dec

ШАНОВНІ АБІТУРІЄНТИ!
ДОРОГІ НАШІ ДІТИ – МАЙБУТНІ ДЕРЖАВОТВОРЦІ УКРАЇНИ!

Наступила найважливіша і найвідповідальніша пора у Вашому житті – куди піти навчатися далі, щоб у майбутньому зайняти достойне місце у розбудові нашої України. Це той вирішальний крок у Вашому житті коли потрібно розпочинати писати повість свого майбутнього з чистого аркуша. Мені б хотілося, щоб Ваш вибір вдався, щоб Ви знайшли себе у цьому не простому світі вже з юних років. Я буду молитися за Вас і просити в Бога бути милосердним.
Але є ще одна свята стезя, яка завжди боліла у нашого народу і болить сьогодні. На ній за нашу Волю і Незалежність згоріли Небесні роти і батальйони у російсько-українській війні на Сході, віддали своє життя наші брати і сестри. Цю горду і незрадливу даму кликали у всі віки КЛІО (Історія). Вона настільки цікава і різноманітна, несподівана і всебічна, що доторкнувшись хоч раз до її святих ІСТИН, Ви закохаєтесь у неї на все життя. І потім вже не зможете зрадити її ніколи, бо Вона мудро допоможе зрозуміти Вам сенс і майбутні перспективи долі нашої рідної неньки України. Людина, яка знає справжню історію своєї держави не з позиції політичного чи ідеологічного замовлення, а згідно об’єктивного тлумачення істин і історичної правди, нездоланна.
Саме тому, я запрошую Вас, майбутню еліту України, пізнати перлини історичної мудрості у нас на історичному факультеті Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини. До Ваших послуг дві спеціальності – Історія та археологія і Середня освіта (Історія), чотири спеціалізації – європеїстика, краєзнавчо-туристична робота, правознавство та географія. Вперше цього року запрошуємо на навчання абітурієнтів, які склали два предмети ЗНО (українську мови і літературу  та Історію України або географію) на навчання за спеціальністю 081 "Право" освітньо-професійного ступеня "Молодший бакалавр" (термін навчання - 2 роки).

ДО ЗУСТРІЧІ НА ІСТОРИЧНОМУ ФАКУЛЬТЕТІ!

Міжнародна наукова конференція «Хасидський досвід – література, притча, мелодія»

8 – 9 липня 2019 р. в Уманському державному педагогічному університеті імені Павла Тичини відбулася міжнародна наукова конференція «Хасидський досвід – література, притча, мелодія». Від імені ректора університету професора Олександра Безлюдного з привітанням та побажанням плідної роботи до учасників конференції звернулася проректор університету професор Наталя Коляда. Модерувала роботу конференції професор Наталія Цимбал.

У роботі конференції взяла участь представницька делегація викладачів та студентів історичного факультету, очолена деканом, професором Анатолієм Карасевичем. До її складу увійшли викладачі Ярослав Балановський, Володимир Фуркало, Ігор Кривошея, Ігор Опацький, Ольга Макаренко та студенти Ольга Чумак, Вікторія Немеш, Альона Дабіжа, Людмила Пісецька.

З особливою зацікавленістю учасники конференції зустріли повідомлення керівника науково-дослідної соціологічної лабораторії «Соціовимір» доцента Ярослава Балановського «Про доцільність організації емпіричного соціологічного дослідження спрямованості взаємодії жителів Умані та хасидської общини міста».

Актуальність такого дослідження його академічна та практична цінність стала гарним підґрунтям для співпраці нашого з провідними університетами  США, Західної та Центральної Європи. Про свою готовність взяти участь в організації такого дослідження уже заявили окремі зарубіжні учасники конференції.