ВІДКРИТА ЛЕКЦІЯ ІРИНИ КРИВОШЕЇ

Відкрита лекція Ірини Кривошеї «Жіночі тестаменти родин козацької старшини XVII-XVIII ст. як джерело історії повсякдення»

Ірина Кривошея – історикиня, докторка історичних наук, професорка, професорка кафедри всесвітньої історії та методик навчання Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини.

Авторка монографії і довідника «Неурядова старшина Української козацької держави (XVII–XVIIІ ст.)» (2016) та багатьох інших праць.

Сфера наукових зацікавлень: історія та генеалогія козацької старшини (XVII-XVIII ст.), історія повсякдення козацької старшини, історія неурядової старшини Гетьманщини.

Нинішнє дослідження є частиною ширшого, зосередженого на пошуку та вивченні тестаментів козацької старшини та членів їхніх родин з метою укладення реєстру збережених заповітів (перша його частина «Тестаменти козацької старшини другої половини XVII ст. як джерело історії повсякдення» опублікована в Українському історичному журналі. 2019. №5. С.147-166; друга готується до публікації).

Переглянути лекцію за посиланням  :