изображение viber 2020 05 01 10 33 30

ВЕЛЬМИШАНОВНІ  ДРУЗІ  І  КОЛЕГИ!

ДОРОГІ  СТУДЕНТИ  ТА  АСПІРАНТИ!

Ось уже майже промайнув ще один навчальний рік – рік наших найкращих сподівань і надій. Багато здійснено благородних справ в ім’я слави і гордості нашої Альма матер. І сьогодні напередодні найпочеснішої дати в її житті – 90-річчя УДПУ імені Павла Тичини, я хочу привітати вас, вельмишановна громадо, із нашим славним ювілеєм. Майже століття наш університет розвиває українську національну школу, сприяє розвитку освіти і науки України.

Нині, у ці поминальні дні, згадайте всіх тих, які не покладаючи рук, відали своє серце і благородну душу в ім’я нашої Альма матер. Вічна їм пам'ять і низький уклін від багатотисячної університетської громади, викладацького корпусу і студентства.

Травень 2020 р. не буде схожим на попередні роки тому, що тяжкі дні переживає Україна. На Сході продовжується російсько-українська війна, вмирають воїни доблесті і слави за наші миротворчі ідеї, Свободу і державну єдність, а нестабільності в суспільстві сприяє ще й спалах коронавірусної хвороби, що почався у грудні 2019 р.

Шановна громадо історичного факультету! Кому, як не нам з Вами, знати, що уже не вперше в історії народ український об’єднується у скрутні часи. І перемагає. Отож я закликаю Вас як елітну спільноту України до єдності і взаємної підтримки. Цього вимагає час і об’єм всіх тих завдань, які ставить керівництво держави перед колективом – успішне завершення 2019 – 2020 навчального року, проведення на рівні вимог часу вступної компанії 2020 – 2021 рр., а найголовніше – збереження фізичного і морального здоров’я нації. У цьому сила і непереможність України!

Ми схиляємо вдячно голови перед воїнами-захисниками української Незалежності, волонтерськими та громадськими об’єднаннями, лікарями-патріотами, дивовижними особистостями, які героїчно борються з хворобою віку день і ніч в лікарняних палатах. Всім їм миру, здоров’я і добра!

А колективу факультету я бажаю душевного тепла, мудрості, професійного розуміння і козацького здоров’я. І обов’язково до всього сказаного – миру вам, дорога громадо історичного факультету, в кожну українську сім’ю!!!

СЛАВА УКРАЇНІ!!!

Захист археологічної практики 2019 р.

Cтуденти-першокурсники історичного факультету проходили археологічну практику у складі Трипільської експедиції Інституту археології НАН України очолюваної науковим співробітником, вченим секретарем ІА НАН України, канд. іст. наук, доцентом О. Г. Корвін-Піотровським, канд. іст. наук, науковим співробітником НАН України Е. В. Овчінніковим та старшим науковим співробітником Інституту археології НАН України.

Науково-навчальною базою археологічної практики студентів-істориків є кафедра всесвітньої історії та методик навчання, Науково-дослідний інститут археологічних культур Буго-Дніпровського межиріччя, Науково-дослідна лабораторія «Археологія Уманщини» Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини, Інститут археології НАН України, а також Державний історико-культурний заповідник «Трипільська культура».

Керівниками практики були викладачі кафедри всесвітньої історії та методик навчання проф. С. О. Біляєва, канд. іст. наук С. Ю. Куценко та викладач К. В. Діденко. Завдяки практиці студенти набували практичних навиків: методики знаходження, обстеження, вимірів та орієнтації об’єктів, фіксації і документації археологічних пам’яток, розширювали свої знання з дисциплін «Археологія» та «Історія первісного суспільства».

Традиційно студенти другого курсу історичного факультету презентували звіт про проходження археологічної практики. Відкриття захисту розпочалося зі звіту одного з керівників практики професора кафедри всесвітньої історії та методик навчання, доктора історичних наук Біляєвої Світлани Олександрівни.

Старости заїздів – Тарасюк Владислав, Гірська Вікторія та Книш Анастасія  теж прозвітувалися про проведену роботу, знайдені артефакти, про набуті знання, уміння і практичні навички.

Під час практики студенти набули не лише науково-пізнавального досвіду, але й весело провели свій час. Адже 7 днів практики – це і 7 днів тісного спілкування та розв’язування спільних побутових проблем, що дозволяло їм краще пізнати один одного. Про свою історію пізнання, побут і розваги під час проходження археологічної практики вони презентували відеоролик.

Декан факультету, кандидат філософських наук, професор, Заслужений працівник освіти України  Анатолій Олександрович Карасевич підвів підсумки проробленої роботи та привітав студентів з успішним проходженням та захистом археологічної практики.