Вельмишановна студентська громадо, дорогі друзі! Професорсько-викладацький колектив, студентська рада факультету щиро
вітають Вас з професійним святом – Днем студента.

Його відзначення є своєрідним визнанням Вашої наполегливої праці на шляху набуття фахових навиків та здобуття необхідних для цього знань.
Мабуть я не буду претендувати на відому істину, що по-справжньому навчатися, то досить нелегка справа. Тому, що названий процес - це щоденна зібраність, організованість, цілеспрямованість і твердий та омріяний поступ вперед до Вашої життєвої мети.
Хочеться побажати Вам, щоб Ви усе встигали робити: і вчитись, і самостверджуватись, і дорослішати. Найголовніше – не бути байдужими до тих незвичних соціальних і політичних процесів, які стали невід’ємними від Вашого обраного статусу – бути істориком. Не скнійте, і ніколи не чекайте подарунків від її величності Долі, бо вона не всіх обдаровує, не гніться від тимчасових негараздів і незвичних випробувань. Будьте оптимістами і навіть крок назад після кроку вперед не вважайте невдачею – це просто черговий тактичний Ваш рух у пізнанні таємничого історичного простору! Горіть, палайте, освічуйте шлях у житті собі і тим, хто знаходиться
поруч з Вами.

Ми зичимо Вам міцного здоров’я, гарного настрою, здійснення всіх Ваших мрій, благополуччя Вашим рідним і близьким.

ЛАБОРАТОРІЯ СОЦІОЛОГІЧНИХ ДОСЛІДЖЕНЬ «СОЦІОВИМІР» НА ІСТОРИЧНОМУ ФАКУЛЬТЕТІ

Підготовка високопрофесійних фахівців, виховання патріотів України – першочергові завдання для освітньої системи нашої держави. Спрямованість на виконання цих суспільних функцій стала визначальною у роботі Уманського державного педагогічного університету ім. Павла Тичини, дев’яносторіччя від дня заснування якого ми відзначаємо у цьому році.

Ректор університету, доктор педагогічних наук, професор Безлюдний Олександр Іванович, увесь професорсько-викладацький склад трудового колективу робить усе можливе щоб випускники нашого вишу були найбільш конкурентоспроможними на ринкові праці. Саме з цією метою для підготовки всебічно освічених, висококваліфікованих професіоналів у нашому університеті на історичному факультеті було створено соціологічну лабораторію «Соціовимір».

З моменту її заснування у  березні 2011 р. роботу лабораторії визначали по-перше, високий науковий рівень її співробітників.

Роботу секції «Соціальних структур» організує доктор соціологічних наук, професор, провідний науковий співробітник Інституту соціології Національної академії наук України Сергій Олексійович Макеєв.

Наукову-дослідну діяльність секції «Дослідження сільського соціокультурного середовища» спрямовує доктор соціологічних наук, професор Шатохін Анатолій Миколайович.

Дослідження «Політичних вимірів актуального стану українського суспільства» забезпечує секція професора Карасевича Анатолія Олександровича

Високий науковий статус лабораторії засвідчує ще й і те що її керівника кандидата політичних наук, доцента Балановського Ярослава Михайловича та співробітницю доктора філософських наук, професорку Лозко Галину Сергіївну було запрошено взяти участь у міжнародній науковій конференції на тему «Соціально філософський зміст етнічних релігій» у місті Рим (Італія).

balanovskyi yaroslav mykhailovych

На базі лабораторії «Соціовимір» функціонує Уманське регіональне відділення Соціологічної асоціації України.

По-друге, одним із основних напрямків роботи лабораторії є забезпечення високого фахового рівня викладання соціології, деяких інших суспільних дисциплін для студентів, бакалаврів, магістрантів нашого університету. Практично усі її співробітники, в лабораторії працює 16 кандидатів і докторів наук мають сотні публікацій у вітчизняних та зарубіжних виданнях. Викладачами, які працюють в лабораторії надруковано більше 30 навчальних посібників.

По-третє, співробітники лабораторії систематично здійснюють моніторинг актуального соціокультурного, суспільно-політичного стану у нашому місті, уманському регіоні. Проводяться соціологічні опитування на замовлення Уманської міської ради, громадських організацій нашого міста.

Новим у роботі лабораторії стало проведення маркетингових досліджень. Саме у цій сфері перед лабораторією відкриваються широкі можливості не тільки для відточування високого наукового рівня практичних рекомендацій зроблених її співробітниками в інтересах приватного бізнесу, але й успішної господарської діяльності. Адже саме на успішне поєднання цих векторів роботи вищої школи її орієнтує МОН України.

Готуючись до відзначення знаменного ювілею  співробітники лабораторії «Соціовимір», як і увесь професорсько-викладацький колектив університету сповнені нових творчих задумів, енергії та завзяття на примноження слави Уманського державного педагогічного університету ім. Павла Тичини. І особливо, і це вже традиційно – ми чекаємо у 2020 р. здібних студентів-істориків, які спроможні до вирішення цікавих державотворчих проектів у майбутній Україні.