80630665 639815813510264 7120579245851541504 o

ВЕЛЬМИШАНОВНІ КОЛЕГИ!

ДОРОГІ СТУДЕНТИ!

На порозі Новий 2020 рік. Рік надій і сподівань українців, як у сфері внутрішнього життя, так і міжнародних стосунків. Мабуть найбільше чекаємо всі ми миру, тоді й іншим проблемам автоматично увімкнеться зелене світло.

Навчальний процес на історичному факультеті вибудований так, що майбутні державотворці вміло поєднують вивчання обов’язкових навчальних дисциплін з формуванням життєвої позиції, національним і патріотичним вихованням. Цьому сприяє вміло та логічно продумана науково-навчальна та виховна робота на факультеті. Яскравий приклад – уже у листопаді вигране третє місце на Всеукраїнському турнірі істориків, досить активна участь у першому етапі Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт та підготовка до Всеукраїнських предметних олімпіад. А оригінальна і емоційно насичена програма презентації першого курсу показала всім, що завершувати перший свій навчальний семестр збирається курс, який досить гарно себе зарекомендував  як у навчальних аудиторіях так і на креативному подіумі  студентського життя.

У цьому плані вибудовувалася вся навчальна, наукова і виховна робота на факультеті. Перед студентською аудиторією виступали запрошені відомі науковці України, були проведені професійно аргументовані засідання навчальних лабораторій, оригінально відзначені професійні та державні свята, професорсько-викладацький склад взяв участь у Міжнародних та Всеукраїнських наукових форумах у Республіці Польща, Молдові, Туреччині, Хорватії, Швейцарії, Литві та Україні. Була підготовлена низка монографій та навчальних посібників, захищено три кандидатські дисертації. Ще стільки ж чекають попереднього захисту. Це вагомий доробок всього колективу факультету до Нового року у науковій скарбниці університету напередодні його акредитації.

Деканат, студентська рада факультету щиро вітає шановану громаду істориків з передноворічними святами, Новим 2020 роком і Різдвом Христовим!

Бажаємо Вам, дорогі друзі, миру і Божої благодаті, доброти і мудрості, сімейного благополуччя і душевної рівноваги.

З прийдешнім Новим Роком!

НАУКОВО-ДОСЛІДНА ЛАБОРАТОРІЯ «ІСТОРИЧНЕ КРАЄЗНАВСТВО УМАНЩИНИ»

Науково-дослідна лабораторія є структурним підрозділом історичного факультету Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини. Метою її діяльності є координація зусиль науковців, краєзнавців, аспірантів, магістрантів, здібної студентської молоді факультету, щодо вивчення минулого і сьогодення нашого краю, розгортання комплексних краєзнавчих досліджень методом усної історії, пошук та дослідження джерел регіональної історії, підготовка до друку наукових досліджень, проведення культурно-просвітницької роботи тощо. Лабораторія створена у лютому 2007 року. З того часу її очолює доктор історичних наук, професор Кузнець Тетяна Володимирівна.

Основне ядро лабораторії складають науково-педагогічні працівники історичного факультету, хоча в різний час членами лабораторії були працівники Уманського краєзнавчого музею, Державного історико-архітектурного заповідника «Стара Умань», Українського інституту національної пам’яті, Державної наукової установи «Енциклопедичне видавництво» (м. Київ). Тісною є співпраця з Всеукраїнською спілкою краєзнавців України, а також з учителями історії шкіл Уманського району.

Результатами плідної діяльності лабораторії є: проведення всеукраїнських та регіональних наукових конференцій на базі історичного факультету, зокрема щорічних Уманських краєзнавчих читань, регіональної наукової конференції «Історія Уманщини в іменах», а також круглих столів, зустрічей з провідними науковцями та краєзнавцями в газулі історичної науки, презентації наукових досліджень тощо.

Набутий науково-дослідною лабораторією досвід видання збірника наукових праць «Регіональні проблеми української історії» (вийшло п’ять випусків) виявився необхідним у процесі ініціювання і організації наукового журналу «Уманська старовина», який індексується у сучасних науково-метричних базах даних.

dsc09172

Серед багатьох напрямів і методів наукових досліджень локальної історії найбільшого розвитку набув науковий проект «Сторінки усної історії Уманщини», проведені у межах якого дослідження публікуються у тематичних випусках. Зокрема, такі збірники усно-історичних матеріалів:

• «Уманщина і уманці в роки Другої світової війни: сторінки усної історії» (238 с.);
  • «Усна історія Уманщини: колективізація» (224 с.);
  • «Усна історія Уманщини: знані люди села» (164 с.);
  • «Усна історія Уманщини: діти війни – літописці» (100 с.);
  • «Усна історія Уманщини: повоєнна відбудова (154 с.);
  • «Усна історія Уманщини: сільська школа» (278 с.);
  • «Усна історія Уманщини: звичаї та традиції села» (130 с.)»;
  • «Усна історія Уманщини: пам’ятники та пам’ятні знаки села» (128 с.);
  • «Усна історія: люди та долі» (131 с.).

dsc09157

У лабораторії можна отримати кваліфіковані консультації щодо складання родоводів, підготовки усноісторичних праць, рецензії та рекомендації до друку наукових та краєзнавчих досліджень викладачів та студентів історичного факультету.

Отож запрошуємо всіх, хто цікавиться регіональними проблемами історії України навчатися на історичному факультеті Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини!

76706866 778736772534252 201039756904103936 o