павла Тичини, яка відбувалася на базі Державного історико-культурного заповідника «Трипільська культура» під керівництвом науковців Інституту археології НАН України та викладачів історичного факультету УДПУ імені Павла Тичини, було знайдено трипільський посуд, якому майже 6 тисяч років.

«Цьому посуду шалено повезло! Після того, як його купкою залишили край хати, хто лише не ріс чи жив у ньому та над ним на протязі майже шести тисяч років. Чиї лише воли та коні не втоптували землю над ним.
І ось - знак! Зверху поповзли залізні плуги, провіщаючи йому Новий День нового Воскресіння. Він вірив у це сотню років, і День настав!
Горщики знову побачили сонячне світло, і купальський сьогоднішній вітер обдув їхні порепані боки. Попереду життя нове: купання в кислоті і життя вічне в картонних коробках від Roschen:) (вибраним - експозиційна вітрина).
О! Забув... Вони уже знімаються головними героями нашого проморолика по гранту від Українського Культурного Фонду:)», - повідомив у дописі на facebook директор Державного історико-культурного заповідника «Трипільська культура» Владислав Чабанюк.

Цього сезону археологам також вдалося знайти помешкання із унікальною обробкою стін не схожою на інші, які ними раніше були досліджені. «Одним із варіантів пояснення нетипової обробки стін, можливо, є те, що будувала цей будинок людина, яка не належала до трипільської спільноти цієї місцевості і очевидно прийшла із іншої, але про це ми можемо дати чітку відповідь лише після ґрунтовних досліджень», – зазначив керівник експедиції старший науковий співробітник відділу археології енеоліту – бронзової доби, учений секретар ІА НАНУ О. Г. Корвін-Піотровський.