uken

Блог декана

DSC 8295

Вельмишановна студентська громадо, дорогі друзі! Професорсько-викладацький колектив, студентська рада факультету щиро
вітають Вас з професійним святом – Днем студента.


Його відзначення є своєрідним визнанням Вашої наполегливої праці на шляху набуття фахових навиків та здобуття необхідних для цього знань.
Мабуть я не буду претендувати на відому істину, що по-справжньому навчатися, то досить нелегка справа. Тому, що названий процес - це щоденна зібраність, організованість, цілеспрямованість і твердий та омріяний поступ вперед до Вашої життєвої мети.
Хочеться побажати Вам, щоб Ви усе встигали робити: і вчитись, і самостверджуватись, і дорослішати. Найголовніше – не бути байдужими до тих незвичних соціальних і політичних процесів, які стали невід’ємними від Вашого обраного статусу – бути істориком. Не скнійте, і ніколи не чекайте подарунків від її величності Долі, бо вона не всіх обдаровує, не гніться від тимчасових негараздів і незвичних випробувань. Будьте оптимістами і навіть крок назад після кроку вперед не вважайте невдачею – це просто черговий тактичний Ваш рух у пізнанні таємничого історичного простору! Горіть, палайте, освічуйте шлях у житті собі і тим, хто знаходиться
поруч з Вами.


Ми зичимо Вам міцного здоров’я, гарного настрою, здійснення всіх Ваших мрій, благополуччя Вашим рідним і близьким.

Віртуальний тур

tUDPU

Наші переваги:

- Сучасна якісна історична освіта;

- Практика у складі академічної археологічної експедиції;

- Педагогічна практика у кращих методистів шкіл м. Умані;

- Участь у міжнародних програмах навчання за кордоном;

- Навчання на військовій кафедрі;

- Аспірантура з «Історії та археології»;

- Докторантура з «Історії та археології»;

- Найнижчі в регіоні ціни за контрактну форму навчання

50

ЛАБОРАТОРІЯ СОЦІОЛОГІЧНИХ ДОСЛІДЖЕНЬ «СОЦІОВИМІР» НА ІСТОРИЧНОМУ ФАКУЛЬТЕТІ

Підготовка високопрофесійних фахівців, виховання патріотів України – першочергові завдання для освітньої системи нашої держави. Спрямованість на виконання цих суспільних функцій стала визначальною у роботі Уманського державного педагогічного університету ім. Павла Тичини, дев’яносторіччя від дня заснування якого ми відзначаємо у цьому році.

Ректор університету, доктор педагогічних наук, професор Безлюдний Олександр Іванович, увесь професорсько-викладацький склад трудового колективу робить усе можливе щоб випускники нашого вишу були найбільш конкурентоспроможними на ринкові праці. Саме з цією метою для підготовки всебічно освічених, висококваліфікованих професіоналів у нашому університеті на історичному факультеті було створено соціологічну лабораторію «Соціовимір».

З моменту її заснування у  березні 2011 р. роботу лабораторії визначали по-перше, високий науковий рівень її співробітників.

5

Роботу секції «Соціальних структур» організує доктор соціологічних наук, професор, провідний науковий співробітник Інституту соціології Національної академії наук України Сергій Олексійович Макеєв.

6

Наукову-дослідну діяльність секції «Дослідження сільського соціокультурного середовища» спрямовує доктор соціологічних наук, професор Шатохін Анатолій Миколайович.

4

Дослідження «Політичних вимірів актуального стану українського суспільства» забезпечує секція професора Карасевича Анатолія Олександровича

Високий науковий статус лабораторії засвідчує ще й і те що її керівника кандидата політичних наук, доцента Балановського Ярослава Михайловича та співробітницю доктора філософських наук, професорку Лозко Галину Сергіївну було запрошено взяти участь у міжнародній науковій конференції на тему «Соціально філософський зміст етнічних релігій» у місті Рим (Італія).

balanovskyi yaroslav mykhailovych

2

На базі лабораторії «Соціовимір» функціонує Уманське регіональне відділення Соціологічної асоціації України.

По-друге, одним із основних напрямків роботи лабораторії є забезпечення високого фахового рівня викладання соціології, деяких інших суспільних дисциплін для студентів, бакалаврів, магістрантів нашого університету. Практично усі її співробітники, в лабораторії працює 16 кандидатів і докторів наук мають сотні публікацій у вітчизняних та зарубіжних виданнях. Викладачами, які працюють в лабораторії надруковано більше 30 навчальних посібників.

По-третє, співробітники лабораторії систематично здійснюють моніторинг актуального соціокультурного, суспільно-політичного стану у нашому місті, уманському регіоні. Проводяться соціологічні опитування на замовлення Уманської міської ради, громадських організацій нашого міста.  

1

Новим у роботі лабораторії стало проведення маркетингових досліджень. Саме у цій сфері перед лабораторією відкриваються широкі можливості не тільки для відточування високого наукового рівня практичних рекомендацій зроблених її співробітниками в інтересах приватного бізнесу, але й успішної господарської діяльності. Адже саме на успішне поєднання цих векторів роботи вищої школи її орієнтує МОН України.

Готуючись до відзначення знаменного ювілею  співробітники лабораторії «Соціовимір», як і увесь професорсько-викладацький колектив університету сповнені нових творчих задумів, енергії та завзяття на примноження слави Уманського державного педагогічного університету ім. Павла Тичини. І особливо, і це вже традиційно – ми чекаємо у 2020 р. здібних студентів-істориків, які спроможні до вирішення цікавих державотворчих проектів у майбутній Україні.