80630665 639815813510264 7120579245851541504 o

ВЕЛЬМИШАНОВНІ КОЛЕГИ!

ДОРОГІ СТУДЕНТИ!

На порозі Новий 2020 рік. Рік надій і сподівань українців, як у сфері внутрішнього життя, так і міжнародних стосунків. Мабуть найбільше чекаємо всі ми миру, тоді й іншим проблемам автоматично увімкнеться зелене світло.

Навчальний процес на історичному факультеті вибудований так, що майбутні державотворці вміло поєднують вивчання обов’язкових навчальних дисциплін з формуванням життєвої позиції, національним і патріотичним вихованням. Цьому сприяє вміло та логічно продумана науково-навчальна та виховна робота на факультеті. Яскравий приклад – уже у листопаді вигране третє місце на Всеукраїнському турнірі істориків, досить активна участь у першому етапі Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт та підготовка до Всеукраїнських предметних олімпіад. А оригінальна і емоційно насичена програма презентації першого курсу показала всім, що завершувати перший свій навчальний семестр збирається курс, який досить гарно себе зарекомендував  як у навчальних аудиторіях так і на креативному подіумі  студентського життя.

У цьому плані вибудовувалася вся навчальна, наукова і виховна робота на факультеті. Перед студентською аудиторією виступали запрошені відомі науковці України, були проведені професійно аргументовані засідання навчальних лабораторій, оригінально відзначені професійні та державні свята, професорсько-викладацький склад взяв участь у Міжнародних та Всеукраїнських наукових форумах у Республіці Польща, Молдові, Туреччині, Хорватії, Швейцарії, Литві та Україні. Була підготовлена низка монографій та навчальних посібників, захищено три кандидатські дисертації. Ще стільки ж чекають попереднього захисту. Це вагомий доробок всього колективу факультету до Нового року у науковій скарбниці університету напередодні його акредитації.

Деканат, студентська рада факультету щиро вітає шановану громаду істориків з передноворічними святами, Новим 2020 роком і Різдвом Христовим!

Бажаємо Вам, дорогі друзі, миру і Божої благодаті, доброти і мудрості, сімейного благополуччя і душевної рівноваги.

З прийдешнім Новим Роком!

АРХЕОЛОГІЧНА ПРАКТИКА СТУДЕНТІВ-ІСТОРИКІВ

Важливу роль у житті факультету відіграє навчальна археологічна практика студентів І курсу, що відбувається на базі Науково-дослідної лабораторії «Археологія Уманщини» імені В.О. Круца Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини, Державного історико-культурного заповідника «Трипільська культура» у складі академічної археологічної експедиції «Трипільська культура» Інституту археології НАН України.

Експедиція працює у рамках грантового проекту «Дослідження трипільських поселень-гігантів в Україні» за рахунок фонду «SearchFoundation» (США) під керівництвом старшого наукового співробітника, кандидата історичних наук  О. Г. Корвіна-Піотровського за участю кандидата історичних наук Е. В. Овчиннікова, Д. К. Черновола, І. Радомського та ін.

Наші студенти допомагають археологам Інституту археології НАН України досліджувати одне із поселень-гігантів мідно-кам’яної доби  Тальянки, яке розташоване між селами Легедзине і Тальянки Тальнівського району. Цей трипільський мегаполіс, який існував у ІV – ІІІ тис. до н. е., займав площу понад 450 гектарів, містив близько 2700 жител та нараховував до 15000 жителів.

Під час розкопок студенти опановують основні методи й форми проведення польових археологічних досліджень – від розбивки квадратів, за якими досліджується культурний шар поселення, до первинної камеральної обробки, яка полягає у митті знайдених матеріалів, їх описі.

Набувають навичок розкопок поселення за допомогою звичайних та саперних лопат, шпателів, щіток. Навчаються розпізнавати та фіксувати археологічні знахідки різних історичних періодів — доби енеоліту, ранньоскіфського часу. Отримують навички розрізняти основні ґрунтові шари, від дернового до материкового та фіксації в них меж господарських об’єктів – відкритих вогнищ, господарських ям, залишків житлових будівель.

fgebCWsLI7s

Під час розкопок студенти разом з іншими учасниками експедиції знаходять численний археологічний матеріал, серед якого переважать фрагменти та цілі вироби енеолітичної кераміки (кубки, чаші, миски, казанки та ін.), глиняні статуетки людей, тварин, глиняні «моделі» житла тощо.

praktyka 2

9 1

Вступайте на історичний факультет, де є унікальна можливість відчути себе справжнім археологом, і ми разом будемо пізнавати таїну й загадковість минулих епох нашої історії!