80630665 639815813510264 7120579245851541504 o

ВЕЛЬМИШАНОВНІ КОЛЕГИ!

ДОРОГІ СТУДЕНТИ!

На порозі Новий 2020 рік. Рік надій і сподівань українців, як у сфері внутрішнього життя, так і міжнародних стосунків. Мабуть найбільше чекаємо всі ми миру, тоді й іншим проблемам автоматично увімкнеться зелене світло.

Навчальний процес на історичному факультеті вибудований так, що майбутні державотворці вміло поєднують вивчання обов’язкових навчальних дисциплін з формуванням життєвої позиції, національним і патріотичним вихованням. Цьому сприяє вміло та логічно продумана науково-навчальна та виховна робота на факультеті. Яскравий приклад – уже у листопаді вигране третє місце на Всеукраїнському турнірі істориків, досить активна участь у першому етапі Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт та підготовка до Всеукраїнських предметних олімпіад. А оригінальна і емоційно насичена програма презентації першого курсу показала всім, що завершувати перший свій навчальний семестр збирається курс, який досить гарно себе зарекомендував  як у навчальних аудиторіях так і на креативному подіумі  студентського життя.

У цьому плані вибудовувалася вся навчальна, наукова і виховна робота на факультеті. Перед студентською аудиторією виступали запрошені відомі науковці України, були проведені професійно аргументовані засідання навчальних лабораторій, оригінально відзначені професійні та державні свята, професорсько-викладацький склад взяв участь у Міжнародних та Всеукраїнських наукових форумах у Республіці Польща, Молдові, Туреччині, Хорватії, Швейцарії, Литві та Україні. Була підготовлена низка монографій та навчальних посібників, захищено три кандидатські дисертації. Ще стільки ж чекають попереднього захисту. Це вагомий доробок всього колективу факультету до Нового року у науковій скарбниці університету напередодні його акредитації.

Деканат, студентська рада факультету щиро вітає шановану громаду істориків з передноворічними святами, Новим 2020 роком і Різдвом Христовим!

Бажаємо Вам, дорогі друзі, миру і Божої благодаті, доброти і мудрості, сімейного благополуччя і душевної рівноваги.

З прийдешнім Новим Роком!

ЛАБОРАТОРІЯ СОЦІОЛОГІЧНИХ ДОСЛІДЖЕНЬ «СОЦІОВИМІР» НА ІСТОРИЧНОМУ ФАКУЛЬТЕТІ

Підготовка високопрофесійних фахівців, виховання патріотів України – першочергові завдання для освітньої системи нашої держави. Спрямованість на виконання цих суспільних функцій стала визначальною у роботі Уманського державного педагогічного університету ім. Павла Тичини, дев’яносторіччя від дня заснування якого ми відзначаємо у цьому році.

Ректор університету, доктор педагогічних наук, професор Безлюдний Олександр Іванович, увесь професорсько-викладацький склад трудового колективу робить усе можливе щоб випускники нашого вишу були найбільш конкурентоспроможними на ринкові праці. Саме з цією метою для підготовки всебічно освічених, висококваліфікованих професіоналів у нашому університеті на історичному факультеті було створено соціологічну лабораторію «Соціовимір».

З моменту її заснування у  березні 2011 р. роботу лабораторії визначали по-перше, високий науковий рівень її співробітників.

Роботу секції «Соціальних структур» організує доктор соціологічних наук, професор, провідний науковий співробітник Інституту соціології Національної академії наук України Сергій Олексійович Макеєв.

Наукову-дослідну діяльність секції «Дослідження сільського соціокультурного середовища» спрямовує доктор соціологічних наук, професор Шатохін Анатолій Миколайович.

Дослідження «Політичних вимірів актуального стану українського суспільства» забезпечує секція професора Карасевича Анатолія Олександровича

Високий науковий статус лабораторії засвідчує ще й і те що її керівника кандидата політичних наук, доцента Балановського Ярослава Михайловича та співробітницю доктора філософських наук, професорку Лозко Галину Сергіївну було запрошено взяти участь у міжнародній науковій конференції на тему «Соціально філософський зміст етнічних релігій» у місті Рим (Італія).

balanovskyi yaroslav mykhailovych

На базі лабораторії «Соціовимір» функціонує Уманське регіональне відділення Соціологічної асоціації України.

По-друге, одним із основних напрямків роботи лабораторії є забезпечення високого фахового рівня викладання соціології, деяких інших суспільних дисциплін для студентів, бакалаврів, магістрантів нашого університету. Практично усі її співробітники, в лабораторії працює 16 кандидатів і докторів наук мають сотні публікацій у вітчизняних та зарубіжних виданнях. Викладачами, які працюють в лабораторії надруковано більше 30 навчальних посібників.

По-третє, співробітники лабораторії систематично здійснюють моніторинг актуального соціокультурного, суспільно-політичного стану у нашому місті, уманському регіоні. Проводяться соціологічні опитування на замовлення Уманської міської ради, громадських організацій нашого міста.

Новим у роботі лабораторії стало проведення маркетингових досліджень. Саме у цій сфері перед лабораторією відкриваються широкі можливості не тільки для відточування високого наукового рівня практичних рекомендацій зроблених її співробітниками в інтересах приватного бізнесу, але й успішної господарської діяльності. Адже саме на успішне поєднання цих векторів роботи вищої школи її орієнтує МОН України.

Готуючись до відзначення знаменного ювілею  співробітники лабораторії «Соціовимір», як і увесь професорсько-викладацький колектив університету сповнені нових творчих задумів, енергії та завзяття на примноження слави Уманського державного педагогічного університету ім. Павла Тичини. І особливо, і це вже традиційно – ми чекаємо у 2020 р. здібних студентів-істориків, які спроможні до вирішення цікавих державотворчих проектів у майбутній Україні.