DSC 8295ВЕЛЬМИШАНОВНІ КОЛЕГИ!ДОРОГІ СТУДЕНТИ – МАЙБУТНІ ІСТОРИКИ І ДЕРЖАВОТВОРЦІ УКРАЇНИ!

Вступна компанія 2019-2020 рр. уже стала історією. Оригінально і змістовно пройшла посвята в студенти, поселення в гуртожитки. Відбулися батьківські збори і знайомство з аудиторіями і лабораторіями факультету. Куратори груп організували екскурсії до парку «Софіївка» і до берега річки Уманки. Студентська рада організувала цікаву програму знайомства, під час якої першокурсники продемонстрували свої таланти, вміння і розповіли детальніше про себе.А вже 2 вересня розпочалися навчальні будні. Сьогодні уже можна зробити попередні підсумки вступної компанії. Хочеться подякувати всім, хто був задіяний у профорієнтаційній роботі у минулому році (заступник декана з профорієнтаційної роботи, к. і. н. Ігор Опацький). Ефективно спрацювала приймальна комісія факультету на чолі з Катериною Діденко. Особлива подяка студентам, які допомагали в роботі приймальної комісії. Це дозволило поповнити студентську сім’ю історичного факультету на 270 бакалаврів і магістрів.Деканат і студентська рада, весь колектив факультету щиро вітає Вас, дорогі першокурсники, з початком нового етапу Вашого життя – студентських років. Успіхів Вам у навчанні, нових друзів і цікавих несподіванок та відкриттів.СЛАВА УКРАЇНІ!

Професор Світлана Біляєва взяла участь у роботі XVI конгресу Турецької культури

3-5 жовтня 2019р. в м.Анкара, Туреччина, відбувся 16 міжнародний конгрес Турецької культури. Проведення конгресу було започатковано великим турецьким вченим  С. Кемалем у 1959р. З того часу кожні чотирі роки він проводився у різних містах  Європи і Азії за участі  вчених різних країн світу, доповіді яких вийшли друком у Працях конгресів.

Конгрес має постійний міжнародний комітет, до якого увійшли провідні вчені світу та місцеві комітети з представників країн проведення чергового конгресу.

Тематика нинішнього міжнародного форуму охоплювала широкий спектр питань, яким була присвячена робота відповідних секцій: " Мистецтво та книга", Колекції та колекціонери", "Архітектура", "Кераміка", " Взаимодействие искусств", " Виставки та Музеелогия", "Історіографія", "Настенная живопись", "Анкара", "Живопис", "Археологія". На  секції "Кераміка"  була заслухана доповідь професора кафедри всесвітньої історії та методик навчання УДПУ  д.і.н. Світлани Біляєвої  : "Турецька художня спадщина в Україні : кераміка Кютахьї" (співавтор  к.і.н. О.Є. Фіалко).

IMG 8901

Велику увагу до роботи конгресу надано з боку керівництва Республіки Туреччина. Учасники конгресу були запрошені на прийом до Віце-президента Республіки Туреччина Фуата Октая, що відбувся у Президентському палаці. Ф.Октай виступив з Промовою, у якій він підкреслив велике значення  наукових розробок та широкого спектру проблематики, наголосив на важливість  систематичного проведення конгреса,  участь вчених багатьох країн світу, зокрема за межами Євразії.

IMG 8761

За культурною програмою учасники конгресу оглянули  Цитадель Анкари та її  історичне оточення, Музей анатолійських цивілізацій, інші історичні памятки міста  та музейні експозиції. Важливою подією постала демонстрація фільму, присвяченого життевому та науковому шляху С.Кемаля.

IMG 20191007 201834

IMG 8709