Вельмишановна студентська громадо, дорогі друзі! Професорсько-викладацький колектив, студентська рада факультету щиро
вітають Вас з професійним святом – Днем студента.

Його відзначення є своєрідним визнанням Вашої наполегливої праці на шляху набуття фахових навиків та здобуття необхідних для цього знань.
Мабуть я не буду претендувати на відому істину, що по-справжньому навчатися, то досить нелегка справа. Тому, що названий процес - це щоденна зібраність, організованість, цілеспрямованість і твердий та омріяний поступ вперед до Вашої життєвої мети.
Хочеться побажати Вам, щоб Ви усе встигали робити: і вчитись, і самостверджуватись, і дорослішати. Найголовніше – не бути байдужими до тих незвичних соціальних і політичних процесів, які стали невід’ємними від Вашого обраного статусу – бути істориком. Не скнійте, і ніколи не чекайте подарунків від її величності Долі, бо вона не всіх обдаровує, не гніться від тимчасових негараздів і незвичних випробувань. Будьте оптимістами і навіть крок назад після кроку вперед не вважайте невдачею – це просто черговий тактичний Ваш рух у пізнанні таємничого історичного простору! Горіть, палайте, освічуйте шлях у житті собі і тим, хто знаходиться
поруч з Вами.

Ми зичимо Вам міцного здоров’я, гарного настрою, здійснення всіх Ваших мрій, благополуччя Вашим рідним і близьким.

РОЗШИРЮЄМО НАУКОВО-ОСВІТНЄ СПІВРОБІТНИЦТВО

Наш університет активно розвиває науково-освітню співпрацю з закордонними університетами. У березні 2020 р. ректор Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини професор Олександр Безлюдний скріпив своїм підписом угоду про науково-освітнє співробітництво з Педагогічним університетом ім. Комісії Національної Освіти, яку кількома днями раніше  у Кракові підписав ректор цього університету професор Казімєж Карольчак.

Підписаний документ регулює широке коло питань: проведення спільних наукових досліджень; обмін науковцями для проведення лекцій та досліджень; обмін студентами/аспірантами на всіх рівнях освіти; створення та реалізація програм подвійного та спільного диплому; співпраця в межах міжнародних програм (наприклад, Еразмус+ та ін); обмін інформацією та науковими публікаціями; спільна організація семінарів та конференцій.

0 02 0a 869bb41c3ca628e628f730ccc80501bc45a8b7cec10749deece009855f956e44 40782047

Реалізуючи положення цієї угоди  декан історичного факультету професор Анатолій Карасевич ініціював проведення онлайн-зустрічі з доктором Матеушем Камьонкою, який останні роки присвятив дослідженню української молоді на сучасному етапі.

12 лютого 2021 р. відбулася відеоконференція, в якій брали участь також студенти IІІ курсу історичного факультету та директор Польського культурно-освітнього центру професор Ігор Кривошея. Жвавий інтерес уманських студентів викликав аналіз політичної культури покоління Z та його зацікавленість політичним життям України.

Доктор Матеуш Камьонка відповів на низку запитань від уманських істориків та пообіцяв під час наступної зустрічі розповісти про свою діяльність міжнародного спостерігача ОБСЄ на виборах в Україні, Молдові, Грузії та інших країнах Європи.

0 02 0a 6116cc30c2dab4933b6e80468ba58d14f3d5902146b5bfdf718d4a45c2072754 d0fd0b02