Вельмишановна студентська громадо, дорогі друзі! Професорсько-викладацький колектив, студентська рада факультету щиро
вітають Вас з професійним святом – Днем студента.

Його відзначення є своєрідним визнанням Вашої наполегливої праці на шляху набуття фахових навиків та здобуття необхідних для цього знань.
Мабуть я не буду претендувати на відому істину, що по-справжньому навчатися, то досить нелегка справа. Тому, що названий процес - це щоденна зібраність, організованість, цілеспрямованість і твердий та омріяний поступ вперед до Вашої життєвої мети.
Хочеться побажати Вам, щоб Ви усе встигали робити: і вчитись, і самостверджуватись, і дорослішати. Найголовніше – не бути байдужими до тих незвичних соціальних і політичних процесів, які стали невід’ємними від Вашого обраного статусу – бути істориком. Не скнійте, і ніколи не чекайте подарунків від її величності Долі, бо вона не всіх обдаровує, не гніться від тимчасових негараздів і незвичних випробувань. Будьте оптимістами і навіть крок назад після кроку вперед не вважайте невдачею – це просто черговий тактичний Ваш рух у пізнанні таємничого історичного простору! Горіть, палайте, освічуйте шлях у житті собі і тим, хто знаходиться
поруч з Вами.

Ми зичимо Вам міцного здоров’я, гарного настрою, здійснення всіх Ваших мрій, благополуччя Вашим рідним і близьким.

Засідання Студентського наукового товариства «ТІ, ЩО ВРЯТУВАЛИ СВІТ» (присвячене 35-й річниці Чорнобильської трагедії)

26 квітня 2021 р. виповнюється 35 років із моменту трагічних подій на Чорнобильській АЕС. Аварії, яка призвела до однієї із найбільших техногенних та екологічних катастроф в історії людства. Цей день поділив життя багатьох людей на «до» та «після», залишивши по собі глибокий відбиток у пам’яті.

Аварія на Чорнобильській АЕС торкнулася життя кількох поколінь і завдала непоправних втрат. Спричинила забруднення навколишнього середовища, на довгі роки перетворивши територію довкола станції на зону відчуження. Катастрофа позбавила домівок тисячі людей. Проте найголовніше – трагедія забрала та покалічила людські невинні життя.

фото 1

Студентське наукове товариство історичного факультету, здобувачі вищої освіти, викладачі зібралися, щоб вкотре згадати про цю страшну подію весни 1986 р.

фото 2

Декан історичного факультету, кандидат філософських наук, професор Карасевич Анатолій Олександрович зазначив, що кожен із нас має вшанувати безстрашний вчинок та прояв мужності ліквідаторів аварії. Самопожертва та хоробрість, яку вони продемонстрували, ніколи не будуть забуті й назавжди залишаться на сторінках історії.

фото 3

До обговорення доєдналися студенти 1-4 курсів, а модератором, уже традиційно, став голова Студентського наукового товариства Яшин Владислав.

фото 4

Про день, який змінив історію та трагічні події весни 1986 р. розповів студент І курсу Галицький Олександр.

фото 5

Про Чорнобиль вустами очевидців трагедії – ліквідаторів Чорнобильської катастрофи розповідала студентка 3 курсу Стратієвська Ірина.

фото 6Як виглядає Чорнобиль сьогодні, про масштаби катастрофи та її наслідки розповідала студентка 2 курсу Присяжнюк Юлія.

фото 7

Чорнобильська катастрофа показала, наскільки великою може бути людська самопожертва. Багато ліквідаторів поклали своє життя заради найскорішого стримання жахливих наслідків трагедії, заради нашого майбутнього. Внесок їх безцінний і пам’ять їхня вічна. Викладачі та студенти хвилиною мовчання вшанували подвиг героїв.

фото 8