Тиждень історика 2024 з посиланнями 1 1

ЯК ЗАХИСТИТИ СЕБЕ ВІД УРАЖЕННЯ КОРОНАВІРУСОМ

Спалах коронавірусу нового типу COVID-19 обернувся глобальною пандемією.

Відповідно до листа Міністерства освіти і науки України №1/9-154 від 11.03.2020 року з 12 березня 2020 року в Україні запроваджено тритижневий карантин для усіх закладів освіти.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, захворювання може передаватися від людини до людини через дрібні краплі, які виділяються з носа або рота хворого COVID-19 при кашлі або чханні.

Щоб запобігти поширенню інфекції слід дотримуватися правил особистої гігієни.

1. Мийте руки із засобами дезінфекції. Необхідно мити руки з милом упродовж мінімум 20 секунд або із дезінфекційним засобом, який містить 60% спирту.
  2. Уникайте близьких контактів. Дотримуйтесь дистанції не менше двох метрів від людини, яка кашляє, чхає, має підвищену температуру.
  3. Не торкайтеся руками до очей, носа, рота.
  4. Кашляйте/чхайте на внутрішню частину ліктя.
  5. Не вживайте антибіотиків чи противірусних препаратів, оскільки поки немає наукового підтвердження, що вони запобігають зараженню коронавірусом.
  6. Мийте поверхні із засобами дезінфекції: відбілювач, хлор, розчинники, оцтова кислота і хлороформ, 75% етанол.
  7. Використовуйте маски.
  8. Тим, хто був у КНР, або в інших країнах, де зареєстровані спалахи коронавірусу, потрібно зателефонувати на гарячу лінію Міністерства охорони здоров’я 0800 505201, щоб отримати інформацію про подальші дії.

Здобувачам освіти та співробітникам Університету рекомендуємо ознайомитися із заходами запобігання поширення хвороби.

Дотримуйтесь актуальних рекомендацій медичних фахівців, а також МОЗ і медустанов. Дбайте про свою безпеку!

Manual.pdf