изображение viber 2020 05 01 10 33 30

ВЕЛЬМИШАНОВНІ  ДРУЗІ  І  КОЛЕГИ!

ДОРОГІ  СТУДЕНТИ  ТА  АСПІРАНТИ!

Ось уже майже промайнув ще один навчальний рік – рік наших найкращих сподівань і надій. Багато здійснено благородних справ в ім’я слави і гордості нашої Альма матер. І сьогодні напередодні найпочеснішої дати в її житті – 90-річчя УДПУ імені Павла Тичини, я хочу привітати вас, вельмишановна громадо, із нашим славним ювілеєм. Майже століття наш університет розвиває українську національну школу, сприяє розвитку освіти і науки України.

Нині, у ці поминальні дні, згадайте всіх тих, які не покладаючи рук, відали своє серце і благородну душу в ім’я нашої Альма матер. Вічна їм пам'ять і низький уклін від багатотисячної університетської громади, викладацького корпусу і студентства.

Травень 2020 р. не буде схожим на попередні роки тому, що тяжкі дні переживає Україна. На Сході продовжується російсько-українська війна, вмирають воїни доблесті і слави за наші миротворчі ідеї, Свободу і державну єдність, а нестабільності в суспільстві сприяє ще й спалах коронавірусної хвороби, що почався у грудні 2019 р.

Шановна громадо історичного факультету! Кому, як не нам з Вами, знати, що уже не вперше в історії народ український об’єднується у скрутні часи. І перемагає. Отож я закликаю Вас як елітну спільноту України до єдності і взаємної підтримки. Цього вимагає час і об’єм всіх тих завдань, які ставить керівництво держави перед колективом – успішне завершення 2019 – 2020 навчального року, проведення на рівні вимог часу вступної компанії 2020 – 2021 рр., а найголовніше – збереження фізичного і морального здоров’я нації. У цьому сила і непереможність України!

Ми схиляємо вдячно голови перед воїнами-захисниками української Незалежності, волонтерськими та громадськими об’єднаннями, лікарями-патріотами, дивовижними особистостями, які героїчно борються з хворобою віку день і ніч в лікарняних палатах. Всім їм миру, здоров’я і добра!

А колективу факультету я бажаю душевного тепла, мудрості, професійного розуміння і козацького здоров’я. І обов’язково до всього сказаного – миру вам, дорога громадо історичного факультету, в кожну українську сім’ю!!!

СЛАВА УКРАЇНІ!!!

Міжнародна конференція: МІСТА ПРАВОБЕРЕЖНОЇ УКРАЇНИ У 1793-1917 рр.

28 листопада 2019 р. відбулося друге пленарне засідання міжнародного дійства «МІСТА ПРАВОБЕРЕЖНОЇ УКРАЇНИ У 1793-1917 рр.: УКРАЇНЦІ, ЄВРЕЇ, ПОЛЯКИ УМАНІ В УМОВАХ ІМЕРСЬКОЇ АСИМІЛЯЦІЙНОЇ ПОЛІТИКИ», яке уже за попередніми оцінками учасників отримало досить високий рівень. Насамперед, за актуальність обраної для обговорення теми, яка за всіма політичними, соціальними і культурологічними чинниками, звертає увагу всіх, хто не спокійний, за долі народів, які століттями проживають на території історичної Уманщини.

изображение viber 2019 11 30 12 39 50

Доповідачі й ті, що взяли участь у дискусії, були одностайно переконані - криниця мудрості починається з людської душі. Тому потрібно відшукати такий консенсус у людських стосунках, який би об’єднував народи, і постійно, при сприятливій нагоді, наповнював його мудрістю і теплотою. Це і намагалися денести аудиторії науковці, запропонувавши у принциповій дискусії зробити такі науково-пізнавальні кворуми традиційними. Було приємно, що на таких неординарних і повчальних дійствах присутні студенти-історики всіх курсів, майбутня наукова і державотворча еліта нашої України.

Модератором другого пленарного засідання був кандидат історичних наук Сергій Гірік.

изображение viber 2019 11 30 12 39 р51

На другому пленарному засіданні виступили:

Оксана Слюсаренко, головна зберігачка фондів Уманського краєзнавчого музею – «Повсякденне життя уманців у дзеркалі періодичної преси ХІХ - початку ХХ століття»;изображение viber 2019 11 29 14 36 59

Ольга Лісовська, кандидат історичних наук, доцент кафедри історії України УДПУ імені Павла Тичини – «Дослідник історії Умані – Хрисанф Ящуржинський»;

изображение viber 201р9 11 30 12 39 50

Олена Дудник, кандидат історичних наук, доцент кафедри історії України УДПУ імені Павла Тичини – «Умань у добу української революції 1917-1921 рр.»;

изображение viber 2019 11 30 12 39 48

Сергій Гірік, кандидат історичних наук, старший науковий співробітник Державної наукової установи «Енциклопедичне видавництво», старший викладач магістерської програми з юдаїки на кафедрі історії в НаУКМА, учений секретар Української асоціації юдаїки – «Тематичний діапазон і перспективи досліджень історії євреїв України доби української революції».

изображение viber 2019 11 п0 12 39 50

изображение viber 2019 11 30 12 39 49

Під час підведення підсумків виступили керівник українського представництва канадського благодійного фонду «Українсько-єврейська зустріч»  Владислав Гриневич та декан історичного факультету УДПУ імені Павла Тичини, професор Анатолій Карасевич. Вони відзначили важливість проведення, у політичному і культурологічному вихованні особистості, подібних на високому теоретичному, професіональному і відповідальному рівні актуальних і життєдайних дійств. Обоє зголосилися і в майбутньому підтримувати наукові зв’язки і намагатися внести елемент традиційності в актуальну для сьогодення практику досягнення істини.

На завершення Владислав Гриневич і Анатолій Карасевич вручили сертифікати всім, хто взяв участь у Міжнародному науково-популярному кворумі.