Вельмишановна студентська громадо, дорогі друзі! Професорсько-викладацький колектив, студентська рада факультету щиро
вітають Вас з професійним святом – Днем студента.

Його відзначення є своєрідним визнанням Вашої наполегливої праці на шляху набуття фахових навиків та здобуття необхідних для цього знань.
Мабуть я не буду претендувати на відому істину, що по-справжньому навчатися, то досить нелегка справа. Тому, що названий процес - це щоденна зібраність, організованість, цілеспрямованість і твердий та омріяний поступ вперед до Вашої життєвої мети.
Хочеться побажати Вам, щоб Ви усе встигали робити: і вчитись, і самостверджуватись, і дорослішати. Найголовніше – не бути байдужими до тих незвичних соціальних і політичних процесів, які стали невід’ємними від Вашого обраного статусу – бути істориком. Не скнійте, і ніколи не чекайте подарунків від її величності Долі, бо вона не всіх обдаровує, не гніться від тимчасових негараздів і незвичних випробувань. Будьте оптимістами і навіть крок назад після кроку вперед не вважайте невдачею – це просто черговий тактичний Ваш рух у пізнанні таємничого історичного простору! Горіть, палайте, освічуйте шлях у житті собі і тим, хто знаходиться
поруч з Вами.

Ми зичимо Вам міцного здоров’я, гарного настрою, здійснення всіх Ваших мрій, благополуччя Вашим рідним і близьким.

Онлайн-засідання кафедри історії України

26 квітня 2021 року відбулось чергове онлайн-засідання кафедри історії України. На порядок денний було винесено ряд важливих питань:
1. Про наукову діяльність науково-педагогічних працівників кафедри.
2. Про присвоєння вченого звання доцента к. іст. н., доценту Тацієнку В. С.
3. Обговорення відкритого заняття доцента Скус О. В.
4. Про затвердження теми докторської дисертації к. іст. н., доцента Чучаліна О. П.
Завідувач кафедри історії України Кузнець Тетяна Володимирівна наголосила, що відповідно до розпорядження №82 Уманського державного педагогічного університету ім. Павла Тичини  та частини третьої статті 19 Закону України «Про наукову і науково-технічну діяльності», Порядку проведення державної атестації закладів вищої освіти в частині провадження ними наукової (науковотехнічної) діяльності, наказу Міністерства освіти і науки України № 994 від 31.07.2020 року «Про проведення державної атестації закладів вищої освіти в частині провадження наукової (науково-технічної) діяльності, які належать до сфери управління Міністерства освіти і науки України» необхідно тричі на рік надавати інформацію про наукову діяльність у відділ наукового та науково-технічного розвитку університету. Науково-педагогічні працівники кафедри взяли інформацію до уваги.
Було підняте питання про присвоєння к.і.н., доценту Тацієнку В. С. вченого звання доцента. У ході обговорення було наголошено, що Тацієнко В. С. має науково-педагогічний стаж 7 років. За цей період ним було опубліковано монографію та 2 посібники, один з яких у співавторстві. Викладач підвищив свою кваліфікацію, пройшовши стажування за кордоном, а також публікації у виданнях, що входять до науково-метричної бази  Web of Science. Працівники кафедри підтримали рішення про присвоєння звання доцента, доповнивши дані про наукові здобутки позитивною характеристикою особистих якостей викладача.
Обговорювалось також відкрите заняття к.і.н., доцента Скус О. В., яке отримало позитивні відгуки і було оцінене як таке, що проведено на високому науково-педагогічному рівні. На прохання к. іст. н., доцента Чучаліна О. П. було затверджено тему його майбутньої докторської дисертації.
В поточних питаннях обговорювали підготовку до випускної атестації магістрантів другого року навчання, а також до захисту курсових робіт з історії України студентами ІІІ курсу історичного факультету.
К2