80630665 639815813510264 7120579245851541504 o

ВЕЛЬМИШАНОВНІ КОЛЕГИ!

ДОРОГІ СТУДЕНТИ!

На порозі Новий 2020 рік. Рік надій і сподівань українців, як у сфері внутрішнього життя, так і міжнародних стосунків. Мабуть найбільше чекаємо всі ми миру, тоді й іншим проблемам автоматично увімкнеться зелене світло.

Навчальний процес на історичному факультеті вибудований так, що майбутні державотворці вміло поєднують вивчання обов’язкових навчальних дисциплін з формуванням життєвої позиції, національним і патріотичним вихованням. Цьому сприяє вміло та логічно продумана науково-навчальна та виховна робота на факультеті. Яскравий приклад – уже у листопаді вигране третє місце на Всеукраїнському турнірі істориків, досить активна участь у першому етапі Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт та підготовка до Всеукраїнських предметних олімпіад. А оригінальна і емоційно насичена програма презентації першого курсу показала всім, що завершувати перший свій навчальний семестр збирається курс, який досить гарно себе зарекомендував  як у навчальних аудиторіях так і на креативному подіумі  студентського життя.

У цьому плані вибудовувалася вся навчальна, наукова і виховна робота на факультеті. Перед студентською аудиторією виступали запрошені відомі науковці України, були проведені професійно аргументовані засідання навчальних лабораторій, оригінально відзначені професійні та державні свята, професорсько-викладацький склад взяв участь у Міжнародних та Всеукраїнських наукових форумах у Республіці Польща, Молдові, Туреччині, Хорватії, Швейцарії, Литві та Україні. Була підготовлена низка монографій та навчальних посібників, захищено три кандидатські дисертації. Ще стільки ж чекають попереднього захисту. Це вагомий доробок всього колективу факультету до Нового року у науковій скарбниці університету напередодні його акредитації.

Деканат, студентська рада факультету щиро вітає шановану громаду істориків з передноворічними святами, Новим 2020 роком і Різдвом Христовим!

Бажаємо Вам, дорогі друзі, миру і Божої благодаті, доброти і мудрості, сімейного благополуччя і душевної рівноваги.

З прийдешнім Новим Роком!

ГОЛОКОСТ - ЗЛОЧИН ПРОТИ ЛЮДСТВА

1 листопада 2005 року Генеральна Асамблея Організації Об’єднаних Націй ухвалила резолюцію, в якій постановила, що день 27 січня – це Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту.

27 січня 2020 року на історичному факультеті відбувся міжкафедральний круглий стіл «Голокост – злочин проти людства» за участі  професорсько-викладацького складу кафедри історії України, кафедри всесвітньої історії та методик навчання та кафедри філософії та суспільних дисциплін.

изображение viber 2020 01 27 18 31 41

Метою круглого столу стало обговорення академічних, наукових досліджень з проблематики історії Голокосту в Україні, історії Другої світової війни, актуальних для українського суспільства проблем толерантності, протидії антисемітизму, налагодження міжнародного співробітництва в галузі збереження пам`яті про Голокост.

изображение viber 2020 01 27 18 34 39

Також на базі науково-дослідницькій лабораторії «Відродження нації» була представлена тематична книжкова виставка «Голокост в пам’яті поколінь» з якою мали можливість ознайомитися всі учасники круглого столу.

изображение viber 2020 01 27 18 26 25

В підсумковому слові, декан історичного факультету, професор Анатолій Карасевич подякував всім учасникам заходу і зазначив, що сьогодні, світова спільнота, не тільки згадує жертв людиноненависницької політики, але й засвідчує прагнення до боротьби з антисемітизмом, расизмом та всіма іншими формами нетерпимості, які можуть призвести до цілеспрямованого насилля стосовно окремої групи людей.

изображение viber 2020 01 27 18 33 48