изображение viber 2020 05 01 10 33 30

ВЕЛЬМИШАНОВНІ  ДРУЗІ  І  КОЛЕГИ!

ДОРОГІ  СТУДЕНТИ  ТА  АСПІРАНТИ!

Ось уже майже промайнув ще один навчальний рік – рік наших найкращих сподівань і надій. Багато здійснено благородних справ в ім’я слави і гордості нашої Альма матер. І сьогодні напередодні найпочеснішої дати в її житті – 90-річчя УДПУ імені Павла Тичини, я хочу привітати вас, вельмишановна громадо, із нашим славним ювілеєм. Майже століття наш університет розвиває українську національну школу, сприяє розвитку освіти і науки України.

Нині, у ці поминальні дні, згадайте всіх тих, які не покладаючи рук, відали своє серце і благородну душу в ім’я нашої Альма матер. Вічна їм пам'ять і низький уклін від багатотисячної університетської громади, викладацького корпусу і студентства.

Травень 2020 р. не буде схожим на попередні роки тому, що тяжкі дні переживає Україна. На Сході продовжується російсько-українська війна, вмирають воїни доблесті і слави за наші миротворчі ідеї, Свободу і державну єдність, а нестабільності в суспільстві сприяє ще й спалах коронавірусної хвороби, що почався у грудні 2019 р.

Шановна громадо історичного факультету! Кому, як не нам з Вами, знати, що уже не вперше в історії народ український об’єднується у скрутні часи. І перемагає. Отож я закликаю Вас як елітну спільноту України до єдності і взаємної підтримки. Цього вимагає час і об’єм всіх тих завдань, які ставить керівництво держави перед колективом – успішне завершення 2019 – 2020 навчального року, проведення на рівні вимог часу вступної компанії 2020 – 2021 рр., а найголовніше – збереження фізичного і морального здоров’я нації. У цьому сила і непереможність України!

Ми схиляємо вдячно голови перед воїнами-захисниками української Незалежності, волонтерськими та громадськими об’єднаннями, лікарями-патріотами, дивовижними особистостями, які героїчно борються з хворобою віку день і ніч в лікарняних палатах. Всім їм миру, здоров’я і добра!

А колективу факультету я бажаю душевного тепла, мудрості, професійного розуміння і козацького здоров’я. І обов’язково до всього сказаного – миру вам, дорога громадо історичного факультету, в кожну українську сім’ю!!!

СЛАВА УКРАЇНІ!!!

V АРХЕОЛОГІЧНІ ЧИТАННЯ ПАМ’ЯТІ ВИДАТНОГО ВЧЕНОГО-АРХЕОЛОГА В. П. КРУЦА

26 листопада 2019 року на базі історичного факультету Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини була проведена всеукраїнська науково-практична конференція «V Археологічні читання пам’яті видатного вченого-археолога В. П. Круца». Співорганізаторами конференції виступили: науково-дослідна лабораторія «Археологія Уманщини», Інститут археології НАН України, Державний історико-архітектурний заповідник «Трипільська культура».

78231659 619312828893896 8567990259759972352 o

У роботі конференції взяли активну участь науковці Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини, Інституту археології НАН України, історико-філософського факультету Київського університету імені Бориса Грінченка,  Черкаського національного університету Богдана Хмельницького, Центральноукраїнського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка, Херсонського державного університету.

72698026 619312842227228 5078909637676236800 oМодератором засідання був кандидат філософських наук, професор, декан історичного факультету Карасевич Анатолій, який на початку роботи конференції виступив з вітальним словом і доповіддю «Археологічні дослідження Г. Ю. Храбана».

Під час читань були обговорені такі наукові проблеми: археологи-дослідники трипільської культури; підсумки археологічних досліджень 2019 року; сучасні методи міждисциплінарних досліджень в археології; проблеми збереження та використання історичних пам’яток у розвитку історичного туризму.

78305688 619312952227217 1918242285426835456 o

Особливу цікавість викликали доповіді провідних археологів Інституту археології, археологів-практиків  Корвін-Піотровського Олексія «Міграція малої популяції в культурогенезі Томашівської культури Трипільсько-кукутенської спільноти»;  дослідження кандидата історичних наук, старшого наукового співробітника Інституту археології НАН України Овчиннікова Едуарда  «Пластика з комплексу «Сім’я гончара» »; директора Державного історико-архітектурного заповідника «Трипільська культура» Чабанюка Владислава «Трипільське житлобудування в артефактах заповідника «Трипільська культура» »; молодшого наукового співробітника Інституту археології НАН України Черновола Дмитра «Ієрархія будівель трипільської культури»; дослідження доктора історичних наук, професора кафедри всесвітньої історії та методик навчання Біляєвої Світлани «Співробітництво Інституту НАН України та Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини в галузі дослідження великих трипільських поселень»; молодшого наукового співробітника Інституту археології НАН України Желага Дмитра «Формування трипільської культури на території Середнього Дністра», а також викладачі кафедри всесвітньої історії і методик навчання професор Горохівський ПетроСвященко Зінаїда, доценти Гордієнко Вячеслав, Гордієнко Галина, Скрипник Олена, Возна Зоя, викладачі Куценко Сергій, Діденко Катерина, Устенко Альона, Опацький Ігор та інші.

78468563 619312848893894 8331057972264304640 o