DSC 8295ВЕЛЬМИШАНОВНІ КОЛЕГИ! ДОРОГІ СТУДЕНТИ – МАЙБУТНІ ІСТОРИКИ І ДЕРЖАВОТВОРЦІ УКРАЇНИ!

Вступна компанія 2019-2020 рр. уже стала історією. Оригінально і змістовно пройшла посвята в студенти, поселення в гуртожитки. Відбулися батьківські збори і знайомство з аудиторіями і лабораторіями факультету. Куратори груп організували екскурсії до парку «Софіївка» і до берега річки Уманки. Студентська рада організувала цікаву програму знайомства, під час якої першокурсники продемонстрували свої таланти, вміння і розповіли детальніше про себе. А вже 2 вересня розпочалися навчальні будні. Сьогодні уже можна зробити попередні підсумки вступної компанії. Хочеться подякувати всім, хто був задіяний у профорієнтаційній роботі у минулому році (заступник декана з профорієнтаційної роботи, к. і. н. Ігор Опацький). Ефективно спрацювала приймальна комісія факультету на чолі з Катериною Діденко. Особлива подяка студентам, які допомагали в роботі приймальної комісії. Це дозволило поповнити студентську сім’ю історичного факультету на 270 бакалаврів і магістрів. Деканат і студентська рада, весь колектив факультету щиро вітає Вас, дорогі першокурсники, з початком нового етапу Вашого життя – студентських років. Успіхів Вам у навчанні, нових друзів і цікавих несподіванок та відкриттів. СЛАВА УКРАЇНІ!

Міжнародна наукова конференція «Хасидський досвід – література, притча, мелодія»

8 – 9 липня 2019 р. в Уманському державному педагогічному університеті імені Павла Тичини відбулася міжнародна наукова конференція «Хасидський досвід – література, притча, мелодія». Від імені ректора університету професора Олександра Безлюдного з привітанням та побажанням плідної роботи до учасників конференції звернулася проректор університету професор Наталя Коляда. Модерувала роботу конференції професор Наталія Цимбал.

У роботі конференції взяла участь представницька делегація викладачів та студентів історичного факультету, очолена деканом, професором Анатолієм Карасевичем. До її складу увійшли викладачі Ярослав Балановський, Володимир Фуркало, Ігор Кривошея, Ігор Опацький, Ольга Макаренко та студенти Ольга Чумак, Вікторія Немеш, Альона Дабіжа, Людмила Пісецька.

З особливою зацікавленістю учасники конференції зустріли повідомлення керівника науково-дослідної соціологічної лабораторії «Соціовимір» доцента Ярослава Балановського «Про доцільність організації емпіричного соціологічного дослідження спрямованості взаємодії жителів Умані та хасидської общини міста».

Актуальність такого дослідження його академічна та практична цінність стала гарним підґрунтям для співпраці нашого з провідними університетами  США, Західної та Центральної Європи. Про свою готовність взяти участь в організації такого дослідження уже заявили окремі зарубіжні учасники конференції.