80630665 639815813510264 7120579245851541504 o

ВЕЛЬМИШАНОВНІ КОЛЕГИ!

ДОРОГІ СТУДЕНТИ!

На порозі Новий 2020 рік. Рік надій і сподівань українців, як у сфері внутрішнього життя, так і міжнародних стосунків. Мабуть найбільше чекаємо всі ми миру, тоді й іншим проблемам автоматично увімкнеться зелене світло.

Навчальний процес на історичному факультеті вибудований так, що майбутні державотворці вміло поєднують вивчання обов’язкових навчальних дисциплін з формуванням життєвої позиції, національним і патріотичним вихованням. Цьому сприяє вміло та логічно продумана науково-навчальна та виховна робота на факультеті. Яскравий приклад – уже у листопаді вигране третє місце на Всеукраїнському турнірі істориків, досить активна участь у першому етапі Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт та підготовка до Всеукраїнських предметних олімпіад. А оригінальна і емоційно насичена програма презентації першого курсу показала всім, що завершувати перший свій навчальний семестр збирається курс, який досить гарно себе зарекомендував  як у навчальних аудиторіях так і на креативному подіумі  студентського життя.

У цьому плані вибудовувалася вся навчальна, наукова і виховна робота на факультеті. Перед студентською аудиторією виступали запрошені відомі науковці України, були проведені професійно аргументовані засідання навчальних лабораторій, оригінально відзначені професійні та державні свята, професорсько-викладацький склад взяв участь у Міжнародних та Всеукраїнських наукових форумах у Республіці Польща, Молдові, Туреччині, Хорватії, Швейцарії, Литві та Україні. Була підготовлена низка монографій та навчальних посібників, захищено три кандидатські дисертації. Ще стільки ж чекають попереднього захисту. Це вагомий доробок всього колективу факультету до Нового року у науковій скарбниці університету напередодні його акредитації.

Деканат, студентська рада факультету щиро вітає шановану громаду істориків з передноворічними святами, Новим 2020 роком і Різдвом Христовим!

Бажаємо Вам, дорогі друзі, миру і Божої благодаті, доброти і мудрості, сімейного благополуччя і душевної рівноваги.

З прийдешнім Новим Роком!

ТИЖДЕНЬ ІСТОРИЧНОГО ФАКУЛЬТЕТУ - ДЕНЬ ТРЕТІЙ

На третій день тижня історичного факультету викладачі, гості та студенти мали чудову нагоду познайомитися з унікальною людиною, у власній колекції якої зберігається кілька тисяч печаток, які пов'язані з історією становлення української державності від ХУІІ століття. Це Олексій Євгенович Шереметьєв, який у 2015 р. спромігся відшукати (про що він досить емоційно розповів аудиторії) матрицю найдавнішої міської печатки нашого міста Умані.

Для того, щоб учасники зустрічі краще змогли зрозуміти історичну і культурологічну минувшину Умані, професор кафедри всесвітньої історії та методик навчання Ігор Кривошея розпочав дійство лекцією на тему «Еволюція міської геральдики Умані».

Саме походження печатки пов’язане із заснуванням Умані. У 1609 р. брацлавський, вінницький і кам’янецький староста Валентій Калиновський отримав королівський привілей на пустинні землі під назвою Гумань і заснував на цих теренах місто, що дістало право на самоврядування та офіційну назву Калингрод. Зображений на уманській печатці герб роду Калиновських являє собою зображення роздвоєної стріли вістрям вгору, на кінцях якої розташовано дві зірки. Над характерним для ХУІІ ст. бароковим щитом розташовано корону та нашоломник – три страусових пера, які пронизує роздвоєна стріла з зірками.

В козацькі часи наше місто змінило свій герб на зображення фортеці з двома вежами і козацьким хрестом. Далі герб міста ще не раз зазнавав змін, що переконливо підкреслює складну історію Умані і нашого краю. Але перша печатка, яку продемонстрував сьогодні шанованій аудиторії відомий український колекціонер Олексій Шереметьєв, безумовно належить до переліку найвизначніших пам’яток буремної доби Уманщини. Особливо в ті часи, коли символи самоврядування, герби і печатки, мали важливе значення не лише для міщан, але й для всіх мешканців Східного Поділля.

Анатолій Карасевич подякував Олексію Шереметьєву за цікавий екскурс і аргументований діалог щодо виникнення Умані та ролі її основного символу –печатки, – у процесах самоврядування і набуті статусу міста. Аудиторія підтримала слова декана бурхливими оплесками, віддаючи дань гостю за його самовіддану працю як патріота у культурологічній галузі пізнання нашої минувшини.