ВІТАЄМО З ДНЕМ АРХЕОЛОГА

Адміністрація історичного факультету вітає усіх археологів, а також іcториків, які пройшли незабутню археологічну практику з професійним святом – Днем археолога.

Впродовж навчання на факультеті наші студенти, що навчаються на спеціальності «Історія і археологія» вивчають дисципліни  «Археологія України», «Археологія європейського міста», «Археологічне джерелознавство», «Основи археологічного пізнання» та інші.

47091416 702812566767717 5762660120437719040 n

Та найяскравішим спогадом для кожного студента історичного факультету є проходження археологічної практики та посвята в археологи. Студенти разом із науковими співробітниками, а також залученими до наукових досліджень провідними фахівцями Інституту археології НАН України, вищих навчальних закладів України та зарубіжжя, співробітниками заповідників, музеїв, пам'яткоохоронних організацій проводять польові археологічні дослідження (розвідки) і розкопки, обробку колекцій тощо.

IMG a9d51c99ab55ed32c1426f4f566b4846 V

Під час археологічної практики студентів історичного факультету УДПУ імені Павла Тичини у 2019 році було знайдено трипільський посуд, якому майже 6 тисяч років. Цьгоріч професор кафедри всесвітньої історії та методик викладання Світлана Біляєва отримала важливі результати дослідження пам’ятки національного значення фортеці Тягинь, побудованою Великим князем Вітовтом на кордонах Великого князівства Литовського, Руського і Жемайтійського.

Щиро зичимо усім причетним до археології міцного здоров‘я, гарної погоди, нових цікавих відкриттів, наснаги у щоденній роботі, результативної співпраці, талановитих послідовників, втілення результатів польової роботи у гідних публікаціях та усілякого позитиву!