DSC 8295ВЕЛЬМИШАНОВНІ КОЛЕГИ! ДОРОГІ СТУДЕНТИ – МАЙБУТНІ ІСТОРИКИ І ДЕРЖАВОТВОРЦІ УКРАЇНИ!

Вступна компанія 2019-2020 рр. уже стала історією. Оригінально і змістовно пройшла посвята в студенти, поселення в гуртожитки. Відбулися батьківські збори і знайомство з аудиторіями і лабораторіями факультету. Куратори груп організували екскурсії до парку «Софіївка» і до берега річки Уманки. Студентська рада організувала цікаву програму знайомства, під час якої першокурсники продемонстрували свої таланти, вміння і розповіли детальніше про себе. А вже 2 вересня розпочалися навчальні будні. Сьогодні уже можна зробити попередні підсумки вступної компанії. Хочеться подякувати всім, хто був задіяний у профорієнтаційній роботі у минулому році (заступник декана з профорієнтаційної роботи, к. і. н. Ігор Опацький). Ефективно спрацювала приймальна комісія факультету на чолі з Катериною Діденко. Особлива подяка студентам, які допомагали в роботі приймальної комісії. Це дозволило поповнити студентську сім’ю історичного факультету на 270 бакалаврів і магістрів. Деканат і студентська рада, весь колектив факультету щиро вітає Вас, дорогі першокурсники, з початком нового етапу Вашого життя – студентських років. Успіхів Вам у навчанні, нових друзів і цікавих несподіванок та відкриттів. СЛАВА УКРАЇНІ!

V АРХЕОЛОГІЧНІ ЧИТАННЯ ПАМ’ЯТІ ВИДАТНОГО ВЧЕНОГО-АРХЕОЛОГА В. П. КРУЦА

26 листопада 2019 року на базі історичного факультету Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини була проведена всеукраїнська науково-практична конференція «V Археологічні читання пам’яті видатного вченого-археолога В. П. Круца». Співорганізаторами конференції виступили: науково-дослідна лабораторія «Археологія Уманщини», Інститут археології НАН України, Державний історико-архітектурний заповідник «Трипільська культура».

78231659 619312828893896 8567990259759972352 o

У роботі конференції взяли активну участь науковці Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини, Інституту археології НАН України, історико-філософського факультету Київського університету імені Бориса Грінченка,  Черкаського національного університету Богдана Хмельницького, Центральноукраїнського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка, Херсонського державного університету.

72698026 619312842227228 5078909637676236800 oМодератором засідання був кандидат філософських наук, професор, декан історичного факультету Карасевич Анатолій, який на початку роботи конференції виступив з вітальним словом і доповіддю «Археологічні дослідження Г. Ю. Храбана».

Під час читань були обговорені такі наукові проблеми: археологи-дослідники трипільської культури; підсумки археологічних досліджень 2019 року; сучасні методи міждисциплінарних досліджень в археології; проблеми збереження та використання історичних пам’яток у розвитку історичного туризму.

78305688 619312952227217 1918242285426835456 o

Особливу цікавість викликали доповіді провідних археологів Інституту археології, археологів-практиків  Корвін-Піотровського Олексія «Міграція малої популяції в культурогенезі Томашівської культури Трипільсько-кукутенської спільноти»;  дослідження кандидата історичних наук, старшого наукового співробітника Інституту археології НАН України Овчиннікова Едуарда  «Пластика з комплексу «Сім’я гончара» »; директора Державного історико-архітектурного заповідника «Трипільська культура» Чабанюка Владислава «Трипільське житлобудування в артефактах заповідника «Трипільська культура» »; молодшого наукового співробітника Інституту археології НАН України Черновола Дмитра «Ієрархія будівель трипільської культури»; дослідження доктора історичних наук, професора кафедри всесвітньої історії та методик навчання Біляєвої Світлани «Співробітництво Інституту НАН України та Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини в галузі дослідження великих трипільських поселень»; молодшого наукового співробітника Інституту археології НАН України Желага Дмитра «Формування трипільської культури на території Середнього Дністра», а також викладачі кафедри всесвітньої історії і методик навчання професор Горохівський ПетроСвященко Зінаїда, доценти Гордієнко Вячеслав, Гордієнко Галина, Скрипник Олена, Возна Зоя, викладачі Куценко Сергій, Діденко Катерина, Устенко Альона, Опацький Ігор та інші.

78468563 619312848893894 8331057972264304640 o