изображение viber 2020 05 01 10 33 30

ВЕЛЬМИШАНОВНІ  ДРУЗІ  І  КОЛЕГИ!

ДОРОГІ  СТУДЕНТИ  ТА  АСПІРАНТИ!

Ось уже майже промайнув ще один навчальний рік – рік наших найкращих сподівань і надій. Багато здійснено благородних справ в ім’я слави і гордості нашої Альма матер. І сьогодні напередодні найпочеснішої дати в її житті – 90-річчя УДПУ імені Павла Тичини, я хочу привітати вас, вельмишановна громадо, із нашим славним ювілеєм. Майже століття наш університет розвиває українську національну школу, сприяє розвитку освіти і науки України.

Нині, у ці поминальні дні, згадайте всіх тих, які не покладаючи рук, відали своє серце і благородну душу в ім’я нашої Альма матер. Вічна їм пам'ять і низький уклін від багатотисячної університетської громади, викладацького корпусу і студентства.

Травень 2020 р. не буде схожим на попередні роки тому, що тяжкі дні переживає Україна. На Сході продовжується російсько-українська війна, вмирають воїни доблесті і слави за наші миротворчі ідеї, Свободу і державну єдність, а нестабільності в суспільстві сприяє ще й спалах коронавірусної хвороби, що почався у грудні 2019 р.

Шановна громадо історичного факультету! Кому, як не нам з Вами, знати, що уже не вперше в історії народ український об’єднується у скрутні часи. І перемагає. Отож я закликаю Вас як елітну спільноту України до єдності і взаємної підтримки. Цього вимагає час і об’єм всіх тих завдань, які ставить керівництво держави перед колективом – успішне завершення 2019 – 2020 навчального року, проведення на рівні вимог часу вступної компанії 2020 – 2021 рр., а найголовніше – збереження фізичного і морального здоров’я нації. У цьому сила і непереможність України!

Ми схиляємо вдячно голови перед воїнами-захисниками української Незалежності, волонтерськими та громадськими об’єднаннями, лікарями-патріотами, дивовижними особистостями, які героїчно борються з хворобою віку день і ніч в лікарняних палатах. Всім їм миру, здоров’я і добра!

А колективу факультету я бажаю душевного тепла, мудрості, професійного розуміння і козацького здоров’я. І обов’язково до всього сказаного – миру вам, дорога громадо історичного факультету, в кожну українську сім’ю!!!

СЛАВА УКРАЇНІ!!!

22 ЧЕРВНЯ 1941 РОКУ В ІСТОРИЧНІЙ ПАМ’ЯТІ УКРАЇНСЬКОГО НАРОДУ

Щороку 22 червня український народ вшановує світлу пам’ять мільйонів земляків, життя яких обірвала Друга світова війна. Горем і болем вона увірвалась у кожну українську домівку, кривавою лінією пройшла через кожне серце, кожну людську долю. Ми схиляємо голови перед святою пам’яттю полеглих воїнів, одночасно віддаючи шану живим учасникам тепер уже далекої війни, які своїм ратним подвигом, самовідданою працею забезпечили Велику Перемогу.

1592646407 unnamed

Усі, хто прийшов пом’янути у цей день захисників, завдяки яким ми живемо під мирним небом, пройшли колоною до Вічного вогню і Меморіалу Слави у місті Умані. Хвилиною мовчання було вшановано полеглих у Великій війні з нацизмом бійців та покладено живі квіти до пам’ятних знаків міста. В цей день на усіх державних установах, організаціях, підприємствах міста і району були приспущені Державні Прапори України.

Пам’ять людська! Через велетенський швидкоплин десятиліть прориваються до нас спогади-миттєвості найстрашнішої і найжорстокішої в історії нашого народу війни. Війни не на життя, а на смерть, війни в якій нацизм ніс Україні довічне рабство або повне знищення нації.

22-ге червня 1941 року, 4.00 ранку, мить…, шквал крові, болі і смерті. Він тривав кілька довгих років, одних із найдовших років у житті тих, кому вдалося пережити весь цей жах на нашій землі. А багатьом не вдалося...Все частіше з архівних темниць і заржавілих сейфів з’являється страшна інформація, від якої холоне кров нинішніх поколінь, діди яких залишилися навіки на дорогах війни, загинули у партизанських загонах і боївках УПА, були знищені як «нища, не арійська раса» в таборах смерті.  Їх майже 34 мільйони!

Страшне слово «війна» увірвалося в життя людей. Затамувавши подих, слухали вони урядове повідомлення про напад нацистської Німеччини. Важко передати, якою трагедією для них був перший день війни. Але і в ті червневі дні всі вірили, що ворог буде розбитий і перемога буде. Сьогодні вже мало залишилося серед живих тих, хто зі зброєю в руках захищав тоді нашу країну. З кожним роком їх невблаганно стає все менше і менше. Та всі, хто здобував Перемогу, навічно залишаться у вдячній історичній пам’яті нащадків, а спомин про них передаватиметься з покоління у покоління. Принаймні, я, як внук воїна Великої війни, який загинув у Сталінградській битві у грудні 1942 року, у це свято вірю і кожен рік іду до Вічного вогню, щоб в чергове йому і мільйонам інших героїв, виказати від свого покоління  слова вдячності за здійснений подвиг.

Саме подвиги наших земляків у боротьбі з нацизмом стали яскравим взірцем для патріотів України, які сьогодні гідно відстоюють єдність та незалежність нашої держави на Східному бастіоні України. Адже саме за цю Єдність, Свободу і Державну Цілісність, віддали свої життя наші батьки, діди та прадіди, які зі зброєю в руках відстоювали незалежність від нацизму рідної землі.

Тож будемо гідними їхнього подвигу! Нехай переможне світло добра і справедливості, яке повсякденно додає нам всім сил та наснаги для благородних справ в ім’я щасливого майбутнього України!