ІCТОРИЧНИЙ ФАКУЛЬТЕТ ЗАПРОШУЄ НА НАВЧАННЯ!

ОГОЛОШЕННЯ


viber 2023 11 20 17 24 20 361 1 


Тиждень історика 2024 з посиланнями 1 1 

50

Тарас Шевченко в національній пам'яті

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive
 

Свою Україну любіть.
Любіть її… во врем'я люте,
В остатню, тяжкую минуту
За неї Господа моліть.
Тарас Шевченко

 

12 березня 2014 року на історичному факультеті Уманського державного педагогічного університету ім. Павла Тичини проведено Всеукраїнську наукову конференцію  «Тарас Шевченко в національній памʼяті». Традиційно, у весняні дні, уже в четвертий раз, наш університет зустрів поважних гостей – науковців Українського інституту національної пам’яті. Студенти історичного факультету отримали можливість послухати доповіді фахівців з проблем співвідношення національної та історичної пам’яті, пам’яті як суспільного феномену, особливостей формування пам’яті тощо.

 Відкриваючи конференцію, ректор університету Наталія Побірченко зазначила: «Цьогоріч – традиційна зустріч особлива. У дні вшанування 200-річного ювілею від дня народження нашого земляка Тараса Григоровича Шевченка закономірної актуальності набули питання про його місце в національній пам’яті та його вплив на формування національної пам’яті».

pobirchenko

 Перший заступник директора Українського інституту національної пам’яті Володимир Кривошея, вітаючи учасників конференції, не оминув подій останніх місяців в Україні і запропонував вшанувати памʼять героїв майдану хвилиною мовчання.

krivosheya

 На конференції прозвучали доповіді д.і.н., професора Киридон Алли Миколаївни «Образ Тараса Шевченка як соціокультурний код нації», д.і.н., професора Буряк Лариси Іванівни «Конструювання образу Тараса Шевченка на тлі культурних та суспільно-політичних трансформацій», кандидата історичних наук Короленка Богдана Анатолійовича «Образ Тараса Шевченка в Україні 2000-х:офіційні vs суспільні репрезентації», завідувача сектору фондів Літературно-меморіального будинку-музею Тараса Шевченка Петрик Тетяни Олексіївни «Малярські твори та меморіальні речі Тараса Шевченка в колекції Літературно-меморіального будинку-музею Тараса Шевченка у Києві», молодшого наукового співробітника відділу шевченкознавства Інститут літератури імені Т. Г. Шевченка НАН України Лебідь-Гребенюк Євгенії Михайлівни «Гештальт-концепт «Холодний Яр» у художній теорії націогенезу українства Т. Шевченка і В. Шкляра», д.і.н., доцента Луняка Євгена Миколайовича «Відкриття» французами Шевченка у другій половині ХІХ століття».

konferent

 Студенти історичного факультету з цікавістю слухали результати  досліджень та бачення ролі і значення Тараса Шевченка в національній пам’яті знаними науковцями. Вони поставили низку питань, які здивували столичних науковців своїм змістом, професійністю, актуальністю та патріотичною складовою.

Декан історичного факультету Тетяна Кузнець запропонувала закінчити пленарне засідання конференції живим шевченковим словом.

kyznets

Проникливе декламування фрагменту поезії « І мертвим, і живим…» Ларисою Сауляк вкотре переконало аудиторію в актуальності шевченкового слова в наш час, підкреслило викривальний, сатиричний зміст цього твору. Апофеозом конференції став виступ  народного хору «Кобзар» (керівник – заслужений працівник культури УкраїниВасиль Семенчук), їхнє виконання духовного гімну українців «Реве та стогне Дніпр широкий».

vymOGs467Bg

 

{phocagallery view=category|categoryid=27| limitstart=1|limitcount=35|detail=3|displayname=0| displaydetail=3|displaydownload=0|imageshadow=shadow1|displaybuttons=0}