uken

Блог декана

DSC 8295ВЕЛЬМИШАНОВНІ КОЛЕГИ! ДОРОГІ СТУДЕНТИ – МАЙБУТНІ ІСТОРИКИ І ДЕРЖАВОТВОРЦІ УКРАЇНИ! 

Вступна компанія 2019-2020 рр. уже стала історією. Оригінально і змістовно пройшла посвята в студенти, поселення в гуртожитки. Відбулися батьківські збори і знайомство з аудиторіями і лабораторіями факультету. Куратори груп організували екскурсії до парку «Софіївка» і до берега річки Уманки. Студентська рада організувала цікаву програму знайомства, під час якої першокурсники продемонстрували свої таланти, вміння і розповіли детальніше про себе. А вже 2 вересня розпочалися навчальні будні. Сьогодні уже можна зробити попередні підсумки вступної компанії. Хочеться подякувати всім, хто був задіяний у профорієнтаційній роботі у минулому році (заступник декана з профорієнтаційної роботи, к. і. н. Ігор Опацький). Ефективно спрацювала приймальна комісія факультету на чолі з Катериною Діденко. Особлива подяка студентам, які допомагали в роботі приймальної комісії. Це дозволило поповнити студентську сім’ю історичного факультету на 270 бакалаврів і магістрів. Деканат і студентська рада, весь колектив факультету щиро вітає Вас, дорогі першокурсники, з початком нового етапу Вашого життя – студентських років. Успіхів Вам у навчанні, нових друзів і цікавих несподіванок та відкриттів. СЛАВА УКРАЇНІ!

Віртуальний тур

tUDPU

Наші переваги:

- Сучасна якісна історична освіта;

- Практика у складі академічної археологічної експедиції;

- Педагогічна практика у кращих методистів шкіл м. Умані;

- Участь у міжнародних програмах навчання за кордоном;

- Навчання на військовій кафедрі;

- Аспірантура з «Історії та археології»;

- Докторантура з «Історії та археології»;

- Найнижчі в регіоні ціни за контрактну форму навчання

50

Міжнародна конференція: МІСТА ПРАВОБЕРЕЖНОЇ УКРАЇНИ У 1793-1917 рр.

28 листопада 2019 р. відбулося друге пленарне засідання міжнародного дійства «МІСТА ПРАВОБЕРЕЖНОЇ УКРАЇНИ У 1793-1917 рр.: УКРАЇНЦІ, ЄВРЕЇ, ПОЛЯКИ УМАНІ В УМОВАХ ІМЕРСЬКОЇ АСИМІЛЯЦІЙНОЇ ПОЛІТИКИ», яке уже за попередніми оцінками учасників отримало досить високий рівень. Насамперед, за актуальність обраної для обговорення теми, яка за всіма політичними, соціальними і культурологічними чинниками, звертає увагу всіх, хто не спокійний, за долі народів, які століттями проживають на території історичної Уманщини. 

изображение viber 2019 11 30 12 39 50

Доповідачі й ті, що взяли участь у дискусії, були одностайно переконані - криниця мудрості починається з людської душі. Тому потрібно відшукати такий консенсус у людських стосунках, який би об’єднував народи, і постійно, при сприятливій нагоді, наповнював його мудрістю і теплотою. Це і намагалися денести аудиторії науковці, запропонувавши у принциповій дискусії зробити такі науково-пізнавальні кворуми традиційними. Було приємно, що на таких неординарних і повчальних дійствах присутні студенти-історики всіх курсів, майбутня наукова і державотворча еліта нашої України. 

Модератором другого пленарного засідання був кандидат історичних наук Сергій Гірік.

изображение viber 2019 11 30 12 39 р51

На другому пленарному засіданні виступили:

Оксана Слюсаренко, головна зберігачка фондів Уманського краєзнавчого музею – «Повсякденне життя уманців у дзеркалі періодичної преси ХІХ - початку ХХ століття»;изображение viber 2019 11 29 14 36 59

Ольга Лісовська, кандидат історичних наук, доцент кафедри історії України УДПУ імені Павла Тичини – «Дослідник історії Умані – Хрисанф Ящуржинський»;

изображение viber 201р9 11 30 12 39 50

Олена Дудник, кандидат історичних наук, доцент кафедри історії України УДПУ імені Павла Тичини – «Умань у добу української революції 1917-1921 рр.»;

изображение viber 2019 11 30 12 39 48

Сергій Гірік, кандидат історичних наук, старший науковий співробітник Державної наукової установи «Енциклопедичне видавництво», старший викладач магістерської програми з юдаїки на кафедрі історії в НаУКМА, учений секретар Української асоціації юдаїки – «Тематичний діапазон і перспективи досліджень історії євреїв України доби української революції».

изображение viber 2019 11 п0 12 39 50

изображение viber 2019 11 30 12 39 49

Під час підведення підсумків виступили керівник українського представництва канадського благодійного фонду «Українсько-єврейська зустріч»  Владислав Гриневич та декан історичного факультету УДПУ імені Павла Тичини, професор Анатолій Карасевич. Вони відзначили важливість проведення, у політичному і культурологічному вихованні особистості, подібних на високому теоретичному, професіональному і відповідальному рівні актуальних і життєдайних дійств. Обоє зголосилися і в майбутньому підтримувати наукові зв’язки і намагатися внести елемент традиційності в актуальну для сьогодення практику досягнення істини.

На завершення Владислав Гриневич і Анатолій Карасевич вручили сертифікати всім, хто взяв участь у Міжнародному науково-популярному кворумі.