DSC 8295ВЕЛЬМИШАНОВНІ КОЛЕГИ!ДОРОГІ СТУДЕНТИ – МАЙБУТНІ ІСТОРИКИ І ДЕРЖАВОТВОРЦІ УКРАЇНИ!

Вступна компанія 2019-2020 рр. уже стала історією. Оригінально і змістовно пройшла посвята в студенти, поселення в гуртожитки. Відбулися батьківські збори і знайомство з аудиторіями і лабораторіями факультету. Куратори груп організували екскурсії до парку «Софіївка» і до берега річки Уманки. Студентська рада організувала цікаву програму знайомства, під час якої першокурсники продемонстрували свої таланти, вміння і розповіли детальніше про себе.А вже 2 вересня розпочалися навчальні будні. Сьогодні уже можна зробити попередні підсумки вступної компанії. Хочеться подякувати всім, хто був задіяний у профорієнтаційній роботі у минулому році (заступник декана з профорієнтаційної роботи, к. і. н. Ігор Опацький). Ефективно спрацювала приймальна комісія факультету на чолі з Катериною Діденко. Особлива подяка студентам, які допомагали в роботі приймальної комісії. Це дозволило поповнити студентську сім’ю історичного факультету на 270 бакалаврів і магістрів.Деканат і студентська рада, весь колектив факультету щиро вітає Вас, дорогі першокурсники, з початком нового етапу Вашого життя – студентських років. Успіхів Вам у навчанні, нових друзів і цікавих несподіванок та відкриттів.СЛАВА УКРАЇНІ!

Захист археологічної практики 2019 р.

Cтуденти-першокурсники історичного факультету проходили археологічну практику у складі Трипільської експедиції Інституту археології НАН України очолюваної науковим співробітником, вченим секретарем ІА НАН України, канд. іст. наук, доцентом О. Г. Корвін-Піотровським, канд. іст. наук, науковим співробітником НАН України Е. В. Овчінніковим та старшим науковим співробітником Інституту археології НАН України.

Науково-навчальною базою археологічної практики студентів-істориків є кафедра всесвітньої історії та методик навчання, Науково-дослідний інститут археологічних культур Буго-Дніпровського межиріччя, Науково-дослідна лабораторія «Археологія Уманщини» Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини, Інститут археології НАН України, а також Державний історико-культурний заповідник «Трипільська культура».

Керівниками практики були викладачі кафедри всесвітньої історії та методик навчання проф. С. О. Біляєва, канд. іст. наук С. Ю. Куценко та викладач К. В. Діденко. Завдяки практиці студенти набували практичних навиків: методики знаходження, обстеження, вимірів та орієнтації об’єктів, фіксації і документації археологічних пам’яток, розширювали свої знання з дисциплін «Археологія» та «Історія первісного суспільства».

Традиційно студенти другого курсу історичного факультету презентували звіт про проходження археологічної практики. Відкриття захисту розпочалося зі звіту одного з керівників практики професора кафедри всесвітньої історії та методик навчання, доктора історичних наук Біляєвої Світлани Олександрівни.

Старости заїздів – Тарасюк Владислав, Гірська Вікторія та Книш Анастасія  теж прозвітувалися про проведену роботу, знайдені артефакти, про набуті знання, уміння і практичні навички.

Під час практики студенти набули не лише науково-пізнавального досвіду, але й весело провели свій час. Адже 7 днів практики – це і 7 днів тісного спілкування та розв’язування спільних побутових проблем, що дозволяло їм краще пізнати один одного. Про свою історію пізнання, побут і розваги під час проходження археологічної практики вони презентували відеоролик.

Декан факультету, кандидат філософських наук, професор, Заслужений працівник освіти України  Анатолій Олександрович Карасевич підвів підсумки проробленої роботи та привітав студентів з успішним проходженням та захистом археологічної практики.