uken

Блог декана

80630665 639815813510264 7120579245851541504 o

ВЕЛЬМИШАНОВНІ КОЛЕГИ!

ДОРОГІ СТУДЕНТИ!

На порозі Новий 2020 рік. Рік надій і сподівань українців, як у сфері внутрішнього життя, так і міжнародних стосунків. Мабуть найбільше чекаємо всі ми миру, тоді й іншим проблемам автоматично увімкнеться зелене світло.

Навчальний процес на історичному факультеті вибудований так, що майбутні державотворці вміло поєднують вивчання обов’язкових навчальних дисциплін з формуванням життєвої позиції, національним і патріотичним вихованням. Цьому сприяє вміло та логічно продумана науково-навчальна та виховна робота на факультеті. Яскравий приклад – уже у листопаді вигране третє місце на Всеукраїнському турнірі істориків, досить активна участь у першому етапі Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт та підготовка до Всеукраїнських предметних олімпіад. А оригінальна і емоційно насичена програма презентації першого курсу показала всім, що завершувати перший свій навчальний семестр збирається курс, який досить гарно себе зарекомендував  як у навчальних аудиторіях так і на креативному подіумі  студентського життя.

У цьому плані вибудовувалася вся навчальна, наукова і виховна робота на факультеті. Перед студентською аудиторією виступали запрошені відомі науковці України, були проведені професійно аргументовані засідання навчальних лабораторій, оригінально відзначені професійні та державні свята, професорсько-викладацький склад взяв участь у Міжнародних та Всеукраїнських наукових форумах у Республіці Польща, Молдові, Туреччині, Хорватії, Швейцарії, Литві та Україні. Була підготовлена низка монографій та навчальних посібників, захищено три кандидатські дисертації. Ще стільки ж чекають попереднього захисту. Це вагомий доробок всього колективу факультету до Нового року у науковій скарбниці університету напередодні його акредитації.

Деканат, студентська рада факультету щиро вітає шановану громаду істориків з передноворічними святами, Новим 2020 роком і Різдвом Христовим!

Бажаємо Вам, дорогі друзі, миру і Божої благодаті, доброти і мудрості, сімейного благополуччя і душевної рівноваги.

З прийдешнім Новим Роком!

СЛАВА УКРАЇНІ!

Віртуальний тур

tUDPU

Наші переваги:

- Сучасна якісна історична освіта;

- Практика у складі академічної археологічної експедиції;

- Педагогічна практика у кращих методистів шкіл м. Умані;

- Участь у міжнародних програмах навчання за кордоном;

- Навчання на військовій кафедрі;

- Аспірантура з «Історії та археології»;

- Докторантура з «Історії та археології»;

- Найнижчі в регіоні ціни за контрактну форму навчання

50

ЛАБОРАТОРІЯ СОЦІОЛОГІЧНИХ ДОСЛІДЖЕНЬ «СОЦІОВИМІР» НА ІСТОРИЧНОМУ ФАКУЛЬТЕТІ

Підготовка високопрофесійних фахівців, виховання патріотів України – першочергові завдання для освітньої системи нашої держави. Спрямованість на виконання цих суспільних функцій стала визначальною у роботі Уманського державного педагогічного університету ім. Павла Тичини, дев’яносторіччя від дня заснування якого ми відзначаємо у цьому році.

Ректор університету, доктор педагогічних наук, професор Безлюдний Олександр Іванович, увесь професорсько-викладацький склад трудового колективу робить усе можливе щоб випускники нашого вишу були найбільш конкурентоспроможними на ринкові праці. Саме з цією метою для підготовки всебічно освічених, висококваліфікованих професіоналів у нашому університеті на історичному факультеті було створено соціологічну лабораторію «Соціовимір».

З моменту її заснування у  березні 2011 р. роботу лабораторії визначали по-перше, високий науковий рівень її співробітників.

5

Роботу секції «Соціальних структур» організує доктор соціологічних наук, професор, провідний науковий співробітник Інституту соціології Національної академії наук України Сергій Олексійович Макеєв.

6

Наукову-дослідну діяльність секції «Дослідження сільського соціокультурного середовища» спрямовує доктор соціологічних наук, професор Шатохін Анатолій Миколайович.

4

Дослідження «Політичних вимірів актуального стану українського суспільства» забезпечує секція професора Карасевича Анатолія Олександровича

Високий науковий статус лабораторії засвідчує ще й і те що її керівника кандидата політичних наук, доцента Балановського Ярослава Михайловича та співробітницю доктора філософських наук, професорку Лозко Галину Сергіївну було запрошено взяти участь у міжнародній науковій конференції на тему «Соціально філософський зміст етнічних релігій» у місті Рим (Італія).

balanovskyi yaroslav mykhailovych

2

На базі лабораторії «Соціовимір» функціонує Уманське регіональне відділення Соціологічної асоціації України.

По-друге, одним із основних напрямків роботи лабораторії є забезпечення високого фахового рівня викладання соціології, деяких інших суспільних дисциплін для студентів, бакалаврів, магістрантів нашого університету. Практично усі її співробітники, в лабораторії працює 16 кандидатів і докторів наук мають сотні публікацій у вітчизняних та зарубіжних виданнях. Викладачами, які працюють в лабораторії надруковано більше 30 навчальних посібників.

По-третє, співробітники лабораторії систематично здійснюють моніторинг актуального соціокультурного, суспільно-політичного стану у нашому місті, уманському регіоні. Проводяться соціологічні опитування на замовлення Уманської міської ради, громадських організацій нашого міста.  

1

Новим у роботі лабораторії стало проведення маркетингових досліджень. Саме у цій сфері перед лабораторією відкриваються широкі можливості не тільки для відточування високого наукового рівня практичних рекомендацій зроблених її співробітниками в інтересах приватного бізнесу, але й успішної господарської діяльності. Адже саме на успішне поєднання цих векторів роботи вищої школи її орієнтує МОН України.

Готуючись до відзначення знаменного ювілею  співробітники лабораторії «Соціовимір», як і увесь професорсько-викладацький колектив університету сповнені нових творчих задумів, енергії та завзяття на примноження слави Уманського державного педагогічного університету ім. Павла Тичини. І особливо, і це вже традиційно – ми чекаємо у 2020 р. здібних студентів-істориків, які спроможні до вирішення цікавих державотворчих проектів у майбутній Україні.