АРХЕОЛОГІЧНА ВИСТАВКА ТА ПРЕЗЕНТАЦІЯ МОНОГРАФІЇ «ФОРТЕЦЯ ТЯГИНЬ»

16, 17 лютого 2022 року в рамках проєкту «Лендарт і археологія: нова синергія через кордони» на базі «Археологічного музею» Інституту археології НАН України відкрилася виставка «Фортеця Тягинь», де були представлені знахідки Південної середньовічної експедиції Інституту археології НАН України (начальник експедиції – доктор історичних наук, професор кафедри всесвітньої історії та методик навчання УДПУ ім. Павла Тичини Світлана Біляєва). На виставці вперше були представлені археологічні знахідки Південної середньовічної експедиції Інституту археології НАН України за шість років – це, зокрема, залишки бомбарди (гармати), монети турецькі, литовські, Кримського ханства, плита із відображеним литовським геральдичним знаком, гарматні ядра, декоративна вставка у вежі фортеці із сельджуцьким орнаментом.

ДСklu2

Учасників та гостей виставки привітали Надзвичайний і Повноважний Посол Литовської Республіки в Україні Вальдемарас Сарапінас, голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров, заступник директора Інституту археології НАН України член-коресподент АН України, доктор історичних наук Алла Буйських, заступник директора Центру близькосхідних досліджень Сергій Данилов, перший заступник Голови Національного агентства України з питань державної служби Володимир Купрій, голова Товариства литовців України Даля Макарова, кандидат історичних наук, старший науковий співробітник Інституту археології НАН України Андрій Петраускас.

ДСu2

Під час виставки відбулася презентація колективної монографії «Фортеця Тягинь», серед авторів якої проф. Світлана Біляєва. У монографії репрезентовані матеріали комплексних досліджень фортеці.

ДСu2

Викладач кафедри всесвітньої історії та методик навчання Сергій Куценко, який забезпечує викладання дисципліни «Археологія» на спеціальності 032 Історія та археологія, відвідав виставку і передав від авторів у дарунок історичному факультету монографію, у якій репрезентовані матеріали комплексних досліджень середньовічної фортеці Тягинь.

ДСu2

Історична довідка.Фортеця Тягинь – пам’ятка архітектури та історії XIV – XVI століття, розташована у селищі Тягинка, Бериславського району Херсонської області.