изображение viber 2020 05 01 10 33 30

ВЕЛЬМИШАНОВНІ  ДРУЗІ  І  КОЛЕГИ!

ДОРОГІ  СТУДЕНТИ  ТА  АСПІРАНТИ!

Ось уже майже промайнув ще один навчальний рік – рік наших найкращих сподівань і надій. Багато здійснено благородних справ в ім’я слави і гордості нашої Альма матер. І сьогодні напередодні найпочеснішої дати в її житті – 90-річчя УДПУ імені Павла Тичини, я хочу привітати вас, вельмишановна громадо, із нашим славним ювілеєм. Майже століття наш університет розвиває українську національну школу, сприяє розвитку освіти і науки України.

Нині, у ці поминальні дні, згадайте всіх тих, які не покладаючи рук, відали своє серце і благородну душу в ім’я нашої Альма матер. Вічна їм пам'ять і низький уклін від багатотисячної університетської громади, викладацького корпусу і студентства.

Травень 2020 р. не буде схожим на попередні роки тому, що тяжкі дні переживає Україна. На Сході продовжується російсько-українська війна, вмирають воїни доблесті і слави за наші миротворчі ідеї, Свободу і державну єдність, а нестабільності в суспільстві сприяє ще й спалах коронавірусної хвороби, що почався у грудні 2019 р.

Шановна громадо історичного факультету! Кому, як не нам з Вами, знати, що уже не вперше в історії народ український об’єднується у скрутні часи. І перемагає. Отож я закликаю Вас як елітну спільноту України до єдності і взаємної підтримки. Цього вимагає час і об’єм всіх тих завдань, які ставить керівництво держави перед колективом – успішне завершення 2019 – 2020 навчального року, проведення на рівні вимог часу вступної компанії 2020 – 2021 рр., а найголовніше – збереження фізичного і морального здоров’я нації. У цьому сила і непереможність України!

Ми схиляємо вдячно голови перед воїнами-захисниками української Незалежності, волонтерськими та громадськими об’єднаннями, лікарями-патріотами, дивовижними особистостями, які героїчно борються з хворобою віку день і ніч в лікарняних палатах. Всім їм миру, здоров’я і добра!

А колективу факультету я бажаю душевного тепла, мудрості, професійного розуміння і козацького здоров’я. І обов’язково до всього сказаного – миру вам, дорога громадо історичного факультету, в кожну українську сім’ю!!!

СЛАВА УКРАЇНІ!!!

СТУДЕНСТВО ФАКУЛЬТЕТУ ЗАНУРЮЮЄТЬСЯ У НАВЧАЛЬНИЙ ПРОЦЕС!

Прагнення до знань та підвищення свого фаху майбутні історики проявили з перших днів семінарських занять, здобуваючи освіту за спеціалізацією: туризмознавство, студенти 32 групи у супроводі викладачів кафедри історії України Кукурузи Антоніни та Тацієнко Наталії провели екскурсійні семінарські заняття з історії рідного краю Уманщини та історичного туризму в Україні, об’єднавши вивчений матеріал з предметів, що дало можливість перевірити та закріпити свої знання.

зображення viber 2019 09 25 13 00 09

В ході обговорення вивченого матеріалу Антоніна Василівна акцентувала увагу на активній забудові міста Умані в ХІХ ст., окремо інформувавши студентів щодо найстарішої будівлі міста – колишнього монастиря Василіанів, який було засновано у 1765 році за сприяння воєводи Київського Францішека Салезія Потоцького.

зображення viber 2019 09 25 13 00 07

Студентами було підготовлено інформацію про історичні будівлі старого міста, охарактеризовано архітектурний стиль, розкрито цікаві факти, тощо.

зображення viber 2019 09 25 13 00 12

Наталля Леонідівна зазначила на відродженні туристичної індустрії м. Умані, вказала що туризм – активна і невимушена форма спілкування між людьми. Спільно з викладачами студенти дійшли висновку про подальший розвиток туристичної сфери Умані, який дозволить перетворити місто на історико-культурний центр національного значення, дасть поштовх розвитку туристичної інфраструктури, залученню коштів інвесторів для "музеєфікації" історичного середовища.

На завершення екскурсійних занять студентам випала нагода пройти новим туристичним маршрутом «Таємничими підземеллями Василіанського монастиря», де вони мали можливість ознайомитись із 250-літньою історією монастиря, сповнену величних і трагічних подій; відчути подих минулих часів, згадати імена яскравих особистостей, чиї долі нерозривно вплетені у долю м. Умань.

зображення viber 2019 09 25 13 00 11