ПРАВОВА ПРАКТИКА СТУДЕНТІВ ІСТОРИЧНОГО ФАКУЛЬТЕТУ

Правова практика студентів історичного факультету УДПУ імені Павла Тичини є важливою складовою частиною навчального процесу з підготовки кваліфікованих фахівців у галузі юриспруденції шляхом поглиблення теоретичних знань, формування вмінь і набуття практичних навичок самостійного виконання професійних завдань в умовах реального життя.

Під час практики студенти-історики отримують унікальні можливості:

– закріплення та поглиблення знань, отриманих в процесі вивчення певного циклу навчальних дисциплін;

– формування професійних навичок правозастосовчої діяльності;

– збирання та аналіз фактичного матеріалу для вирішення проблем правового характеру;

– ознайомлення з процесуальними документами, отримання практичних навичок їх аналізу та використання.

Правова практика може також передбачати проведення окремих наукових досліджень з проблем відповідної галузі права з метою набуття загальних компетентностей інноваційного характеру та навичок науково-дослідної діяльності.

Місця і бази практики визначаються договорами, що укладаються Університетом з підприємствами, установами, організаціями, органами державної влади чи місцевого самоврядування, зокрема:

• Уманський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги;
  • Управління праці та соціального захисту населення Уманської міської ради;
  • Служба у справах дітей Уманської міської ради;
  • Всеукраїнська громадська організація «Асоціація українських правників»;
  • адвокатські бюро.

Від успішності на цьому етапі залежить професійне становлення майбутнього фахівця. Навчальна практика студентів організовується відповідно до чинних вимог вищої освіти. Практика є одним з найбільш складних і багатоаспектних видів навчальної роботи студентів, яка відіграє системотворчу роль в освітньо-професійній підготовці, дозволяє їм встановлювати, розвивати та закріплювати професійні компетентності.

36364673 806773682853852 5555717699784409088 n

Поряд із навичками, що пов’язані зі знанням фундаментальних та спеціальних дисциплін, здобуттям практичної підготовки «hard skills», значна увага під час проходження практики надається також вмінню майбутнього випускника історичного факультету взаємодіяти у колективі зі співробітниками, з клієнтами, з партнерами — так звані «м'які» навички («soft skills»). У сучасному світі «м’які» навички називають також універсальними або функціональними компетностями, а факт володіння ними — функціональною грамотністю.

36306492 806774686187085 3967932302645788672 n

Керівником правової практики є кандидат юридичних наук, доцент кафедри філософії та суспільних дисциплін УДПУ імені Павла Тичини, депутат Уманської міської ради Черкаської області, голова Уманської регіональної організації «Асоціації українських правників» – Цимбал Вадим Олександрович.

Таким чином, в УДПУ імені Павла Тичини створені всі умови для того, щоб під час проходження практики здобувачі вищої освіти за спеціальностями 014 Середня освіта. Історія, правознавство та 081 Право могли не просто з’ясувати та критично оцінити вимоги своєї майбутньої професії, зрозуміти основні повноваження, завдання та напрями роботи в державних органах влади, органах місцевого самоврядування, підприємствах, установах та організаціях, а й зарекомендувати себе як відповідальних та сумлінних професіоналів, що мають високу конкурентну спроможність на ринку праці.

Отож, запрошуємо навчатися на історичному факультеті Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини!

36312806 806774239520463 18917643016732672 n