80630665 639815813510264 7120579245851541504 o

ВЕЛЬМИШАНОВНІ КОЛЕГИ!

ДОРОГІ СТУДЕНТИ!

На порозі Новий 2020 рік. Рік надій і сподівань українців, як у сфері внутрішнього життя, так і міжнародних стосунків. Мабуть найбільше чекаємо всі ми миру, тоді й іншим проблемам автоматично увімкнеться зелене світло.

Навчальний процес на історичному факультеті вибудований так, що майбутні державотворці вміло поєднують вивчання обов’язкових навчальних дисциплін з формуванням життєвої позиції, національним і патріотичним вихованням. Цьому сприяє вміло та логічно продумана науково-навчальна та виховна робота на факультеті. Яскравий приклад – уже у листопаді вигране третє місце на Всеукраїнському турнірі істориків, досить активна участь у першому етапі Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт та підготовка до Всеукраїнських предметних олімпіад. А оригінальна і емоційно насичена програма презентації першого курсу показала всім, що завершувати перший свій навчальний семестр збирається курс, який досить гарно себе зарекомендував  як у навчальних аудиторіях так і на креативному подіумі  студентського життя.

У цьому плані вибудовувалася вся навчальна, наукова і виховна робота на факультеті. Перед студентською аудиторією виступали запрошені відомі науковці України, були проведені професійно аргументовані засідання навчальних лабораторій, оригінально відзначені професійні та державні свята, професорсько-викладацький склад взяв участь у Міжнародних та Всеукраїнських наукових форумах у Республіці Польща, Молдові, Туреччині, Хорватії, Швейцарії, Литві та Україні. Була підготовлена низка монографій та навчальних посібників, захищено три кандидатські дисертації. Ще стільки ж чекають попереднього захисту. Це вагомий доробок всього колективу факультету до Нового року у науковій скарбниці університету напередодні його акредитації.

Деканат, студентська рада факультету щиро вітає шановану громаду істориків з передноворічними святами, Новим 2020 роком і Різдвом Христовим!

Бажаємо Вам, дорогі друзі, миру і Божої благодаті, доброти і мудрості, сімейного благополуччя і душевної рівноваги.

З прийдешнім Новим Роком!

Професор Світлана Біляєва взяла участь у роботі XVI конгресу Турецької культури

3-5 жовтня 2019р. в м.Анкара, Туреччина, відбувся 16 міжнародний конгрес Турецької культури. Проведення конгресу було започатковано великим турецьким вченим  С. Кемалем у 1959р. З того часу кожні чотирі роки він проводився у різних містах  Європи і Азії за участі  вчених різних країн світу, доповіді яких вийшли друком у Працях конгресів.

Конгрес має постійний міжнародний комітет, до якого увійшли провідні вчені світу та місцеві комітети з представників країн проведення чергового конгресу.

Тематика нинішнього міжнародного форуму охоплювала широкий спектр питань, яким була присвячена робота відповідних секцій: " Мистецтво та книга", Колекції та колекціонери", "Архітектура", "Кераміка", " Взаимодействие искусств", " Виставки та Музеелогия", "Історіографія", "Настенная живопись", "Анкара", "Живопис", "Археологія". На  секції "Кераміка"  була заслухана доповідь професора кафедри всесвітньої історії та методик навчання УДПУ  д.і.н. Світлани Біляєвої  : "Турецька художня спадщина в Україні : кераміка Кютахьї" (співавтор  к.і.н. О.Є. Фіалко).

IMG 8901

Велику увагу до роботи конгресу надано з боку керівництва Республіки Туреччина. Учасники конгресу були запрошені на прийом до Віце-президента Республіки Туреччина Фуата Октая, що відбувся у Президентському палаці. Ф.Октай виступив з Промовою, у якій він підкреслив велике значення  наукових розробок та широкого спектру проблематики, наголосив на важливість  систематичного проведення конгреса,  участь вчених багатьох країн світу, зокрема за межами Євразії.

IMG 8761

За культурною програмою учасники конгресу оглянули  Цитадель Анкари та її  історичне оточення, Музей анатолійських цивілізацій, інші історичні памятки міста  та музейні експозиції. Важливою подією постала демонстрація фільму, присвяченого життевому та науковому шляху С.Кемаля.

IMG 20191007 201834

IMG 8709